Banshee και Priscilla επισκεφθηκαν τον κτηνίατρο

Συζήτηση με θέμα Banshee και Priscilla επισκεφθηκαν τον κτηνίατρο, που ξεκίνησε από jamieo, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 6 Δεκ 2008.

1. jamieo

jamieo PB Member

Σήμερα ήταν η μέρα για Banshee και Priscilla να επισκεφθείτε τον κτηνίατρο. Πρόκειται για μια ετήσια εκδήλωση. Ο κτηνίατρος ασκεί τα εξής καθήκοντα:

Fecal Examination (direct & flotation)
    Choanal,Cloacal,Crop swab
    Gram Stain Cytology
    Acid-Fast Cytology
    Chlamydophila PCR
    Complete Blood Count
    Blood Chemistry analysis
    Polyoma Virus Vaccination
    Nail, Beak, Wing trim
    Physical Examination

Banshee weighed 123 grams, Priscilla weighed 116 grams

Τα πτηνά πρόστιμο. Υπάρχει μόνο ένα μικρό πρόβλημα με τους ζύμης σε κόπρανα. Θα αρχίσω να τους μηλίτη ξύδι μήλου να βοηθήσουμε σε αυτό. Ο κτηνίατρος δεν θεώρησα ότι το θέμα ήταν σοβαρό. Δεν συνιστούμε οποιοδήποτε φάρμακο.

Συνημμένα Αρχεία:

2. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Μου αρέσει που είναι πολύ ήσυχα περιμένοντας να έρθει η σειρά τους για εξέταση.

3. jamieo

jamieo PB Member

Ευχαριστώ! Ήμουν τόσο ευχαριστημένος με τη συμπεριφορά τους σήμερα. Banshee δεν έκανε ήχους. Έκανε τον κτηνίατρο για να δαγκώσει το δάχτυλο, αλλά δεν ήταν μια κακή δάγκωμα. Priscilla φοβόταν. Ωστόσο, δεν δαγκώνουν.

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Θα συμφωνησω οτι εχουν πολυ καλους τροπους τα πουλια σου Jamie! :D Συγχαρητηρια και χαιρομαι που ειναι υγειη! :) Μου αρεσουν και τα κλουβια μεταφορας τους! :D

5. anatoly

anatoly PB Member

Μπραβο Jamie!
    Κ εσυ κ τα πουλακια σου ειστε τυχεροι που εχετε πτηνιατρο!
    Εδω στις μικρες πολεις ο πτηνιατρος ειναι αγνωστη λεξη:(

6. jamieo

jamieo PB Member

Ευχαριστώ! Αυτά λίγο κλουβιά είναι τέλεια για τη μεταφορά των πτηνών. I αγόρασαν σε ένα μαγαζί για ζώα συντροφιάς. Είναι πολύ φθηνό. Έχω αρκετές από αυτές. Τα μεγαλύτερα πτηνά που δεν χωράει σε αυτά, έτσι έχω μεγαλύτερα κλουβιά μεταφοράς για τους

7. jamieo

jamieo PB Member

Ευχαριστώ! Είναι η ίδια εδώ στην Αμερική. Πολλά μέρη δεν έχουν κτηνίατρος που μπορεί να θεραπεύσει τα πτηνά. Είμαι τυχερός. Υπάρχουν 2 κτηνίατροι σε αυτή την πόλη που βλέπουν τα πτηνά. Ωστόσο, μόνο επίσκεψη σε Vet Pets Animal Hospital Dr. Hannon. Το γραφείο του είναι κοντά στο σπίτι μου. Είναι περίπου 10 λεπτά με το αυτοκίνητο από το σπίτι μου υπό φυσιολογικές συνθήκες κυκλοφορίας.

http://www.vetpets.net/

8. Sissy

Sissy PB Senior Member

Με το να κανεις στα πουλακια προληπτικο ελεγχο, αποδεικνυεις γι'αλλη μια φορα, υπευθυνοτητα σου Jamie!Μπραβο!

9. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Κοινωνικά και ευπροσάρμοστα τα πουλάκια σου Jamieo ακόμη και στο γιατρό! Μπράβο σου, να τα χαίρεσαι!

10. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία!

11. jamieo

jamieo PB Member

Αυτό είναι αλήθεια. Θα ήθελα η τιμή δεν ήταν τόσο ακριβά

12. Georgina

Καλύτερα να πληρώσεις τον γιατρό και να έχεις τα πουλάκια σου υγιή , παρά να τα δώσεις σε φαρμακα ετεροχρονισμένα με αναμφίβολες συνεπειες για την υγεία των πουλιών!:)

13. jamieo

jamieo PB Member

αυτό είναι αλήθεια :D

Επίσης, τα χρήματα που βοηθά τον κτηνίατρο για να βοηθήσει τα άλλα ζώα και ανθρώπους. Έχει πολλούς εργαζόμενους

14. Georgina

Ναι φυσικά αλλά πρωτίστως εχει σημασία η καλή υγεία των πουλιών σου! Γιατι όπως λέμε εδώ στη Ελλάδα: Καλιο γαιδουρόδενε, παρα γαιδουρογύρευε!

Και μια ακόμα παροιμία: Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν!

15. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Να δω πώς θα το μεταφράσεις αυτό Jamie... :D:p

16. jamieo

jamieo PB Member

Έχεις δίκαιο, Σταύρο ... ο μεταφραστής παρέλειψε σχετικά με αυτή τη φράση. Πρέπει να είναι η δουλειά μου να μετατρέψουμε αυτό από εμένα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...