το lovebird...και εγω=φιλοι καλοι!

Συζήτηση με θέμα το lovebird...και εγω=φιλοι καλοι!, που ξεκίνησε από epo, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 21 Φεβ 2008.

1. epo

epo PB New Member

πριν απο 3 εβδομαδες που το αγορασα φιλοι μου...δεν νομιζα ποτε οτι θα το ακουμπησω!

σημερα εχει γινει πολυ πιο ηρεμο!

φιλε νασο τελικα ειχες δικιο...1 Lovebird δενεται πιο γρηγορα με ανθρωπο!

georgina...TO αρθρο σου για τα Lovebirds με ωθησε να το αγορασω !ειλικριναthanks!προκειται για υπεροχα πουλια!

σε λιγο καιρο θα αναζητησω κ το ταιρι του!
    μαλλον πρεπει να ειναι αρσενικο!

Συνημμένα Αρχεία:

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Μπράβο Γιώργο! Χαίρομαι πάρα πάρα πολύ ! Να προσέχεις το φιλαράκι σου γιατί όπως είπε και ο Μικρός Πρίγκηπας: είσαι υπεύθηνος για το πουλάκι που εξημέρωσες!

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Να το χαίρεσαι Γιώργο και σύντομα διπλό :)

4. Smokie

Smokie PB Member

άντε και με το καλό διπλό :)

5. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

ωραιος!
    ειδες που ανισυχουσες???αμα υπαρχει θεληση ολα γινονται!

και οταν παρεις και αλλο ξανα απο την αρχη αυτα που εκανες για αυτο!
    απλα τωρα θα βοηθαει και αυτο την κατασταση που δε θα σε φοβαται και θα ηρεμει και το αλλο βλεποντας το.

απο εκει που θα το παρεις κοιτα να εχει πολλα και συμφωνησε με τον μαγαζατορα οτι αμα δεν ταιριαξουν με το δικο σου να του το γυρισεις και να παρεις αλλο.
    δεν πιανει παντα αλλα εγω το εχω συμφωνησει με πολλους.στην αρχη σου κανουν τουσ δυσκολους αλλα αμα δουν οτι αμα δε συμφωνησετε σε αυτο οτι δεν θα παρεις τελικα μετα υποκυπτουν.
    εσυ ξεκινα με το εξης,γεια σας θελω ενα λοβεβιρδ αλλα επειδη εχω ενα ηδη δεν ξερω αν θα ταιριαξουν!αν δεν,μπορω να το φερω το πολυ σε μια βδομαδα και να παρω αλλο???

αμα δε συμφωνησετε μην το παρεις γιατι αμα δεν ταιριαξουν τι θα το κανεις μετα???και δε λεει να ειναι μεσα στο ιδιο κλουβι και να τσακωνοναι συνεχεια.και εσενα θα σου σπανε τα νευρα και αυτα δε θα ζουν καλα,οπωτε βασικο αυτο αυτο που σου λεω!

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

Μπραβο Γιωργο,να το χαιρεσαι!
    :)Με το καλο να του παρεις παρεα ,γινει ζευγαρακι!

7. Μπράβο Γιώργο και σύντομα διπλό το φιλαράκι σου.

8. lizard

lizard PB Member Article Writer

μπραβο τα πηγες πολυ καλα στο να εξημερωσεις το ομορφο αυτο Lovebird τωρα σου ευχομε να καταφερεις να βγαλεις και απογονους απο το πουλακι σου.

9. andrews69

andrews69 PB New Member

μπραβο αντε με το καλο και το ταιρι του, με αυτα που βλεπω στο τελος θα παρω και εγω Lovebird

10. epo

epo PB New Member

ευχαριστω ολους σας παιδια!

οταν θα ερθει η ωρα του ζευγους παλι θα χρειαστω τις πολυτιμες συμβουλες σας!

ps.georgina...η παραπομπη στον Μικρο Πριγκηπα..ηταν ''ολα τα λεφτα''...
    μεγαλο πραγμα τελικα το ''ημερωμα'',οπως ειπε κ η αλεπου!

11. theodosia!

theodosia! PB New Member

mpravooo! εμενα τα πουλάκια μου ακομα να τα καταφερω να τα εξημερώσω! με φοβουνται ! ΑΚΟΜα!

12. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

συγχαρητηρια. πολυ καλη δουλεια. ελπιζω να καταφερω κι εγω να εξημερωσω τη ροζελλα μου.

13. dorothea

dorothea PB New Member

πολυ ωραίος!εχω και εγω τα ιδία χρώματα σε θυλικό!

14. epo

epo PB New Member

να σου ζησει δωροθεα...το αρσενικο σου τι χρωμα ειναι???

15. theodosia!

theodosia! PB New Member

για να λέει τα ιδια μάλλον το ίδιο χρωμα θα είναι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...