ψειρες στα κλουβια

Συζήτηση με θέμα ψειρες στα κλουβια, που ξεκίνησε από τονυ, στο Forum 'Φάρμακα - Συμπληρώματα' του PetBirds, 10 Μαρ 2008.

1. τονυ

τονυ PB New Member

καλησπερα ηθελα καμια γνωμη πρωτου παω να αγορασω καινουργιο αποπαρασιτοκτωνο. μεχρι τωρα εβαζα στις φωλιες φροντλαιν με καλα αποτελεσματα και στους πατους των κλουβιων ψειρωσκονη και σπρευ χωρις ιδιαιτερα αποτελεσματα τι μου προτεινετε για τα κλουβια?

2. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

3. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Τα πουλιά τα έχεις σε εξωτερικό χώρο ?

4. τονυ

τονυ PB New Member

τα περισσοτερα ναι αλλα πιο πολυ θελω για τις ζευγαρωστρες που ειναι μεσα

5. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Αφού(τα εσωτερικά) δεν έρχονται σε επαφή με σπουργίτια και δεκοχτούρες
    αυτό που σου λέει Λευτέρης είναι ότι πρέπει.Διάβασε προσεκτικά την δοσολογία του και να την εφαρμόζεις κατα γράμμα.
    Chevi-tren

6. lizard

lizard PB Member Article Writer

το καλυτερο που μπορεις να χρεισιμοποιησεις ειναι το chevi-tren πως λενε και οι φιλοι μας στα παραπανω ποστ.

7. gardeline

gardeline PB New Member

Και εγω σου συνιστω να χρεισημοποιησεις chevi-tren.

8. Dinita

Dinita PB New Member

:) Καλημέρα! Εγώ χρησιμοποιώ για το κλουβί αλλά και για τα παπαγαλάκια ένα προϊόν της εταιρίας Λυδία, που λέγεται Repeli Neem Bird Spray, για ψείρες και ακάρεα των πτηνών. Είναι οικολογικό και δεν περιέχει χημικές, βλαβερές ουσίες για τα πουλιά και μυρίζει ευχάριστα.
    Το τηλέφωνο της εταιρίας είναι 210-6728802 για να σας πουν τη διεύθυνση του κοντινότερου pet shop που μπορείτε να τα βρείτε. Είναι πολύ εξυπηρετικοί! :)
    Ελπίζω να σου φανεί χρήσιμη η πληροφορία.
    Ντίνα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...