site cockatiel

Συζήτηση με θέμα site cockatiel, που ξεκίνησε από thanos123, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 3 Μαρ 2014.

1. thanos123

thanos123 PB New Member

Εγω εχω παρει πολλες συμβουλες απο εσας αλλα και απο το παρακατω site Θα ηθελα να μου πητε αμα ειναι καλο.

COCKATIEL - ΑΡΧΙΚΗ

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Σε τι σε βοήθησε Θάνο μου; Ελλειπές είναι. Στο φόρουμ μας έχει τέτοια ποικιλία άρθρων που σπάνια μπορείς να βρεις μαζεμένα. Όλο το site εκείνο δεν έχει καν το υλικό που έχει αυτό το μικρό δικό μας αρθράκι Cockatiel (Κοκατίλ) Παπαγάλοι και αν θυμάμαι καλά στο είχα δώσει στα πρώτα posts σου.
    Η σωστή ενημέρωση γίνεται μέσω διαβάσματος και επεξεργασίας της σκέψης όχι μέσω φωτογραφιών.
    Στα άρθρα για τα πτηνά αν έχεις όρεξη μπορείς να διαβάσεις τα πάντα για την σωστή φροντίδα του μικρού σου φίλου Άρθρα για Ωδικά, Κατοικίδια Πτηνά ,
    Επίσης αν δεν βρίσκεις κάτι που θέλεις, υπάρχει η "αναζήτηση" πάνω δεξιά που βοηθάει πολύ όσους θέλουν να ψάξουν , καθώς και όπως ήδη κάνεις, μπορείς να ρωτάς.
    Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο site φιλοδοξεί να εξελιχθεί, πάντως ακόμα είναι στα σπάργανα κατά την δική μου γνώμη φυσικά :)

3. thanos123

thanos123 PB New Member

Οκ απλα ηθελα να δω αμα η διατροφη που εχει αυτο το site ειναι σωστη γιατι πριν γινω μελος στο forum επερνα πληροφοριες απο εκει μην εκανα τιποτα το κοκατιλ μου με τις συμβουλες που δινουν;

4. maria p

Λάθος δεν είναι (με ένα μικρό ερωτηματικό για τα φασολάκια που δεν είμαι σίγουρη αν είναι σωστό αυτό που γράφει και πρέπει να το ψάξω) αλλά δίνει μεγάλη βάση στα φρούτα και όχι στα χόρτα που είναι μεγάλης σπουδαιότητας , επίσης δεν αναφέρει καθόλου αρωματικά βότανα επίσης πρώτης γραμμής σπουδαιότητας και καθόλου σουπικόκκαλο και αυγό ή αυγοτροφή . Είναι γενικά αδούλευτο ακόμα. Θέλει δουλειά αυτό το site , έχει ελλείψεις. Ζημιά δεν σου κάνει βέβαια και όταν ψάχνουμε όλοι από κάπου αρχίζουμε :)

5. thanos123

thanos123 PB New Member

Οκ σε ευχαριστω

6. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Πόσες πολλές πληροφορίες μπορεί να πάρει κανείς από ένα Site που το σύνολο των κειμένων του είναι 15 γραμμές μαζί με το "Καλώς ορίσατε";

Υπάρχουν εξυπνότεροι τρόπο για να σπαμάρεις Θάνο, εκτός αν νομίζεις ότι είμαστε ηλίθιοι.

7. thanos123

thanos123 PB New Member

Σπαμαρεις ; δηλαδή

8. thanos123

thanos123 PB New Member

Εγω ρωτησα γιατι πριν γρααφτω στο forum σας, επερνα πληροφοριες απο αφτο site πιο πολυ για τη διατροφη και φοβηθηκα μιπος ειχε καποιο ειδος τροφιμου που απαγωρεβετε για τα κοκατιλ και εγω το εδωσα στο κοκατιλ μου.

9. Stavros

10. thanos123

thanos123 PB New Member

Σε σχεση με το φαφητο τον κοκατιλ

11. Stavros

ΟΚ
    Για να απαντήσω λοιπόν και στην ερώτησή σου, πιστεύω ότι το Site αυτό είναι τέλειο. Να ενημερώνεσαι από αυτό καθημερινά και κάποια στιγμή θα μάθεις πολλά.

12. thanos123

thanos123 PB New Member

Εγω ρωτησα αν οι τροφες που εχει επιττρεπονται αλλα εσυ δεν διαβαζεις αυτα που πρεπει.

13. Stavros

Μια χαρά διαβάζω. Αφού θες να το πάμε έτσι, την άποψή μου σου την είπα στο ποστ #12.

14. thanos123

thanos123 PB New Member

Επισης η ειρονια σου σπαει τα νευρα

15. Ian32

Ian32 PB New Member

Ειρήνη παρακαλώ!
    Θάνο όταν ένα site λέει δυο πράγματα για το κάθε τι δεν θεωρείται τίποτα το σπουδαίο.
    Επίσης πως γίνεται ένας δεκαοχταχρονος να μην ξέρει τι σημαίνει σπαμ ? Η είναι πολύ μικρότερος ή πολύ μεγαλύτερος ή δεν έχει καμία σχέση με υπολογιστές και έξω κόσμο.
    Θα σε παρακαλούσα να μην ανοίγεις θέμα για το κάθε τι αλλά να εκφράζεις τις απορίες σου σε ένα θέμα που αφορά το κοκατίλ σου.

16. Stavros

Είναι αλήθεια πως κι εγώ ξέφυγα κάπως, συγνώμη.

Θάνο να διαβάζεις τα πάντα παντού, να δοκιμάζεις με μέτρο και να κρατάς ότι λειτουργεί καλύτερα στα πουλιά σου. Ετσι αποκτάς εμπειρία.

17. thanos123

thanos123 PB New Member

Σε ευχαριστω σταυρο τη λεξη αυτη δεν την εχω ξανα ακουσει και ποιος ειπε οτι ειμαι δεκαωκτο; γινετε να το αλλαξω; ειμαι πολυ μικροτερος

Φενετε επιδη εκανα το λογαριασμό στο φορουμ απο κινητο πατηθηκε αλλη χρονολογια γινετε να αλλαξω?

18. maria p

πόσο είσαι Θάνο μου; αφού είσαι μικρός να σου πω. Ξέρω ότι τα μεγάλα άρθρα κουράζουν τους νέους και προτιμούν φωτογραφίες. Όμως σ' ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως είναι η ζωή των πουλιών μας, ό,τι διαβάζουμε πρέπει να είναι γραμμένο με εξηγήσεις και επιχειρήματα. Όχι να είναι μια λίστα απλώς. Εσύ λατρεύεις τον φίλο σου και μπορεί να ζήσει έως 18 ετών, δεν είναι κρίμα από επιπολαιότητα δική σου ή ενός φόρουμ , σάιτ κτλ να πάθει ζημιά;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...