νεο σπιτι για lovebird

Συζήτηση με θέμα νεο σπιτι για lovebird, που ξεκίνησε από epo, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 12 Μαρ 2008.

1. epo

epo PB New Member

ακουλουθωντας τη συμβουλη της καλης μου φιλης georginas αγορασα νεο μεγαλο...τεραστιο θα ελεγα κλουβι...

πολυ βολικο...μονο που δεν ειχε συρμα στη σχαρα...
    οποτε ακουλουθησα μια καλη μεθοδο που προτεινε κ ο νασος σε αναλογο post παλιοτερα!

μας μενει η νυφη...χαχα!

Συνημμένα Αρχεία:

2. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

ωραιο!απλα βαλε κανα 2 ξιλακια ακομα.πατακια.

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πολυ ωραιο!
    Αλλα γιατι δεν βαζεις το νερακι διπλα σε ξυλακι για να πινει ανετα και να μην κρεμιεται ? και ενα δυο παιχνιδακια... μια φιλη μου εχει ενα Lovebird και δεν σταματει να παιζει με τα παιχνιδια του... :D

4. annouk313

annouk313 PB New Member

Με γεια!πολυ ωραιο.αντε να το χαρει το παπαγαλακι σου το νεο του κλουβακι!απλα κεγω να προσθεσω μια παρατηρηση-εκτος απο των παιδιων.το σουπιοκοκκαλο,γνωμη μου ειναι νατο βαλεις καπου πιο βολικα.βεβαια τα Lovebirds οπως κ ολα τα παπαγαλακια σκαρφαλωνουν κ τετοια αλλα ισως εκει παραειναι ψηλα κ αβολα οποτε ισως να μην το χρησιμοποιησει.εγω θα σου προτεινα να το βαζες καπου πιο προσεγγισιμα προς αυτο.;)

5. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

θα συμφωνισω με την αννα για το σημειο αλλα θα ελεγα οτι το σουπιοκοκκαλο δε κανει για Lovebirds.παρε ασβεστη πιο σκληρο.εχει η βιτακραφτ και αλλες.
    θα σου δειξω το δικο μου αυριο να εχεις υποψην σου.

6. epo

epo PB New Member

ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια...ξυλακι θα βαλω 1 ακομη...
    οσο για το νερο...το εχω απο εκεινη την πλευρα γιατι η μπρος κ πισω εχουν οριζοντια καγκελα κ δεν μπαινει η ποτιστρα...αλλα θα βαλω ενα ξυλακι...απο εκει κοντα...

νασο περιμενω να δω τι εννοεις!

7. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Πολυ ωραιο..να τον χαιρεσαι τον μικρο σου φιλο.Τις αναγκες του ...τις ιδιατεροτητες του τις ξερεις μονο εσυ...και αναλογα πραξε.(αναφερομαι στο "βαλε εκεινο ..βαλε το αλλο"..)!Αντε και με μια νυφη!

8. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

αυτο εννοω,αν και υπαρχουν και αλλα παρομοια,τα οποια και ασβεστιο θα του δωσουν αλλα και κατι σκληρο να ξυστει μονο του.
    [x]

9. epo

epo PB New Member

καταλαβα νασο...οκ...παω σε λιγο να αγορασω!thanks!

10. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Γιώργο με γειά η καινούρια βιλίτσα για τον φιλαράκο σου!Καλή διαμονή!

Θα συμφωνήσω με τα σχόλια των προηγούμενων φίλων και να σου θυμίσω οτι υπάρχουν και ποτίστρες που μπαίνουν σε οριζόντια κάγκελα κα μάλιστα έχουν πιό φαρδύ στόμιο για να πίνουν νερό τα μεγαλύτερα σε μέγεθος πουλιά!

Επίσης επειδή είναι μοναχούλη του και επειδή ειναι έξυπνο πουλί και πλήττει εύκολα, αγορασε του μερικά παιχνιδάκια για απασχολείται και να τα αλλάζεις συχνά γιατι τα βαριέται...ακριβώς δηλαδή όπως κανει ένα παιδί!

11. epo

epo PB New Member

ειλικρινα δεν το ξερα οτι υπαρχουν georgina...παω τωρα να δω...
    ευχαριστω...

12. Maya the Bee

Maya the Bee PB New Member

Λοιπον..θα με κανετε να αποκτησω και ενα ζευγαρι Lovebirds!πανεμορφα πουλια:)

13. kimi

kimi PB New Member

Με γεια το κλουβακι.
    Να χαιρεσαι τον γλυκα σου.

14. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

πολύ ωραίο το καινούριο σου κλουβί. συγχαρητήρια!

15. theodosia!

theodosia! PB New Member

geia s :) ti diastasis exi to klouvi s???

16. epo

epo PB New Member

γεια σου θεοδοσια!

ειναι 60χ45χ25...αλλα ομως εχει κ καμπυλες!δεν ειναι ορθογωνιο...

17. theodosia!

theodosia! PB New Member

εμενα είναι ορθογώνιο 60 * 50 ποσα το πήρες? εγώ γυρω στα 55ευρώ!

18. epo

epo PB New Member

?μολις 26...

19. theodosia!

theodosia! PB New Member

:eek:

20. epo

epo PB New Member

χαχα!
    ζουμε κ σε αλλη χωρα...μην ξεχναμε..οποτε η διαφορα στις τιμες πιθανη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...