Cockatiel price

Συζήτηση με θέμα Cockatiel price, που ξεκίνησε από DaniGK, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 4 Ιουλ 2008.

1. DaniGK

DaniGK PB New Member

γεια σας παιδιά τι κάνετε όλα καλά?ξέρει κανεις ποσο κάνει ένα cockatiel?

2. lizard

lizard PB Member Article Writer

αμα δεν ειναι εξημερωμενο και ταισμενο στο χερι κανει περιπου 50 ευρο απο οτι εχω δει σε μαγαζια.

3. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

εχει απαντηθει εδω
    https://petbirds.gr/threads/5526/

4. Kostas21

Kostas21 PB Member

Οσο σου λεει ο Αρης απο οσο εχω δει σε πετ σοπ!

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

εγω απο το πετ σιτυ τα ειχα παρει 40 το ενα

6. aggel

aggel PB New Member

εμενα στο πετ σοπ που παω τα πουλαει 40-45 ευρω!

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

αν παντως παρεις ενα αρσενικο και ενα θυληκο προσπαθησε να βρεις δυο που θα τα εχουν μονα τουσ σε ενα κλουβι και να ειναι ζευγαρι...

8. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Όντως γύρω στα 50 ευρώ και τα ήμερα και ταισμένα στο χέρι απο 80 μέχρι 100!

9. Αθηνα

Αθηνα PB New Member

στην ελλαδα δυστυχως ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με το εξωτερικο! τα εξημερωμενα εμενα μου ειπαν στο πετ σοπ οτι κοστιζουν 160 ευρω! ελεος!:eek:
    σε 1 αλλο μαγαζι τα μωρα εκαναν 80. εσυ αγορασες? αν ναι τελικα ποσο κ απο που το πηρες?

10. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Sto kentriko pet tis Athinas tora to gkri Cockatiel kostizei 40 euto kai to lutino 45!

11. jamieo

jamieo PB Member

Εδώ στην Αμερική, cockatiels θα διαφέρουν σε τιμή από $ 50 (€ 32) σε περίπου $ 130 (€ 82) (pet shop χέρι).

12. βασικα εγω το βρηκα 30ευρω στην Αθήνας

13. fnix13

fnix13 PB New Member

Γεια σας παιδιά, έψαχνα καιρό για παπαγάλο ταϊσμένο στο χέρι αλλά με τις τιμές που κυκλοφορούν στα μαγαζιά και στις αγγελίες είχα απογοητευθεί. Τελικά μετά από αρκετή έρευνα κατέληξα σε cockatiel, πολύ φιλικό από petshop 130 euro. Οι λόγοι μου ήταν ότι ήθελα ένα παπαγάλο ήσυχο έξυπνο φιλικό κσαι μετρίου μεγέθους με εύκολο χαρακτήρα (PIONUS parrots και τα Cockatiel με κάλυπταν). Δεν λέω ακριβό σε σχέση με αυτά που λέτε αλλά δεν το έχω μετανιώσει και ούτε νομίζω πως θα το μετανιώσω και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε εφήβους και ενήλικες. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας κάνει την επένδυση βέβαια με σοβαρότητα και υπευθυνότητα τα κατοικίδια δεν είναι παιχνίδι αλλά σύντροφοι.

14. nickoula

nickoula PB New Member

Και εγω εδώ στην Καλαμάτα τα είδα 35Ε

15. δάγκας

δάγκας PB New Member

οι κοκατιλ μου

έχω δύο αρσενικά κοκατίλ τον δάγκα και τον μπίμπο.ο δάγκας είναι γκρι με κίτρινο κεφάλι και λοφίο και πορτοκαλί μάγουλα. ο μπίμπος έχει ασπρο κεφάλι {whiteface}. πώς είναι οι παπαγάλοι σας;

εγώ τους αγόρασα 30 {δάγκα} και50[μπίμπο} από τα pet city

16. Mpikis

Mpikis PB New Member

φιλε δάγκα αν θέλεις να μας πείς πως είναι η παπαγάλοι σου μπορείς να ανοιξεις ενα καινουργιο θέμα στο "νέα μελοι" και να μας καλησπερησεις, να μας μιλησεις για τα πουλία σου και να γνωριστουμε!Στο λέω αυτο γιατι εδω το θέμα είνια αλλο και οχι αν πουμε πως εινια οι παπαγάλοι μας.Παντως απο εμένα έστω και απο εδώ καλως όρισες και αν σου ζήσουν οι παπαγάλοι...
    Λοιπόν στο θέμα μας τώρα..πρόσφατα είδα σε ενα πετ σοπ στο βαρδάρι κοκατιλάκια μωρά μεσα σε ενα ενυδρειο να τα ταιζουν με κρεμα..θα ρωτήσω πόσο κάνουν και αν δε σου κάνει κόπο ανέβα..δίπλα είμαστε!

17. jamieo

jamieo PB Member

Είναι ενδιαφέρον να δούμε αν το κόστος ενός cockatiel είναι παρόμοιο στις χώρες μας. Σε ένα αμερικανικό pet shop, ένα cockatiel ταϊσμένο στ χέρι θα κοστίσει περίπου $130 (περίπου €92) και $50 - $75 (€35 - €53) για τα ταϊσμένα από τους γονείς. Μερικές φορές είναι λιγότερο ακριβά αν το πουλί δεν είναι εξημερωμένο.

18. vas

vas PB New Member

παιδια ειναι διάφορες οι τιμές ανάλογα με πετ σοπ εγώ ξέρω οτι τα μη εξημερωμενα ειναι απο 30-60 και τα εξημερωμενα απο 100-150

19. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

εγω πηγα σε ενα πετ-σοπ στη ν.σμυρνη και μου ειπαν οτι τα γκρι κανουν 45 ευρω και τα περλε 50 ευρω (μη εξημερομενα και τα δυο )

Μοιραστείτε

Φόρτωση...