Ανταλλάσσω Aνταλλάσω φετινά κόκκινα καναρίνια

Συζήτηση με θέμα Aνταλλάσω φετινά κόκκινα καναρίνια, που ξεκίνησε από konsge, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 3 Ιουλ 2009.

1. konsge

konsge PB New Member

Ανταλλάσω φετινά κόκκινα καναρίνια μονόχρωμα με λευκά και κίτρινα μονόχρωμα απλά ή σκουφάτα.

2. george98048

george98048 PB New Member

εχω θηλυκο κιτρινο σκουφατο μαλλον απλο του 2009.δεν εχει κανει καμια γεννα ακομη.το προβλημα ειναι οτι μενω Ιωαννινα.Θα ηθεκα πολυ ενα κοκκινο θυληκο

3. george98048

δες φωτο στο δικο μου θεμα ανταλλασω

4. antonis1996

antonis1996 PB New Member

παντως Γιωργο αμα θελεις κοκκινο χρωμα υπαρχουν ειδικες τροφες για να γινουν κοκκινα αλλα δεν κανουν και καλο στην υγεια του πουλιου!οσα πουλια βλεπεις κοκκινα να ξερεις πως αυτο δεν ειναι το κανονικο τους χρωμα!

5. fragos

fragos PB Member

δεν ειναι ολα τα πουλια <βαμενα> με ειδικες τροφες υπαρχουν και πολλα που ειναι γνησια κοκκινα.(βεβαια τα περισσοτερα ειναι βαμενα)

6. antonis1996

antonis1996 PB New Member

τα πορτοκαλι εννοεις οτι δεν ειναι βαμενα,γιατι τα κοκκινα ειναι!αμα δεν ηταν γιατι υπαρχουν ειδικες τροφες ενω μπορεις απευθειας να παρεις κοκκινο καναρινι???

7. fragos

fragos PB Member

η κοκκινες χρωστικες δεν ειναι μονο για να βαφουμε τα πουλια ειναι και για να διατηρουν τα χρωματα τους τα ειδη κοκκινα πουλια.
    τελωσπαντων βγενουμε εκτος θεματος.

8. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Εχουν δακτυλίδι τα πουλάκια ;Είναι δική σου "παραγωγής" ;

9. konsge

konsge PB New Member

Καταρχήν παιδια να ξεκαθαρισω οτι δεν ειμαι ουτε παραγωγος ουτε εμπορας, ειχα 2 ζευγαρια κοκκινα και εφετος μου εδωσαν 11 μικρά τα οποια δεν εχουν εντονο κοκκινο χρωματισμο γιατι δεν εβαλα χρωστικες κατα την γεννα καθαρα για λογους υγειας των πουλιων (ετσι πιστευα) αλλα τωρα στην πτεροοροια θα τους χορηγησω.
    Με σκοπο λοιπον να αλλαξω το αιμα κανω την ανταλλαγη και μιας και εχω 2 ζευγη κοκκινα ειπα να αποκτησω και απο ενα ζευγος λευκα και κιτρινα, ομως μου αρεσουν τα μονοχρωμα πουλια.
    Φιλε Γιωργο απο Ιωαννινα πραγματικα η καναρουλα σου ειναι πολυ ομορφη και μου αρεσει ομως λογω αποστασης ειναι δυσκολο να βρεθουμε. Αν παντως τυχει και κατεβεις Αθηνα στειλε μου ενα μυνημα και αν μου εχει μεινει κανενα μικρο θα στο χαρισω

10. george98048

εχει δαχτυλιδι και ειναι απο ελληνικο εκτροφεα.Το πηρα το Μαιο και ηταν πολυ μικρο για ζευγαρωμα.Εχω ενα red mosaic και μετα απο κουβεντα που ειχα κατεληξα οτι δεν πρεπει να γινει διασταυρωση με κιτρινο καναρινι αλλα με κατι πιο κοντα στο δικό μου

11. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

Καλησπέρα ισχύει η αγγελία?

12. konsge

konsge PB New Member

Υπαρχουν ακομη 3 μικρα προς ανταλλαγη

Μοιραστείτε

Φόρτωση...