απωλεια

J

jk21

PB Known Member
PB Points
110
Πόλη
Περιστέρι - Βόλος
Όνομα
Δημήτρης
Πτηνά
Καναρίνια, Ιθαγενή
πριν λιγο ειχα μια απωλεια .παροτι ειχα φερει τα πουλια σε ημιεσωτερικο χωρο(εξω απο την πορτα μου στη σκαλα) πηγαινοντας να βαλω σημερα τροφη ειδα ενα απο τα ετησια καναρινακια μου φουσκωμενο στον πατο του κλουβιου .πηγα να το παρω να του δωσω υγρη βιταμινη αλλα ηταν αργα.δεν προλαβα αμεσως κατεληξε.αυτο μου με σκαει ειναι οτι στην τροφη τους βρηκα κυριως υπολειματα και ισως δεν τους ειχα βαλει αρκετη.τα αλλα βεβαια δειχνουν καλα.σας παρακαλω αν προσεχετε πουλακια να τα προσεχετε περισσοτερο απο εμενα.συγνωμη

K

kristhegreek

PB New Member
PB Points
35
Πόλη
Τήνος
Και εγώ έχω παρατηρήσει αύξηση στην ποσότητα τροφής που καταναλώνουν τα πουλάκια μου (λόγο κρύου). Επίσης εμπλουτίζω την τροφή με λιπαρούς σπόρους για να αποφύγω τα ατυχήματα.

sophia pj.

sophia pj.

PB New Member
PB Points
35
Πόλη
Πειραιάς
Καταλαβαινω απολυτα τα συναισθηματα σου jk21 ...προχθες το βραδυ εχασα το πολυαγαπημενο μου μικρο λουγαρακι.Παρ'οτι εχω πολλα χρονια πουλια ...καθε φορα η απωλεια καποιου με "τσακιζει".Αυτη την φορα ...μου κοστισε πολυ.Μου το χαρισαν μια σταλιτσα...ηταν σε αθλια κατασταση.Το εκανα ενα πανεμορφο πουλακι ..εμαθε να τρωει στο χερι μου.Ηταν ο μικρος μου αγαπημενος.Οσο σκεφτομαι πως το μεσημερι τον μαλωσα που σκορπουσε δεξια και αριστερα τα σπορια!αλλα και οτι κατι δεν προσεξα...σκαω ακομα πιο πολυ!

E

epo

PB New Member
PB Points
33
Σοφια κ jk ειλικρινα λυπαμαι!

mgerom

mgerom

Honored Member
PB Points
685
Πόλη
Αθήνα
Όνομα
Μάκης
Πτηνά
Καναρίνια
Κωδ.
ΑΛΟΠ FOH-AL009
Είναι πιο γλυκός ο πόνος μιας απώλειας με ωραίες αναμνήσεις,
παρά η σιγουριά της μοναξιάς μας.please don't Sofia!

nasosKE_30

nasosKE_30

PB New Member
PB Points
35
Πόλη
Νέα Σμύρνη
Πτηνά
Παπαγάλοι
sofia ti δεν προσεξες εσυ ,τι εκανες λαθος?

inca1099

inca1099

Honored Member
PB Points
160
Πόλη
Ιωάννινα
Όνομα
Γρηγόρης
Πτηνά
Καναρίνια, Παπαγάλοι, Ιθαγενή
Κωδ.
ΕΛΚΕ FPO-E 066
Δεν σου είπα μην στεναχωρίεσαι για το λούγαρο? Θα σου δώσω εγώ (και όχι ότι και ότι Γιαννιώτικο!).

A

andrews69

PB New Member
PB Points
23
Πόλη
ΑΘΗΝΑ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ
η απωλεια ειναι το χειροτερο απο ολα γιατι τα φροντιζεις τα προσεχεις και κανεις ενα λαθος και τελος τουλαχιστον ας αφοσιοθουμε στα υπολοιπα για λιγοτερες απωλειες

F

Frania

PB Member
PB Points
55
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Λυπαμαι πολυ Σοφια, καταλαβαινω καλα πως αισθανεσαι.Χανετε ενα κομματι ευτυχισμενης ζωης μαζι του.Ολα εκεινα τα μικρα και τα μεγαλα που μας χαριζουν .Οταν θα το αντεχεις ,χαρισε μου μια φωτογραφια απο το πουλακι σου. Εχασα καιγω στις 7 Δεκεμβριου την αγαπημενη μου μικρουλα... ενα μικρο λευκο γλυκο πουλακι με μαυρα ματακια.

Smokie

Smokie

PB Member
PB Points
65
Πόλη
Κορυδαλλός
Όνομα
Σταμάτης
Πτηνά
Ιθαγενή
Λυπάμαι πραγματικά για τις απώλειες σας , εύχομαι να είναι οι τελευταίες

L

lizard

PB Member
PB Points
80
Πόλη
Αθήνα - Καλλιθέα
λυπαμε πολυ για τις απωλιες σας και σας ευχομαι να ειναι οι τελευταιες σας

D

dikatgreece

PB Member
PB Points
35
Πόλη
Αθήνα-Ρόδο
Λυπάμαι πολύ και σας καταλαβαίνω γιατί τον Ιαν έχασα το πρώτο καναρίνι που απόκτησα. Ελπίζω να είναι και οι τελευταίες απώλειες.