Παρουσίαση Tα ringnecks μου κάνουν βόλτα

Συζήτηση με θέμα Tα ringnecks μου κάνουν βόλτα, που ξεκίνησε από kpapi, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 26 Ιαν 2016.

1. kpapi

kpapi PB New Member

Προς το παρον μια φωτο απο τα αλλα μοντελα της οικογενειας μας απο την πρωινη τους βολτα στα ντουλαπια μας

Συνημμένα Αρχεία:

2. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Υπεροχα και τα 2 αλλα θα δειξω μια αδυναμια στο μπλε... :oops:

3. kpapi

kpapi PB New Member

Ναι η κοπελα μας ειναι πιο γλυκια εχεις δικιο:)

4. Sissy

Sissy PB Senior Member

Να τους χαίρεστε!!

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ομορφα πουλάκια! Να έχεις το νου σου στα καλώδια που περνούν πάνω απο το πάσο που βλεπω και δίνουν ρεύμα στο σποτάκι. ;)

6. kpapi

kpapi PB New Member

Εχεις δικιο φοιβο μεχρι στιγμης δεν το ειχα σκεφτει ισως γιατι οταν τους βγαζω απο το κλουβι δεν δαγωνουν γυρω γυρω.κανουν την βολτα τους και κατεβαινουν στο κλουβι τους.ευχαριστω παντως.

7. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πανέμορφα φτου φτου φτου να τα χαίρεσαι!!!
    Σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε αναπαραγωγή; Τι ηλικίες έχουν; Ξέρεις προγόνους; Δώσε στοιχεία στον λαό :)
    Ναι έχει δίκιο ο Ανέστης, γενικά τα καλώδια θέλουν μεγάλη προσοχή και επίσης ένα υπερευαίσθητο ρελέ σώζει ζωές ανθρώπων και ζώων. Πάντως μην τα αφήνεις ποτέ μόνα τους ελεύθερα.

8. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Πολυ ομορφα και τα δυο να σου ζησουν.
    Μπραβο σου

9. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Πανέμορφα και τα δύο! !! Να τα χαίρεστε! ! Μετά μπαίνουν μονα τους μεσα κλουβί ??? Να προσέχετε γενικως .... μια φορά κάποιο μέλος μας είδε το πουλάκι του να πέφτει στο τηγάνι με το λάδι. .. ευτυχώς δεν ήταν στην φωτιά αλλά το φτέρωμα του έπαθε ζημιά. ..Όταν κατέβουν με το καλο δωστους ενα φιλάκι στην μουριτσα τους απο μένα!

10. kpapi

kpapi PB New Member

Λοιπον λαε :) ο αρσενικος μας ονοματι μπουλης ειναι περιπου 11 ετων και το κοριτσι μας ειναι περιπου 2 ετων η συμβιωση των δυο τους δεν προεκυψε με σκοπο το ζευγαρωμα.προεκυψε γιατι οταν τον πειραμε τον μικρο ο οποιος ηταν αγριος (οχι οτι ακομα δεν ειναι;))μετα απο ενα χρονο λογο μετακομοισης σε σπιτι που δυστυχως ηταν μικρο φιλοξενιθηκε απο δικο μου ανθρωπο και δεθηκε με ενα κουνελι. οταν μετακομοισα τελευταια λογο αποχωρισμου με το κουνελι επεσε σε μια μικρη μελαγχολια και αποφασιστηκε μετα απο συνελευση του οικογενειακου συμβουλιου και ηρθε στο σπιτι η κιρα.απο τοτε εδω και περιπου 8 μηνες ειναι αχωριστοι

Με λιγο ζορι ναι μπαινουν μονα τους ακομα δυστυχως μονο η θυληκια εχει συνηθησει καπως μαζι μας οχι πολλα πραγματα .

11. alicedros

alicedros PB Supporter

12. kpapi

kpapi PB New Member

Ευχαριστω αλικη πολυ ωραιο αρθρο και σωστες συμβουλες.στους 8 αυτους μηνες τους κοβω τα φτερα απλα λογο χειμωνα που ειναι στρωμενα τα χαλια δεν τους πολυβγαζω αραια και που απλα για ξεμουδιασμα.με κομμενα τα φτερα δεν πανε στα ψηλα τα παιδια μου.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...