Ψαρόνι (Sturnus vulgaris)

1. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Νέο Άρθρο από Georgina με τίτλο: Ψαρόνι (Sturnus vulgaris)

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο εδώ...

2. marianna2384

marianna2384 PB New Member

Μερικές φωτο που βρήκα.

Συνημμένα Αρχεία:

3. andreasrodos

andreasrodos PB New Member

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 18 Ιουλ 2016
  4. Sissy

Sissy PB Senior Member

Προ ημερων παρατηρουσα ενα ζευγαρι ψαρονια που βρισκονταν μεταξυ πολλων περιστεριων και γλαρων. Ολα αυτα τα πουλια, περιμεναν την τροφη που τους προσφεραν ανθρωποι, οι οποιοι ετρωγαν σε διπλανο φαστ φουντ. Πραγματικα με εντυπωσιασαν!Τα ψαρονια επαιρναν σχεδον παντα την τροφη, ενω τα αλλα ειδη πουλιων, τσακωνονταν η' εψαχναν. Φοβερα πουλια, με μεγαλη εξυπναδα, ταχυτητα και ευλυγισια! Τα φωτογραφισα, δειτε τα:D 19-11-08..jpg 19-11-08.jpg

5. jamieo

jamieo PB Member

Οι Ευρωπαίοι έλαβαν τα εν λόγω πτηνά παντού. Έχουμε τους σε όλη την Αμερική και τώρα :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Starling

6. lizard

lizard PB Member Article Writer

πολυ ωραιο αρθρο στο χωριο μου ζουν ανα πολυ μεγαλα κοπαδια και καποιοι κυνηγοι τουφεκουν μεσα στο κοπαδι και πεφτους παρα πολλα κατω καποια ζωντανα καποια πεθαμενα.Εγω τρεχω μαζευω οτι ζωντανο βρω και προσπαθω να το κανω καλα.Για την ακριβεια τα ριχνω στο κοτετσι της γιαγιας μου και εκει τρωνε σιταρι και λαχανικα που πεταμε μεσα.Παλι καλα που οι κοτες δεν τα τσιμπανε.Οταν γινουν καλα φευγουν μονα τους αλλα καποια που δεν γινονται ποτε καλα μενουν εκει για παντα.Τωρα το κοτετσι εχει γυρω στα 20 ψαρονια που δεν μπορουν να πεταξουν.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...