καναρα (τρελη)

Συζήτηση με θέμα καναρα (τρελη), που ξεκίνησε από τονυ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 28 Μαρ 2008.

1. τονυ

τονυ PB New Member

ακουστε κουφο παιδια εχω 1 καναρα κιτρινι με γκρι σκουφο 3 ετων και οσες φορες την εχω βαλει να ζευγαρωσει εδω και 2 χρονια σκαει τα μικρα αλλα δεν ταιζει ετσι εκανε και φετος σε 2 γεννες ετσι την εβαλα στην κλουβα με αλλα πουλια που δεν εχω βαλει για ζευγαρωμα εφτιαξε φωλια εκανε 4 αυγα και προχθες σκασανε 4 μωρα το κουφο τα ταιζει σαν τρελη τι να πω αβυσσος η ψυχη της καναρας

2. lizard

lizard PB Member Article Writer

Πολυ περιεργο αυτο αλλα το καλω ειναι οτι τωρα τα ταιζει να χαιρεσε τα μικρα.

3. τονυ

τονυ PB New Member

ακομα δεν το πιστευω αφου τα παρακολουθω μηπως τα ταιζει αλλο πουλι αλλα οχι αυτη την ειδα της εχω βαλει διπλα της αυγο αυγοτροφη και μηλο

4. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

το οτι μια καναρα δε ταιζε περισυ δε σημαινει οτι θα κανει το ιδιο και φετος.Οπως και το αντιθετο μια καναρα που τη θεωρουσαμε καλη μανα φετος για χ ψ λογους μπορει να μην ταιζει

5. τονυ

τονυ PB New Member

παιδια τα μικρα εγιναν 10 ημερων και μεγαλωνουν με γρηγορους ρυθμους και το καλο ειναι οτι δεν τα πειραζουν τα υπολοιπα καναρια της κλουβας

6. gardeline

gardeline PB New Member

Πολυ ωραια!Να χαιρεσαι τα μικρα σου και καλη συνεχεια.

7. Tουλαχιστον γνωριζεις εκ του ασφαλους τον πατερα ? :confused:

8. calvo

calvo PB New Member

Nα τα χαιρεσαι τονυ μαζι και τη τρελοκαναρα σου

9. τονυ

τονυ PB New Member

ναι και δεν ειναι μεσα στην κλουβα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...