Παρουσίαση Haggie με το πέρασμα των χρόνων

Συζήτηση με θέμα Haggie με το πέρασμα των χρόνων, που ξεκίνησε από jamieo, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 2 Αυγ 2008.

1. jamieo

jamieo PB Member

Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες των Haggie. Ήταν 3 ετών, στις 3 Απριλίου, 2008. Ήταν ένας χαριτωμένος μωρό!

Συνημμένα Αρχεία:

2. mariaL

mariaL PB New Member

Σα να σε κοιτάει Αιγύπτιος θεός. Απίστευτα μάτια !

3. jamieo

jamieo PB Member

Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες από τις νεότερες αδελφές, Saffron. Έχει εκκολαφθεί 26 Ιανουαρίου 2006.

Συνημμένα Αρχεία:

4. jamieo

jamieo PB Member

μία ακόμη φωτογραφία από τον πρώτο της πάρτι γενεθλίων.

Συνημμένα Αρχεία:

5. jamieo

jamieo PB Member

αδελφός και αδελφή μαζί.

Μία φωτογραφία της Saffron από τις 13 Μαρτίου, 2006

Συνημμένα Αρχεία:

6. kimi

kimi PB New Member

Να την χαιρεσαι, ειναι ομορφη.

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

να τα χαιρεσαι!περα απο τα χρωματα τους τα οποια ειναι φανταστικα εχουν και πολυ ωραια ματια!ολα δικιας σου εκτροφης ειναι η αγοραστα?

8. jamieo

jamieo PB Member

ευχαριστώ!
    συγνώμη για την σύγχυση. Εγώ δεν εγείρει αυτά τα δύο πουλιά εγώ. Αγόρασα Saffron απευθείας από τη γυναίκα που είχε προβάλει τους. Έχει μου έστειλε τις φωτογραφίες των μωρών. φωτογραφιών. Saffron ήρθαν να ζήσουν μαζί μου όταν ήταν 3 μηνών. Haggie προέρχονταν από την ίδια γυναίκα, αλλά πήρα αυτόν όταν ήταν 18 μηνών.

9. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Ειναι πανέμορφα παπαγαλάκια. Με φανταστικά χρώματα και τρομερά μάτια! Να τα χαίρεσαι

10. Kostas21

Kostas21 PB Member

Να τα χαιρεσαι!Ειναι πανεμορφα!

11. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πραγματικα πανεμορφα πουλια Jamie! :D Και με απιστευτο βλεμμα ! :) Να τα χαιρεσαι! :)

12. jamieo

jamieo PB Member

Στην άγρια, lorikeets φάει το νέκταρ και γύρη από λουλούδια όπως επίσης και φρούτα. I ζωοτροφών μου lorikeets μια ειδική σκόνη ή νέκταρ, καθώς και τα φρούτα και τα λαχανικά. Εδώ είναι ένα βίντεο από Haggie τρώει κάποιες γλυκοπατάτες (στην πραγματικότητα ένα πακέτο βιολογική παιδικές τροφές για άτομα).

Το δεύτερο βίντεο δείχνει Dewey πόσιμο κάποια νέκταρ.

13. Sissy

Sissy PB Senior Member

χαχα!τρωει με λαχταρα!δειχνει να του αρεσουν πολυ:D

14. aggel

aggel PB New Member

πολυ ομορφοι παπαγαλοι και εχουν και τελειους χρωματισμους να τα χεραισε και να ειναι παντα καλα

15. Dimitra94

Dimitra94 PB New Member

Λαιμαργα τα βλεπω!

16. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Να σε ρωτήσω λιγο κατι...
    Τι ράτσα ειναι αυτοι οι παπαγάλοι...

17. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Λεγονται lorikeets η lories (εν. lory) και υπαρχουνε πολλα ειδη! :)

δες κι αυτο λιγο... ;) https://petbirds.gr/threads/5497/

18. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Jamie δώσε μια αγκαλιά στον Dewey το ξέρεις είναι η αδυναμία μου.
    Τι παιδικές τροφές χρησιμοποιείς και πόσο ασφαλές είναι για τους παπαγάλους;
    Έδινα και εγώ του Πάρη και του άρεσε πολύ,αλλά σταμάτησα γιατί δεν ήθελε να τρώει τα φρούτα του μετά.

19. jamieo

jamieo PB Member

Θα το κάνουμε αυτό, Κωνσταντίνος!

Χρησιμοποιώ ένα οργανικό μάρκα παιδικών τροφών που ονομάζεται Earth's Best Earth's Best Baby Food ... I χρήση μόνο φαγητό που δεν έχει προστεθεί βιταμίνες. Στην γλυκοπατάτες, τα συστατικά που περιλαμβάνονται είναι μόνο "γλυκοπατάτες και νερό". Εξοικονομεί χρόνο μου για να χρησιμοποιήσετε αυτό αντί για το μαγείρεμα και τα λαχανικά mashing εγώ.

Νομίζω παιδικές τροφές είναι ασφαλή στη χρήση για όσο διάστημα δεν έχει συντηρητικά, πρόσθετα και μη. Η βιταμίνη C είναι ok, και βιταμίνη Ε είναι επίσης ok.

20. jamieo

jamieo PB Member

Ευχαριστώ για την απάντηση στο ερώτημα αυτό!

Haggie και Saffron είναι Yellow Backed Chattering Lories, Lorius garrulus flavopaliatus και Dewey είναι μια Duyvenbode's Lory, Chalcopsitta duivenbodei. Έχω επίσης μια Mitchell's Lorikeet, Trichoglossus haematodus mitchellii. Το όνομα είναι Priscilla.

Lorikeets είναι μοναδική.

Lorikeets εμένα μου θέτουν πολλοί ευτυχία!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...