παραγγελια απο online shop

Συζήτηση με θέμα παραγγελια απο online shop, που ξεκίνησε από trelogauros7, στο Forum 'Chit Chat' του PetBirds, 15 Φεβ 2008.

1. trelogauros7

trelogauros7 PB New Member

Καλησπερα,μηπως απο εσας παιδια εχει παραγγειλει ποτε μεσω online shop? Αν ναι ποσες μερες κανουν να ερθουν ξερει κανεις? Εχω παραγγειλει καποια πραγματα με αποστολη μεσω ΕΛΤΑ ,εχω καταθεσει τα λεφτα εδω κ 2 βδομαδες κ ακομα τιποτα,αν καποιος γνωριζει ας μου πει ,πλησιαζει η αναπαραγωγη κ καιγομαιιιιιιιιι ...

2. Green

Green PB New Member

Οταν παραγγελνω online τα πραγματα μου ερχονται με μεταφορικη εταιρεια σε μερικες μερες, δεν ξερω βεβαια που παραγγειλες αλλα θα επαιρνα τηλ. να μαθω τι γινεται.

3. georgekouk

georgekouk PB New Member

Καλησπέρα σου.
    Τα περισσότερα τα παραγγέλνω μέσω e-shop. Τώρα αν τα έχεις παραγγείλει εκεί που υποθέτω, (στείλε μου pm, αν θέλεις), ο συγκεκριμμένος είναι Γερμανία, και θα επιστρέψει αύριο.
    Οπότε λογικά την Δευτέρα, το πολύ Τρίτη θα σου τα ταχυδρομήσει.
    Γενικά πάντως, όλα τα e-shops, καθυστερούν γύρω στις 2-3 βδομάδες, γιατί πολλά από αυτά που παραγγέλνουμε, τα παραγγέλνουν με την σειρά τους σε ομαδικές παραγγελίες, στις κατασκευάστριες εταιρείες. Έτσι υπολόγιζε μία με δύο εβδομάδες για να έρθουν και άλλη μία για να εκτελεστούν οι δικές μας παραγγελίες.
    Καλό είναι να προβλέπεις - κι αυτό απορρέει από την προσωπική εμπειρία του καθενός μας - τι ελλείψεις μπορεί να έχεις ή θα σου δημιουργηθούν στο εγγύς μέλλον και να παραγγέλνεις.
    Υπολόγισε δε ότι οι περισσότεροι από εμάς, έτσι παραγγέλνουμε, σε e-shop, και ειδικά κατά την τρέχουσα περίοδο, ανάβουν στην κυριολεξία τα "μηχανάκια" των παραγγελιών, γιατί ώς γνωστόν ο Έλληνας, παραμένει Έλληνας!

4. trelogauros7

trelogauros7 PB New Member

Ευχαριστω παιδες

Μοιραστείτε

Φόρτωση...