Pet shop κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο

Συζήτηση με θέμα Pet shop κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο, που ξεκίνησε από george38v, στο Forum 'Chit Chat' του PetBirds, 9 Ιουν 2007.

1. george38v

george38v PB New Member

Απο της 29-05-2007 που εχω καταβαλει τα χρηματα σε μια εταιρια που εχει εδρα την Αργυρουπολη στην Αθηνα και διατυμπανιζει οτι σε δυο εργασιμες ημερες αποστελνει τα προιοντα της σε ολη την ελλαδα και σημερα 9-06-2007 και μετα απο πολλα τηλεφωνηματα που εχω κανει δεν εχω στα χερια μου ακομη την παραγγελια. Σαν να μην φτανει αυτο μας δουλευουνε λεγοντας την στειλαμε αλλα δεν ειχαμε τηλ και την στειλανε πισω παλι, ερχετε αυριο με το ταδε πρακτορειο φορτοτικης, θα σας παρουμε τηλ να σας πουμε τι εγινε η παραγγελια και ποτε δεν παιρνουνε και και και! Απαραδεκτοι! :mad:

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Μεγάλο πρόβλημα Γιώργο και το αντιμετωπίζουμε σχεδόν όλοι όσοι παραγγέλνουμε προϊόντα τα οποία μας αποστέλλονται, είτε ταχυδρομικώς είτε με οποιονδήποτε άλλο τρόπο.

Δυστυχώς και σε αυτήν την περίπτωση «δικαστές» είμαστε εμείς οι ίδιοι, οι καταναλωτές. Πιστεύω πώς η μεγαλύτερη τιμωρία στο χώρο του εμπορίου είναι το μποϊκοτάζ, ένα «όπλο» που αν το χρησιμοποιήσουμε με ωριμότητα και σύνεση μπορούμε να ελπίζουμε σε αξιοπρεπή αντιμετώπιση.

Καλός επαγγελματίας είναι αυτός που μας φέρεται αναλόγως και όχι αυτός που έχει γίνει μόδα επειδή τον προτείνουν άλλοι.

3. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Nτροπη για την εταιρια! Και κακως που δεν αναφερεις το ονομα της!:cool:

4. epo

epo PB New Member

το θεμα που αναφερεις ειναι φαινομενο συνηθισμενο,για την αποστολη στην επαρχια!
    εγω πλεον δεν κανω παραγγελιες!
    αν κ σιγουρα καποιες εταιρειες θα διαφερουν!αλλα οι λιγοτερες παντα..

υπομονη φιλε!

5. integrator

integrator PB New Member

Φίλε Γιώργο καλησπέρα :D,
    έχω να σου προτείνω λύση, για να μην ακουστεί όμως ως διαφήμιση εάν θέλεις επικοινώνησε μαζί μου με pm. Το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους φίλους από επαρχία.

Μφχ

Γιάννης

6. Katerina

Katerina PB Member

Νομιζω οτι θα προστατευθούν καλύτερα οι χρηστες και εν δυναμει καταναλωτες αν αναφερεςι την εταιρια

7. skopos

skopos PB New Member

Είμαι και εγώ από επαρχία και θα ήθελα να μου προτείνεις αυτήν την λύση
    Σε ευχαριστώ εκ τον προτέρων Χρήστος Κομοτηνή
    ΥΓ
    Προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά μου βγάζει ότι έχει γεμίσει ο χώρος τον προσωπικών σου μηνυματον και δεν μπορείς να δεχτείς άλλα :eek:

8. aslihan

aslihan PB New Member

δεν θα ήταν πιο σωστό να αναφέρουμε και ονόματα σε τέτοιες περίπτωσης?

9. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Αν σελετε να δίνετε ονόματα, μονο με PM. Αλλιώς ο καθένα μπορεί να κάνει ασφαλιστικά μετρα στο forum, αν δεν κάνω λάθος. Καλύτερα μας λέει ο Σταυρος

10. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Σχετικά με το θέμα αναφέρονται τα εξής στη Δήλωση Περιορισμού Ευθύνης του PB:
    Το PetBirds όμως είναι υποχρεωμένο εφόσον του ζητηθεί με απόφαση δικαστικής αρχής, να δώσει τα στοιχεία σύνδεσης μέλους/ων μέσω των οποίων μπορεί να εξακριβωθεί η ταυτότητα του/τους και στη συνέχεια ο ενδιαφερόμενος να κινηθεί δικαστικά με μηνύσεις και αγωγές προς τα άτομα που θεωρεί ότι τον συκοφαντούν.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...