μια καρδερινα απ ολα παρακαλω

G

g-kiss

PB New Member
PB Points
8
Πόλη
Κως
Όνομα
Νίκος
Την περασμενη Παρασκευη φιλοι μου πηγα σε μια ταβερνα,στην εισοδο αυτης υπηρχαν δυο κλουβακια,στο πρωτο μια καρδερινα και στο δευτερο ενα καναρινι( τα προσεξα αλλα δεν εδωσα βαση γιατι ενταξει ειμαι φιλος ολου του ζωικου βασιλειου αλλα εκεινη την ωρα ειχα και στομαχι με αγριες προδιαθεσεις και επρεπε να αφησω την αισθηση της οσφρησης να με οδηγησει στην τροφη). Αφου τελειωσε που λετε το ελαφρυ μας γευμα πηγα απο περιεργεια να μελετησω τα πουλακια.Ενα ωραιο καναρινι και μια θηλυκη καρδερινα.Πιανω κουβεντα με τον ταβερνιαρη και μου λεει πως την ειχε για να βγαλει μουλους με καναρινα αλλα τζιφος η δουλεια. Του εξηγησα πως το πουλι ειναι θηλυκο και για αυτο δεν εκανε τιποτε με την καναρινα.Συμφωνησαμε να του παρω ενα αρσενικο καναρινι και να μου δωσει την καρδερινα.Πρωι πρωι σημερα πηρα ενα καναρινι απ`το πετ σοπ της γειτονιας μου και του το πηγα,παρελαβα την ταβερνιαρισσα και τωρα ο μικρος καρδερινος μου δεν θα ειναι πια μονος.Προσεχως φωτο και απο τα δυο ζευγαρια μου.ΥΓ.Με που την πηγα σπιτι μπανακι, παρασιτοκτονο ,βιταμινη στο νερο,μουσκεμενοι σποροι και ηλιος.Μονο κλουβακι μεχρι να βεβαιωθω πως δεν εχει κατι και μετα προξενιο.

sophia pj.

sophia pj.

PB New Member
PB Points
35
Πόλη
Πειραιάς
Να σου ζησει η ταβερνιαρισσα και ολοψυχα ..καλους απογονους!

Katerina

Katerina

PB Member
PB Points
55
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πτηνά
Ιθαγενή
Να σου ζησει η κοπελια σου!αντε και καλους απογονους!

M

mortal1

PB New Member
PB Points
35
Πόλη
Αιγάλεω
Να την χαίρεσαι την μορτισά σου την ταβερνιάρα!

A

astrapogiannos

PB Member
PB Points
80
Πόλη
Κάτω Σούλι, Μαραθώνα
Όνομα
Λευτέρης
Πτηνά
Καναρίνια, Ιθαγενή
Κωδ.
ΣΦΩΠ EOO-V 077
να προσεχεις μην σου παχυνει τον καρδερινο,θα μαγειρευει ωραια μαλλον

G

g-kiss

PB New Member
PB Points
8
Πόλη
Κως
Όνομα
Νίκος
Οχι φιλος,ηταν το επιδορπιο.

L

lizard

PB Member
PB Points
80
Πόλη
Αθήνα - Καλλιθέα
να την χαιρεσε αντε με το καλο να σου κανει μικρα καρδερινακια.(τσιτσιβακια)

G

g-kiss

PB New Member
PB Points
8
Πόλη
Κως
Όνομα
Νίκος
Φιλε Αρη εγω την πηρα για να φτιαχνει κανενα φαγητο στο σπιτι. Μακαρι να τανε παπαγαλος να μαθει απ`εξω καμια συνταγη.

S

skytiger

PB New Member
PB Points
35
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Νικο κανει καλα μεζεκλικια η καρδερινο_ταβερνιαρισα σου??:D να σου ζησει και με το καλο να σου φερει απογονους!

Georgina

Georgina

Honored Member
PBCP Contributor
PB Points
375
Πόλη
Αθήνα
Πτηνά
Καναρίνια
Mπράβο ! Να σου ζήσει!Ελπίζω να έκανες πετυχημένη ανταλλαγή και σύντομα μετά απο το διάστημα της απομόνωσης, να πετύχει το προξενιό και να απολαύσεις και τους απογόνους του ζεύγους!