Cockatoo σε Pet Shop!

Συζήτηση με θέμα Cockatoo σε Pet Shop!, που ξεκίνησε από EFTHIMIS, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 30 Μαρ 2009.

1. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Ρε παιδια ΕΛΕΟΣ!Ατοι οι πετσοπαδες δεν εχουν ψυχη?Δειτε κατασταση το καημενο το ALBA και μεσα στη βρωμα το ειχαν!

Συνημμένα Αρχεία:

2. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Συγνώμη, εκτός από το ότι είναι μαδημένο το καημένο, έχει κομμένο και το ράμφος, η κάνω λάθος;:confused:

3. niva2gr

niva2gr PB New Member

Καλά, πες οτι το πουλί δεν τους ενδιαφέρει. Δεν τους νοιάζει οτι έτσι δεν πρόκειται να το πουλήσουν ποτέ; Κλασική περίπτωση ελληνικού πετ σοπ με κάφρο ιδιοκτήτη. Και η βλακεία είναι οτι δεν μπορεί κανείς να τους κάνει τίποτα. Όμως έχω δει οτι σε τέτοιες περιπτώσεις η δυσφήμιση πιάνει! Οικονομικός αποκλεισμός και απόλυτη δυσφήμιση μπας και το κλείσουν το πορνείο τους!

4. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Βρε παιδιά δεν έχω να πω τίποτα απλά λυπάμαι, και οργίζομαι που δεν μπορώ να κάνω κάτι, εκτός από το να μην πηγαίνει κάποιος να ψωνίσει.Έτσι είναι, ένα στη Καλαμάτα και η δουλίτσα του μια χαρά.Έψαχνα τροφή για τα Gouldian και ήταν όλα λιγμένα .Και καλά κάνει αφού δεν τον ελέγχει κανείς..

5. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Να σου πω την αληθεια αυτο δεν το προσεξα γιατι με τα χαλια που επικρατουσαν εκει μεσα δεν ηξερα τι να προτοδω!Οπως και αυτο το Galah!

Να φανταστειτε ειναι το μεγαλυτερο πετ σοπ της Θεσσαλονικης!Mega Quiko στο αεροδρομιο!

Συνημμένα Αρχεία:

6. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Και το καημενο ολο κολπακια εκανε σαν να μου ελεγε παρε απο εδω μεσα δεν αντεχω αλλο!Δειτε βρωμια,σκουριασμενα μπολ για νερο και κατω το κλουβι καλυτερα να μην περιγραψω!:eek:Και η τιμη του μονο 2900ακατεβατα!

Συνημμένα Αρχεία:

7. niva2gr

niva2gr PB New Member

Παιδιά, μακριά απο βρωμοαλυσίδες! Δεν υπάρχει αλυσίδα πετ σοπ που να ενδιαφέρεται για τα ζώα που πουλάει. Μιλάμε για ιστορίες φρίκης! Κυρίως σε σχέση με σκυλιά!

8. CLIT

CLIT PB New Member

Εγώ είχα πάει πριν ένα μήνα σ' αυτό το pet κι ήταν όλα άψογα. Αφού είχα απορρήσει. Είχα μείνει έκπληκτος. Πρώτη φορά έβλεπα τόσο καθαρό pet. Λέτε να έτυχα σε καλή μέρα? Ορίστε και δυο φωτογραφίες από κει πού ΄χα τραβήξει. Το galah μάλλον είναι το ίδιο.

9. CLIT

CLIT PB New Member

Αυτές είναι τραβηγμένες 20 Φεβρουαρίου

Συνημμένα Αρχεία:

10. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Δεν ξερω πως το ετυχες αυτο Σωτηρη αλλα εγω που πηγαινω σχεδον καθε 15μερες τα πουλια αυτη την στιγμη ειναι σε καλη κατασταση τις προηγουμενες φορες ηταν ενα ματσο χαλι!

11. CLIT

CLIT PB New Member

Αυτό το cockatoo δεν είναι που πιανόταν κι έκανε κούνια?

12. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Προσεξε λιγο στις φωτογραφιες τα κλουβια τους σε παρακαλω και θα δεις!

13. CLIT

CLIT PB New Member

Δε ξέρω. Πρώτη φορά πήγα και κατά τύχη για να πω την αλήθεια γιατί είχα πάει στα ΙΚΕΑ και μπήκα να ρίξω μια ματιά. Είχε δύο cockatoo, αυτό στη φώτο κι ένα άλλο πιο μεγάλο κι άλλα πολλά. Και μάλιστα είχε φέρει και πολλά gouldian κι ήταν πανέμορφα κι ήμουν κοντά στο να πάρω γιατί είχε και μπλε κι ήταν σε πολύ καλή κατάσταση, αλλά τελικά δε μπορούσα να τα μεταφέρω και δε πήρα. Και σε δου κρύβω ότι επειδή τη Πρωτομαγιά μάλλον θα ξανανέβω, έλεγα να ξαναπήγαινα. Καλά που τό 'πες να το προσέξω.

14. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Ναι εχει 2 ALBA 3MACAW και ενα GALAH απο τα μεγαλους τους παπαγαλους!

15. CLIT

CLIT PB New Member

Ναι ναι. 'Εχεις δίκιο. Κρίμα. Γιατί πραγματικά είχα εντυπωσιαστεί γιατί εδώ στην Αθήνα δε βρίσκεις τόσο μεγάλα και καλά. Αλλά τώρα αναιρώ την άποψή μου. Κρίμα.

16. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Είμασταν πριν λίγες μέρες εκεί και φρικάραμε όταν είδαμε ότι στο ισόγειο είχε μία πινακίδα που έγραφε: Το κάπνισμα επιτρέπεται στο υπόγειο! Σας πληροφορώ ότι στο υπόγειο έχει όλα τα πουλιά!:eek: Παπαγάλους, καναρίνια, σπίνους κλπ. Έχουν κάνει κάτι σαν καφέ κάτω, οπότε όποιος θέλει να... διασκεδάσει μπορεί να το κάνει μαζί με τα κακόμοιρα τα πουλάκια! Αν πούμε για την θερμοκρασία... μόνο με παλτό κάθεσαι εκεί! Φανταστείτε ότι έχει ακόμη έναν παπαγάλο, ίδιο με της φωτογραφίας αλλά σε κάπως καλύτερη κατάσταση και όταν άρχισε η Μαρία να του μιλάει λίγο γλυκά, έβγαζε το ποδαράκι του από το κλουβί, της έπιανε το χέρι και δεν την άφηνε να φύγει, σαν να της έλεγε "μείνε εδώ μαζί μου!" Σκοπεύουμε να πάμε αυτή την εβδομάδα, να βρούμε τον υπεύθυνο για να μιλήσουμε μαζί του. Στο ισόγειο έχει όλα τα "καλά" για σκυλάκια ή γατάκια (μαξιλάρια, καναπεδάκια, πολυθρόνες...). Νομίζω θα μπορούσε να βρει ένα χώρο για καφετέρια!:mad:

17. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Τα 2alba το galah και τον εναν το macaw τα εχει αρκετο καιρο!Οσο για τα gouldian πρεπει να τα εφερε τωρα και οντως αυτα ηταν σε καλη κατασταση για καθησα και χαζευα το μπλε και ηταν ολα τα λεφτα!

18. CLIT

CLIT PB New Member

Ναι, έχεις δίκιο. Τα πουλάκια τά ΄χει κάτω. Κι όντως κι εγώ είχα κάτσει κι είχα παίξει με το μεγαλύτερο, γιατί μου θύμιζε τη δικιά μου που μού 'λειπε. Ενώ το galah ήταν λίγο επιθετικό. Είναι απαράδεκτο νά 'ναι καπνιστήριο κάτω. Κι εντωμεταξύ το κακό είναι ότι έχει τεράστιους χώρους, με τα πάντα μέσα, οπότε θα μπορούσε να το κάνει κάπου αλλού.

19. CLIT

CLIT PB New Member

Ακριβώς. Ήμουν στο τσακ να πάρω τα μπλε τα gouldian. Ήταν τέλεια. Αλλά δε μπορούσα να τα μεταφέρω. Γι' αυτό και σκεφτόμουν άμα ανέβαινα το Μάη να πήγαινα να τά 'παιρνα. Αυτά που λες τα είχα δει τότε. Είχε και μια Αμαζόνα τότε. Πραγματικά κρίμα. Γιατί είχα να το λέω. Κρίμα.

20. niva2gr

niva2gr PB New Member

ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΡΎΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΠΟΥΛΙΑ, ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΡΩΚΤΙΚΑ, Ή ΜΕ ΓΕΛΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ;;;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...