Χαρίζω 2 Κοινά Καναρινάκια

Συζήτηση με θέμα 2 Κοινά Καναρινάκια, που ξεκίνησε από Canary A, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 8 Ιουν 2015.

1. Canary A

Canary A PB New Member

Καλησπέρα σας,
    η φετινή αναπαραγωγική περίοδος πήγε καλύτερα από το αναμενόμενο οπότε διατίθεμαι να χαρίσω 2 κοινά καναρινάκια 4 μηνών περίπου. Θα προτιμήσω να τα χαρίσω σε άτομα τα οποία μένουν στην Αττική και έχουν μεταφορικό μέσο για να τα πάρουν από την Γλυφάδα καθώς επίσης και σε άτομα που δεν έχουν πολλά η ακόμα και κανένα αλλά θέλουν πολύ ένα καναρινάκι.

Στις παρακάτω φωτογραφίες είναι τα 2 μικρά. Θεωρώ ότι είναι και τα 2 αρσενικά αλλά αν κάποιος μπορεί να τα ξεχωρίσει από τις φωτογραφίες ας μας το πει.

2_zpsel8gjqb2.jpg rsz_1_zpsuossgyvd.jpg rsz_220150608_152806_zpsoqxc13if.jpg

Απαντήστε μου με προσωπικό μήνυμα όσοι ενδιαφέρεστε.

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Εμάς θα μας αφήσεις απ' έξω από την ενημέρωση? χαχαχα

3. Canary A

Canary A PB New Member

Κε Γιάννη φυσικά και όχι! Μόλις μάθω αυτά που χρειάζομαι για τα άτομα που θα αποφασίσω να τα χαρίσω θα τα αναφέρω στο θέμα αυτό.

4. nickmoch

nickmoch PB New Member

Αν έχεις ακόμα ενδιαφέρομαι για ένα καθότι πρόσφατα μου ψόφησε λόγω ηλικίας. Μένα σχετικά κοντά στον Αγ. Δημήτριο

5. ΛΙΝΑ

ΛΙΝΑ PB New Member

Καλησπέρα σας έστειλα και στην ανάρτηση στο facebook Με ενδιαφέρει πάντα είχα Καναρινάκια και θέλω να ξαναποκτίσω το σπιτάκι τους τους περιμένει με ανυπομονησία και πολυ πολυ αγάπη και φροντίδα μένω Αθήνα και υπάρχει μέσον να έρθουμε να τα παραλάβουμε

6. Canary A

Canary A PB New Member

Θα ήθελα να ενημερώσω ότι θα δοθούν σε 2 διαφορετικά άτομα και όχι 2 πουλάκια σε έναν.

7. mixos

mixos PB New Member

καλησπέρα εδιαφέρωμε για ένα πουλάκι,είχα ένα και μου ψωφισε,ευχαριστώ

8. δεκαοχτουρα

δεκαοχτουρα PB New Member

Θα ηθελα να τα αποκτησω για μια φιλη μου που ζει μονη της και θα ηθελε μια παρεουλα :)
    Ευχαριστω.

9. Canary A

Canary A PB New Member

Καλησπέρα σας! Τα δυο καναρινάκια θα τα πάρουν τελικά η ΛΙΝΑ και ο κος nickmoch . Σε λίγες μέρες θα τα παραλάβουν από εμένα και το μόνο που έχω να πω είναι να τα προσέχετε και είμαι σίγουρος ότι θα κάνετε τέλεια συντροφιά!

Με το καλό λοιπόν φίλοι μου ΛΙΝΑ και nickmoch !

Ευχαριστώ από καρδιάς για όσους ενδιαφέρθηκαν.

Ανδρέας

10. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Μπράβο Ανδρέα...
    Ελπίζω τα δυο παιδιά να μας βάλουν μια δυο φωτογραφίες από τα νέα αποκτήματά τους...
    Νομίζω πως τις δικαιούμαστε!

11. Canary A

Canary A PB New Member

Και εγώ το ελπίζω κε Γιάννη. :):):)

12. nickmoch

nickmoch PB New Member

Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα τον τζιτζιφρίγκο. Όταν εγκληματιστεί λιγάκι, γιατί ακόμα είναι επιφυλακτικός, θα βάλω φωτογραφία του. Ευχαριστώ εγώ και η κόρη μου τον κ. Ανδρέα για την ευγενική προσφορά του.

13. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Καλοτυχο να ναι και να το χαιρεστε!

14. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μπράβο να σας ζήσει!

15. Canary A

Canary A PB New Member

Φίλοι μου η ΛΙΝΑ τελικά δεν θα μπορέσει να πάρει το καναρινάκι που της είχα χαρίσει. Οπότε μένει το κίτρινο το οποίο είναι διαθέσιμο σε όποιον πραγματικά ενδιαφέρεται.

Περιμένω τα μηνύματα σας.

16. δεκαοχτουρα

δεκαοχτουρα PB New Member

Σημερα θα δω την φιλη μου και θα την ρωτησω αν το θελει και φυσικα αν δεν το εχεις δωσει ως το μεσημερι.
    Τελικα η φιλη μου αγορασε ενα και δεν χρειαζεται αλλο.

17. nickmoch

nickmoch PB New Member

Ο τζιτζιφρίγκος στο νέο του σπίτι. Ευχαριστώ και πάλι Ανδρέα. Χωρίς να θέλω να φανώ πλεονέκτης, αν δεν το θέλει κανείς άλλος το κίτρινο το θέλω εγώ. Αλλά μόνο αν δεν το θέλει άλλος.

Συνημμένα Αρχεία:

18. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μπράβο και στους δυο σας, να τον χαίρεσαι Νίκο!

19. alicedros

alicedros PB Supporter

Πάντως Ανδρέα ( Canary A ) με τόση περιποίηση και φρόντιδα εγώ θα τα έδινα και τα δύο στον Νίκο! :thumbsup:

20. Canary A

Canary A PB New Member

nickmoch Σας περιμένω να έρθετε να πάρετε και το δεύτερο καναρινάκι αφού δεν ενδιαφέρετε κανείς άλλος!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...