Ψοφια πουλακια στη φωλια

Συζήτηση με θέμα Ψοφια πουλακια στη φωλια, που ξεκίνησε από stelfi, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 22 Απρ 2009.

1. stelfi

stelfi PB New Member

το ενα ζευγαρι σημερα απο τα καναρινια μου, που ειχε ζευγαρωση και την ταιζε ο αρσενικος και επισης τη βοηθουσε οταν σηκωνοταν η θυληκια κλωσουσε αυτος, μου δωσανε μεγαλη πικρα! βρηκα τα πουλακια{που ειχανε γεννηθει πριν μια εβδομαδα} ψοφια μεσα στη φωλια και τα 3. γιατι αραγε εγινε αυτο; ουτε χτυπημενα τα βρηκα και επισης ητανε ανεπτυγμενα που σημενη οτι τα προσεχανε,το μονο που υποπτευομαι ειναι να τα εσκασε η μανα επειδη τα εχω μεσα στο λεβητα και καθοτανε απο πανω τους. υπαρχει τετοια περιπτωση;

2. mike2121

mike2121 PB New Member

καλα μεσα στο λεβητα ειχες τα πουλια?Σκασανε φυσικα!

3. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Εεεε...ο λεβητας λειτουργουσε?:cool:

4. HRAKLIS13

HRAKLIS13 PB New Member

καλα ρε φιλε μεσα στο λεβητα τα εχεις σκασανε τα πουλακια σου

5. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 10 Ιουλ 2016
  6. stelfi

stelfi PB New Member

οι βλακειες πληρωνοντε, ομως τοσες μερες πως αντεχαν και ειχε και ψιλοκρυο σημερα και εχθες, α ξεχασα και κατι αλλο που διαβασα πριν απο καποιον αλλο, εχει τρεις μερες που τα εδινα αβγα βαμμενα λετε... αρχαριος ειμαι...

7. Νεοσσοι για να σκασουν απο τη ζεστη θα πρεπει να εχεις εκει πανω απο 23-24 βαθμους (το εχεις τσεκαρει αυτο ?), μηπως ομως υπαρχει εστω και απο ''γυρισμα'' του αερα επιστροφη αναθυμιασεων ?

8. stelfi

stelfi PB New Member

δεν ειδα τι θερμοκρασια ειχε, παντος αναβε ο λεβητας. ολο τον χειμωνα τα ειχα μεσα εκει οποτε απο αναθυμιασεις δεν πιστευω, μαλλον απο ζεστη!ευχαριστω, παθαινοντας(δυστυχως) και μαθαινοντας

9. sainer

sainer PB New Member

αναθεμιασεις ειχε σιγουρα.ειμαι 100% σιγουρος γιατι ειμαι της ''δουλειας''.απλως δεν επηρεαζουν τον ανθρωπινο οργανισμο αλλα του καναρινιου που ειναι πιο αδυναμος σιγουρα.2ον και κυριοτερον...η θερμοκρασια μεσα στο χωρο του λεβητα σε normal συνθηκες κυμαινεται απο 23-26 βαθμους κελσιου.οποτε 1 απο τα 2 εκανε την ζημια.

10. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

εεε εχει παρα πολυ ζεστη εκει μαλλον σκασανε..και τα βαμμενα αυγα βεβαια πειραζουν,μην ξαναβαλεις και βγαλτα απο κει γιατι θα σου κανουν και αλλη γεννα και οι αναθυμιασεις μπορει να υπαρχουν

Μοιραστείτε

Φόρτωση...