Blue Fronted Amazon (Amazona aestiva)

1. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Δημοσίευση νέου Άρθρου: Παπαγάλοι Blue Fronted Amazon.

Διαβάστε τη συνέχεια του Άρθρου εδώ: Παπαγάλοι Blue Fronted Amazon

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 10 Ιουλ 2016
  2. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

πολυ καλο πωλινα! μπραβο σου. ...και επειδη ξερω οτι ειναι η μεγαλη σου καψουρα σου ευχομαι πολυ συντομα να αποκτησεις την δικη σου αμαζονα! ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι στα καλυτερα χερια

3. Χριστιάνα

Χριστιάνα PB New Member

Μπραβο Πωλινάκι και σύντομα μ΄ενα δικό σου!

4. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Etxaristo paidia...Makari...Elpizo kapoia mera tha paro ayto to yperoxo pouli...
    Omos stin arxi prepei na psaxno gia kalous gitones :D xa-xaxa... Epidi den einai thema mono ikonomiko...me 800 - 1000 eyro aneta perneis ena moro BFA...omos me tous gitones ligo pio diskola ta pragmata... ;)

...liges fotografies akoma...

Συνημμένα Αρχεία:

5. Anemos84

Anemos84 Banned

Μη σου πω ότι με 800-1000 ευρώ παίρνεις και καλούς γείτονες σήμερα!:D :D
    Ωραίο άρθρο και με το καλό να αποκτήσεις και το δικό σου μωράκι! (Να δεις κι εσύ τη γλύκα!:eek:)

6. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Talking BFAmazone...

Telio Video gia to telio pouli! (gelaei, xorevei, milaei, vixei)

7. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Pira sto e-mail mou edo kai liges meres prin ena gramma me protasi agoras enos Blue Fronted Amazone...+ fotografia tou...

...omos ap oti ksero mou fenete oti einai Orange Winged (Amazona amazonica) kai oxi Blue Fronted...sas dino foto na mou peite... Den skeftome na ton paro tora omos tha exo apogoiteuthi an o anthropos me pernaei gia xazi :(

8. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Amazona amazonica

Amazona aestiva

Afti stin fotografia mou fenete san Blue Fronted

Alexandros

9. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Eyxaristo Aleksantre...Elpizo...Mporei mou fanike...
    Miazei omos poli sto Orange Winged...

O Ramfos tou den einai katharo mayro xroma.
    To metopo tou einai kitrino-mple xroma (mperdemeno).
    Exei megala kokina simadia sta ftera tou.
    Pio skouro prasino xroma.

Omos ta mayulakia tou den einai kitrina opos exei OW...
    Mporei mou fanike epidi einai mikros...

10. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Συμφωνω κι εγω οτι ειναι BF. Αν και οι ωμοι του ειναι κοκκινοι τοτε εχει ολα τα χρωματα για BF. Ειναι συγγενικα ειδη αυτα τα δυο, εχω δει και υβριδιο σε φωτο. Αν το ξαναβρω θα το βαλω εδω να το δεις! ;)

11. Wind-sa

Wind-sa PB Member

xa-xaxa! :D Telio Mano! Omos den mou aresoun oi gates! Tha paro mono to pano meros! Val tin sto Creative Birds

Anesti, onos ta mikra kai megala BFA exoun olo mayro ramfos! Kai ta OWA exoun ta mavulakia tous kitrino-portokali...Giayto mperdepsa! Gia kita tis fotografise me ta mora BFA:
    (sti proti fotografia to 2 kai to 4 einai BFA)

Συνημμένα Αρχεία:

12. Φοίβος

Νομιζω πως μπορω να τα αναγνωρισω με κλειστα ματια Πωλινα!:D Λατρευω τους αμαζονιου και εχω δει απειρες φωτο και καποιους ζωντανα... :)

13. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Ena doro gia BF Amazonofilous :) Kai edo <broken link removed> se megali analisi...

Συνημμένα Αρχεία:

• BFA.jpg
      BFA.jpg
      File size:
      105,2 KB
      Προβολές:
      27
  14. Φοίβος

Πωλινα κοιτα ποιον γνωρισα στις διακοπες...:D Τον τραβηξα 2 φωτο και ενα βιντεο για εσενα και το φορουμ...
    Καποια στιγμη που ειχα κλειστη την καμερα κρεμαστηκε αναποδα στα καγγελα για να του χαιδεψω την κοιλια... :D ειχε πολυ πλακα αλλα ηταν λιγο υπουλος... εδινε το ποδι του και αν το επιανες σου εσφιγγε δυνατα το δαχτυλο με τα νυχια του για να μη μπορεις να το τραβηξεις και προσπαθουσε να δαγκωσει...

Υ.Γ. ελεγε μονο τη λεξη απο μ... , δεν την ειπε μπροστα μας αλλα μας το ειπε ο ιδιοκτητης του μαγαζιου οτι μονο αυτη λεει...

Συνημμένα Αρχεία:

• BF1.jpg
      BF1.jpg
      File size:
      97,3 KB
      Προβολές:
      25
    • BF2.jpg
      BF2.jpg
      File size:
      89,6 KB
      Προβολές:
      27
  15. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Aaaa...So qute! Telios Anesti! Pou ton vrikes? :) Omorfoulisss!
    Den asxolountai poli me to pouli afou leei mono ayti ti leksei! Ayto einai poli krima...

16. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

αυξανεστε κα ι πληθυνεστε οι αμαζονοφιλοι στο site

17. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Έχω κάνει μια μεγάλη συλλογή απο διάφορες φωτογραφίες του Blue Fronted Amazon. Μπορείτε να τη δείτε εδω - Picasa Web Albums - Polina - Blue Fronted ...

18. αααχ... το αχτο μου ειναι αυτοι οι παπαγαλοι. που θα παει μια μερα θα τον αποκτησω κ εγω, σε ευχαριστουμε πολυ για το ωραιο υλικο

19. Σ.Φωτης

Σ.Φωτης PB New Member

Αγαπητοί φίλοι και φίλες Γεια σας. Εξαιτίας 2 σοβαρών περιστατικών στην οικογένειά μου ( είμαι πατέρας 4 παιδιών) όποιος θέλει και μπορεί να μας χαρίσει έναν ήμερο, φιλικο Αμαζονα που να μιλάει, να κάνει ένα καλό για τα παιδιά μου .Ευχαριστώ πολλή,Ο θεός μαζί μας.

20. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Φώτη με συγχωρείς αλλά έχεις γράψει τρία πανομοιότυπα μηνύματα εκτός που το ένα σοβαρό περιστατικό έγιναν τώρα δύο.
    Υπάρχει χώρος αγγελιών πρώτον και δεύτερον τα πουλιά που ζητάς, δεν χαρίζονται, οπότε μην γεμίζουμε το φόρουμ με άσκοπα μηνύματα.
    Και τα cockatiels που βλέπω πως έχετε, μια χαρά εκπαιδεύονται για την χαρά των παιδιών σου.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...