Χαρίζω Parrot finch

Συζήτηση με θέμα Parrot finch, που ξεκίνησε από Diamante de gould, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 24 Οκτ 2008.

1. Diamante de gould

Diamante de gould PB New Member

Αρσενικο blue faced του 07' λογω ελλειψης χωρου. Για εσωτερικο χωρο τον χειμωνα(ελαχιστη θερμοκρασια 18 βαθμοι κελσιου) . Κατα προτιμηση σε ευρυχωρη κλουβα μιας και χρειαζεται αρκετο πεταγμα (γι'αυτον τον λογο φαινονται πιο αγρια απο αλλους σπινους της Αυστραλιας).

Συνημμένα Αρχεία:

2. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Ειναι τελειο κ ενδιαφερομαι.Εχω ηδη παπαγαλους αλλα οχι αυτου τ ειδους.Γ χωρο εχω μια τεραστια κλουβα που ευελπιστουσα ν την γεμισω με παπαγαλακια αλλα αν ερθει στην παρεα μας ο μικρος σου τοτε θα τα βαλω αλλου.Θελω ομως να ξερεις οτι δεν εχω ιδιαιτερη πειρα στο συγκεκριμενο πουλι.Εχω ομως διαθεση και αγαπη προκειμενου να μαθω και να περασουμε και οι δυο καλα

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Το parrot finch επειδη εχει τη λεξη parrot δε σημαινει πως ειναι παπαγαλος αλλα αυτο που δηλωνει η δευτερη λεξη finch. ;)

4. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

εχεις δικιο Φοιβο.Με το που διαβασα το αρθρο πηγα και εψαξα πληροφοριες για το συγκεκριμενο ειδος και διαπιστωσα πως δεν εχει καμια σχεση

5. Diamante de gould

Diamante de gould PB New Member

Το πουλακι δωθηκε

6. parismav

parismav PB New Member

πολυ ομορφο θα το ηθελα αλλα τι να το κανω μονο κριμα ας το δοσεις σε καπιον αλλο που θα εχει ακομα ενα ωστε να το κανει ζευγαρι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...