Παρουσίαση 4 πουλάκια σε μια φωλιά

Συζήτηση με θέμα 4 πουλάκια σε μια φωλιά, που ξεκίνησε από scooby2gr, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 4 Ιουν 2014.

1. scooby2gr

scooby2gr PB New Member

Η φωτογραφία δείχνει 4 πουλάκια σε μια φωλιά.

Είναι του φίλου μου.

Το δεύτερο από πάνω όπως κοιτάμε την φωτογραφία είναι το μικρό που παράτησαν οι γονείς του λόγο ψειρών.

Μέχρι στιγμής είναι καλά, και από ότι φαίνετε, η παρένθετη μητέρα το ταΐζει.

Keeping my fingers crossed for good luck

Συνημμένα Αρχεία:

2. alicedros

alicedros PB Supporter

Ρίχνε κάθε μέρα Pinex και το καλύτερο είναι να πάρεις μια άλλη φωλιά, να πάρεις μια τσόχα να τη βουτήξεις σε διάλυμα Chevitren και την επόμενη βάλε την τσόχα στη φωλιά και βάλε εκεί μέσα τα μικρά. Και μετά καθημερινά ψέκασμα με Pinex.. Το έχω περάσει κι εγώ αυτό με τις ψείρες! Μόλις τα μωρά βγουν από τη φωλιά έχεις πολύ δουλειά!

Έχεις κι άλλα μικρά σε άλλες φωλιές?? Ή αυγά??

3. scooby2gr

scooby2gr PB New Member

Καλημέρα

Δεν είναι δικά μου τα πουλιά. Απλά τον συμβουλεύω όταν περναω από το μαγαζί του μέρα παρά μέρα.

Στο ίδιο χώρο έχει ένα ζευγάρι με 4 αυγά που μάλλον θα αρχίσουν να σκάνε σήμερα.

Σε άλλο χώρο στου ανιψιού μου, έχει 4 ζευγάρια με αυγά και ένα ζευγάρι με 2 μικρά. Εκεί είναι που θα πρέπει να επικεντρώσω την προσοχή μου διότι εκεί έχει το μεγάλο πρόβλημα.

4. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Να τα χαίρεσαι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...