χιονι χιονι χιονι

Συζήτηση με θέμα χιονι χιονι χιονι, που ξεκίνησε από kbibikos, στο Forum 'Chit Chat' του PetBirds, 17 Φεβ 2008.

1. kbibikos

kbibikos PB New Member

Φιλοι μου απολαυστε το χιονακι μαζι με τα πουλακια σας γιατι δυσκολα βλέπουμε ασπρη μερα!

2. lancashire

lancashire PB New Member

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ
    ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ

απο τοιχο στην Αθηνα

ΜΦΧ
    Πανος

3. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

και ενα τσουβαλι αλευρι

4. nivogr

nivogr Banned

Σας ζηλεύω όλους γιατί εδώ που ζω μόνο ήλιο θεραπεία μπορώ να κάνω όσο για σκι και χιόνι ας είναι καλά η τηλεόρασή:mad:

5. kbibikos

kbibikos PB New Member

δεν συμφερει ουτε το γιαουρτι, ουτε το αλευρι

6. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

βαλε ασβεστη

7. kbibikos

kbibikos PB New Member

ποσο παει το τσουβαλι???

8. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

3€ ο τονος αν θυνμαμαι καλασου φτανει

9. gardeline

gardeline PB New Member

Παιδια εριξε αρκετο χιονι σημερα.Εγω βγηκα εξω να κανω μια βολτα και οταν γυρισα ειχα γινει χιονανθρωπος.

10. lizard

lizard PB Member Article Writer

σημερα εβαλα τις καρδερινες μου φατσα με το παραθυρο για να βλεπουν το χιονι και φανηκε να τους αρεσει γιατι κελαιδησαν τοσο που δεν χρειαζετε να κελαιδησουν για την υπολοιπη εβδομαδα.

11. nivogr

nivogr Banned

παιδιά φοβερό πριν λίγο σας έλεγα πως δεν βλέπω χιόνι και βγήκα λίγο να πάω στο αμάξι και άρχισε να ρίχνει μερικές νυφάδες γουρλίδικο το φόρουμ... ας ευχηθώ να σηκωθώ το πρωί και να το έχει στρώσει θα κρατήσω φωτογραφίες... ένας θεός ξέρει πότε θα ξανά ρίξει ...

12. zxvt

zxvt PB New Member

Τι να πω.. σε όλη την Ελλάδα χιόνισε και εδώ που έχουμε και παράδοση μας έμεινε ο παγετός! Εύχομαι και στα δικά μας κάποια στιγμή (όχι βέβαια τον Αύγουστο)γιατί τον τελευταίο καιρό μόνο ψίχουλα είδαμε...:(

13. ΑΝΤΩΝΗΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ PB New Member

Καλημέρα απο την χιονισμένη Αθήνα.
    Επι τη ευκαιρία να κάνω μία ερώτηση.
    Εχω τα πουλιά εξω σε μία κλούβα τυλιγμένη με ναυλόν.
    Λέτε να έχουν πρόβλημα τα πουλιά μου.
    Δυστιχώς δεν έχω καπιο μέρος να τα προστατεύσω.

14. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Τον νερό τους έχει παγώσει; Το ελέγχεις; Έχεις αλλάξει τη διατροφή τους ενισχύοντας την με λιπαρούς σπόρους; Πόσους βαθμούς θερμοκρασία έχει στο χώρο που βρίσκονται;

15. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Εκτός από αυτά που σου λέει ο Σταύρος καλό θα ήταν για σήμερα το βράδυ να καλύψεις την κλούβα και με καμιά παλιά κουβέρτα.
    Αν το βράδυ ξαστερώσει στην Αττική (απ΄ότι λένε) θα πέσει πολύ η θερμοκρασία

16. thanmar78

thanmar78 PB New Member

Φίλοι και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα που λέει και το τραγούδι, χθες βράδυ στα πουλιά η θερμοκρασία έπεσε στον 1 βαθμό ενώ έξω είχε -4, απόψε πόσο θα κατέβει; πάντως για καλό και για κακό εγώ θα ανάψω το τζάκι, ας είναι καλά ο προπάππος μου. Συνιστώ προσοχή στα πουλιά απόψε άκουσα κάτι για -10.

17. Gpoloeo

Gpoloeo PB New Member

Κριμα που τελιωνει και αυτο...τοσο καιρο ειχα να δω χιονι...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...