Ωδείο Timbrados

Συζήτηση με θέμα Ωδείο Timbrados, που ξεκίνησε από andreasrodos, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 4 Σεπ 2009.

1. andreasrodos

andreasrodos PB New Member

Απλά ένιωσα ταπεινός αντικρίζοντας το θέαμα και ήθελα να το μοιραστώ με κάποιους.
    (Ή μήπως το έχετε ξαναδεί ΚΑΙ αυτό; )

Συνημμένα Αρχεία:

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Αυτό πραγματικά δεν το έχουμε ξαναδεί!:)

Μοιαζουν σαν παραταγμένα στρατιωτάκια...Για να πώ την αλήθεια εμενα προσωπικά αυτη η εικονα μου αφηνει μια πικρα...:(Ισως να υπαρχουν λογοι που ειναι ετσι κλεισμενα σε αυτα τα "σπιρτόκουτα'' και τις κουρτινες ετοιμες να κλεισουν μετα την φωτογραφηση, αλλα εμένα με θλιβει ...ξερω ξερω...προκειται για εκπαιδευτικούς λόγους...αλλά...:(

3. n-i-k-o-s

n-i-k-o-s PB New Member

μου θυμιζει η παρασταση αρχηζει εισητιριο να βγαλουμε

4. andreasrodos

Κι όμως Τζίνα καλώς ή κακώς έτσι κάπως φτιάχνονται οι Παγκόσμιοι πρωταθλητές !
    Και πίστεψε με ο τύπος είναι κορυφή και οι συνθήκες διδασκαλίας του είναι παράδειγμα προς μίμηση.

ΥΓ.Όσο κι αν ακουστεί εγωιστικό δεν θα ήθελα να αρχίσουμε πάλι (δεν αναφέρομαι στην Τζίνα) τα γνωστά περί ευαισθησιών για τα "βαμμένα" τα "δασκαλεμένα" (όχι μπαουλιασμένα),τα "μεταλλαγμένα" κλπ κλπ!ΔΕΝ θα συμμετέχω.

5. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Ανδρέα το συγκεκριμένο ''ωδείο'' λογικά θα βρίσκεται εκτός Ελλάδος ετσί? Μπορείς να μας πεις περισσότερα για τον εκτροφέα?

6. andreasrodos

Αν θυμάμαι Γρηγόρη είχα διαβάσει τα αποτελέσματα διαγωνισμού timbrados και βρήκα τις φωτογραφίες ενός Ισπανού εκτροφέα που ήταν σε μία από τις πρώτες τρεις θέσεις.Δυστυχώς κράτησα την φωτογραφία αλλά έχασα το site!

7. split_alex

split_alex PB New Member

Πραγματικα εκπληκτικο θεαμα! Τα πουλια αυτα ειναι ανεκτιμητης αξιας.Περιμενω και εγω απο μερα σε μερα το δικο μου ζευγαρι αλλα δεν νομιζω οτι θα ειναι ανταξια των εικονιζομενων.

8. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Μπορει τα κλουβια να ειναι μικρα αλλα εγω προσωπικα βλεπω φοβερη οργανωση.

Τυχερος ο τυπος που εχει αυτο τον χωρο.

9. fragos

fragos PB Member

ο τυπος τα εχει ολα τελεια οργανωμενα!

10. Diamante de gould

Diamante de gould PB New Member

Ποποοο..
    Η χαρα του Τιιμπραντα! :D

11. Νεκτάριος

Νεκτάριος PB New Member

Εγω ξέρω να τα κλείνουν μεσα σε ντουλάπες όχι να βάζουν κουρτίνα. Παντώς όντως ενα απο αυτά μια μερα θα γινει "top mondel"!

12. IZNOGOOD

IZNOGOOD PB New Member

ειχα πετυχει ενα ντοκιμαντερ στην νετ καποτε με εκτροφεις απο Γερμανια και ειχα δει παρομοιο εκπαιδευτηριο... ισως και μεγαλυτερο.. δεν παιζονται μερικοι μερικοι

μονο το καθαρισμα τους δεν θελω να σκεφτομαι ομως...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...