Παρουσίαση 2 φωτογραφίες cockatiel

Συζήτηση με θέμα 2 φωτογραφίες cockatiel, που ξεκίνησε από renegade.cy, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 13 Νοε 2008.

1. renegade.cy

renegade.cy PB New Member

Παιδια σας εκανα upload 2 φωτογραφίες, ενα απο τα cockatiels μου. Περιμένω σχόλια και παρατηρήσεις, επισης αν διακρίνεται το φύλο και ηλικία.

Ητανε σε μεγαλη κλούβα με ακομη 4 αλλα τωρα το εβαλα σε μικροτερο κλουβί στο γραφειο μου σπιτι.

Ελπιζω να το εκπαιδευσω εστω και λιγο.

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Το πουλακι ειναι σιγουρα μικρο σε ηλικια και πολυ ομορφο επισης!
    Ειναι μωρο απο καποια δικα σου?

Εαν ο χρωματισμος μεινει αυτος μετα την πρωτη και δευτερη πτεροροια του, τοτε το πουλακι ειναι σιγουρα θηλυκο. Εαν χασει το περλε χρωμα του τοτε ειναι αρσενικο.

Εαν ασχοληθεις μαζι του θα το εκπαιδευσεις πολυ, οχι λιγο! :)

3. renegade.cy

Ευχαριστώ πολύ Φοίβο. J τα δικά μου ακόμα να γεννήσουν, βασικά αυτό μου το έχει χαρίσει ένας γείτονας φίλος . Πως ξεχωρίζεις το αρσενικό από το θηλυκό;

Θέλω πολύ να το εκπαιδεύσω αλλά προς το παρών δαγκώνει! Υπάρχει κάποιο κόλπο για αυτό;

4. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

πολυ ομορφο!τα αλλα σου τα ειπε ο ανεστης!

5. renegade.cy

Πότε; δεν ειδα τιποτε...

6. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ανεστη λενε το μελος φοιβο...

7. Kostas21

Kostas21 PB Member

Πολυ ομορφο ειναι!

8. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Ο Άγγελος αναφέρεται στο ότι ο Ανέστης κάλυψε το ερώτημά σου για το αν είναι θηλυκό ή αρσενικό:

όπως και για το τι ηλικία μπορεί να έχει:

Όπως είπε κι ο Ανέστης (Φοίβος) το κλειδί είναι στο πόσο χρόνο του αφιερώνεις, καθώς και στο να έχεις υπομονή κι επιμονή.;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...