Cockatiel bothering a cat

Συζήτηση με θέμα Cockatiel bothering a cat, που ξεκίνησε από Katerina_, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 1 Δεκ 2008.

1. Katerina_

Katerina_ PB New Member

Cockatiel bothering a cat :)

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Πειραχτήρι το κοκατιλάκι!

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Καλα αυτη που κανει τη ληψη του βιντεο γελαει? :confused:

Η γατα μπορουσε ανετα να προκαλεσει αδιορθωτη ζημια εστω με τα νυχια της και με τον τροπο που επαιζε.

4. Janko

Janko PB New Member

Σεβασμό στο γάτο του σπιτιού παρακαλώ... :D

5. Stefan

Stefan PB New Member

Ο γατος πολυ αγανακτησμενος εμοιαζε...:D(σαν τον Τουιτι και τον Σιλβεστερ...:D)

6. Δεν το βρήκα καθόλου αστείο.Την τριτη φορα το κοκατιλ θα γινοταν μεζές.

7. Pigaki

Pigaki PB New Member

Ας ελπισουμε πως ο ιδιοκτητης-τρια ξερει τα ζωα της και ξερει τι κανει...:rolleyes:

8. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Δεν κατάλαβα! Γιατί χαχανίζει αυτή επειδή τρόμαξε το κοκατιλάκι το καημένο και πετάχτηκε; Είδε που έπεσε και αν χτύπησε; To δικό μας το πουλί από κορνάρισμα δύο φορές κατατρόμαξε, πετάχτηκε απρόσεκτα και χτύπησε με σημάδι στο κεφαλάκι και διάσειση και αυτή αφ'ενός μεν προκαλεί την τρομάρα του και αφ'ετέρου γελάει; :eek:

9. Stefan

Stefan PB New Member

Μου αρεσει που στο τελος λεει και <<Good boy...>>:mad:.

10. Frania

Frania PB Member

Ξεκαθαρα προκλητικη και ανευθυνη συμπεριφορα.Πολυ αμφιβαλλω για την ασφαλεια απο το γλυκο κοκκατιλακι.Λυπαμαι που ειδα το youtube.

11. Yasmin

Yasmin PB Member

Καλά κι εγώ απόρησα! Όταν είδα τη γάτα την πρώτη φορά να ορμά πήγα να πεταχτώ κυριολεκτικά! Πωπω τί να πω.. Μου φάνηκε ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!

12. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Εγώ πάντως πιστεύω πως η συμβίωση γάτας-πουλιών είναι αδύνατη.Όσο ήμερη και να είναι η γάτα και όσο προσεκτικός και να είναι ο ιδιοκτήτης και πάλι δε μπορείς να είσαι ήσυχος.Α πα πα!Καλές οι γατούλες.Είχα και εγώ.Αλλά δε μπορείς να τις εμπιστευτείς ούτε δευτερόλεπτο.

13. anatoly

anatoly PB Member

Το" good boy" που πηγαινε? στο γατο? ή στο κοκατιλ?:confused:

14. Stefan

Stefan PB New Member

Kαι εγω εχω δυο γατες...Ειναι γλυκες καλες αλλα με τα πουλια ποτε δεν τα πηγαιναν καλα...Αυτος ηταν ο λογος που η μονη πορτα του σπιτιου μου που δεν εχει ιδηκο ανοιγμα για γατες ειναι η πορτα της σοφητας οπου και κατοικουν τα πουλακια μου.Οι γατες πολυ σπανια δενονται με τον ιδιοκτητη τους ποσο μαλλον να τον εκτημανε μιας και λιγο να τις πειραξεις ακολουθει γρατζουνια...(πραγμα εντελως αντιθετο με τα σκυλια.)Επειτα εχω ασχοληθει πειραματικα στο χωριο μου με αδεσποτες γατες τις οποιες τις εδεινα τροφη.Ερχοταν καθε μερα στο σπιτι για τροφη για μια εβδομαδα...Μολις τους εκοψα την τροφη αφαντες :eek:!Να μην τις κατηγορω μονο ενταξει ειναι δεσπεσια και πανεμορφα ζωα ...:D

15. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

εκτος απο επικιδφινο ειναι κακο στη υγεια του πουλιου...ακομα και μεσα να την εχεις την γατα παει στην αμμο που οσο καθαρη και να την εχεις εχει μικροβια...
    εμενα ο γατος μου φοβοταν το παπαγαλακι μου...επιδη οταν ηταν μικρος το παπαγαλακι του τσιμπουσε τη μυτη(μεσα απ το κλουβι)...
    καθος δεν πειραζε και τα ινδικα χοιριδια που ειχα...βασικα τα εγραφε..
    αλλα ποτε δεν τα αφηνα μονα τους...

16. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Τα θελει ομως και ο κ***ς του κοκατιλ!:p Δειτε το βλεμμα της γατας απο το 40 και μετα!σαν να λεει ααα ρε μ****α δαγκωνε εσυ τωρα αλλα εγω θα σε δαγκωσω μια και καλη!:D Παντως οντως πολυ επικυνδινο...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...