Παρουσίαση O RAUL το νέο μέλος της οικογένειας

Συζήτηση με θέμα O RAUL το νέο μέλος της οικογένειας, που ξεκίνησε από Stfns, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 4 Σεπ 2016.

1. Stfns

Stfns PB Member

Καλημέρα φίλοι μου,
    Με μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω το νέο μέλος της οικογένειάς τον Raul. Είναι εκπρόσωπος της ράτσας timbrado, γεννημένος τον Μάιο του 2015 και με συμμετοχή σε διαγωνισμό όπου κατάφερε να συγκεντρώσει 72 βαθμούς σύμφωνα με την FICHA του. Αυτή την στιγμή μπορεί να διανύει την ετήσια πτερόρροιά του, δεν παραλείπει όμως να συστηθεί με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο. Απολαύστε τον!

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Να σου ζήσει, παίδαρος και εγκλιματίστηκε αμέσως!!! :)

3. Sissy

Sissy PB Senior Member

Να σου ζήσει ο τραγουδιστής!!![​IMG] Υπέροχος είναι!!:thumbsup:
    (το τραγούδι του, μ΄έκανε να συνειδητοποιήσω πόσο μου έχει λείψει ένα καναρινάκι...αλλά μ΄αυτόν που έμπλεξα:p:D...)

4. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Αντε με το καλό Στεφανε. Σε λίγες μέρες που θα έχει τελειώσει με την αλλαγή πτερώματος,θα αρχίσει να κελαηδά με πιο σωστό τρόπο.Τώρα το "παλεύει".

5. Eleni pepper

Eleni pepper PB Member

Μα τι καλός φτου φτου. ♥

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 4 Σεπ 2016
  6. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Φαντάζομαι το τραγούδι του μόλις τελειώσει και την πτερόρροια. Να σου ζήσει Στέφανε!! Μια ζευγαρώστρα για πάρτη του. Υπέροχο το διαμέρισμα του !!

7. eva vrs

eva vrs PB Member

Κουκλί ζωγραφιστό!!!!
    Κελαιδαει υπέροχα..
    Να τον χαίρεσαι!!!!!!:D:thumbsup:

8. ilie mp

ilie mp Daily Active Member

Πανεμορφος ο μικρουλης και απο οτι καταλαβα ειναι και απο καλη εκτροφη.
    Ωραια φωνη εχει :)

9. Stfns

Stfns PB Member

Άχ Μαράκι αν μας έβαζαν και εμάς σε ρετιρέ 100 τετραγωνικών θα αργούσαμε να εγκλιματιστούμε;;;;

Έχεις ήδη μεγάλα αποθέματα αγάπης. Γιατί το καθυστερείς;

Είδες τα τιμπράντο ε; "Σκυλιά"! Ούτε από πτερόρροια δεν καταλαβαίνουν....

Και εγώ έχω μεγάλη περιέργεια Παναγιώτα. Και αυτό που σας έδειξα είναι μόνο ένα λεπτό. Το βίντεο διήρκησε πάνω από μια ώρα και κατά το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα έκανε έτσι. Τώρα που έπιασε το κόλπο με το κινητό θα ανεβάσω κι άλλα βίντεο μετά την πτερόρροια.

Μακάρι να τα είχα όλα έτσι αλλά...ας όψεται το χωροταξικό.....

Να φανταστείς ότι ο γιός του που είναι 6 μηνών κελαηδάει καλύτερα από αυτόν.o_O

και αεικίνητο!!!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας!

10. TheBigL

TheBigL PB Member

Πώς και πήρες timbrado εσύ? :).Να σου ζήσει.

11. Stfns

Stfns PB Member

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα στο πρόγραμμα. Ίσως συνέβαλε και ο θάνατος του Γολιάθ που ήταν πολύ βροντόφωνος οπότε σκέφτηκα ότι πιο άξιος αντικαταστάτης του θα ήταν μόνο ένα Timbrado. Μετά σκέφτηκα πως θα ήταν καλό και για τον Aldo, τον Lucio και τον Vito(τα μωσαικά 6 μηνών) να πάρουν καμιά φωνούλα από ένα βροντόφωνο πουλί όπως το Timbrado.

12. Εκηβόλος

Εκηβόλος PB New Member

Να χαίρεσαι τον Ισπανό τραγουδιστή σου!:)

13. alicedros

alicedros PB Supporter

Είναι υπέροχος!!!! Φτου φτου φτου να σου ζήσει Στεφανέ μου!!! Και μένα όπως και του Λάμπρου μου έκανε εντύπωση που ως μπογιατζής πήρες ένα τιμπράντο!!! Και τι τιμπράντο!!!! Αν και το τραγούδι του Έλμο μας μ αρέσει καλύτερα! Παρόλο που είναι καναρίνι χρώματος!! :p

Μετά όμως την πτερόροια δε θα πρέπει να τα χωρίσεις??

14. George Kouth

George Kouth PB Member

Κούκλος και με πολύ ωραία φωνή, να τον χαίρεσαι Στέφανε!

15. Stfns

Stfns PB Member

Τα έχω ήδη χωρίσει.

16. Καναρίνι4ever

Καναρίνι4ever PB New Member

Να σου ζήσει ο νέος σου τραγουδιστής! Εύχομαι να απολαμβάνεις για πολλά χρόνια το μαγικό του κελάηδισμα! Άντε να επανέλθει γρήγορα από την πτερόρροια να τον καμαρώσουμε ντυμένο και...βροντόφωνο!

Υ.Γ Δεν μπορώ να σου κρύψω Στέφανε ότι κι εγώ ξαφνιάστηκα με την απόκτηση του Timbrado σου! Πάντως έκανες την καλύτερη επιλογή! Είναι πολύ καλή ράτσα!

17. Eleanna

Eleanna PB New Member

να τον χαίρεσαι, όμορφο κελάηδημα, σκέψου όταν τελειώσει η πτερόροια!!!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...