Αγορά Ψάχνω θηλυκό καναρίνι black red του 16

Συζήτηση με θέμα Ψάχνω θηλυκό καναρίνι black red του 16, που ξεκίνησε από billoss1, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 7 Σεπ 2016.

1. billoss1

billoss1 PB New Member

Καλησπερα σε ολους...ψαχνω θυληκο καναρινι black red του 16 για να το παρω απο οκτωβρη...αν εχεις καποιος ας μου πει...περιοχη Αθηνα..ευχαριστω...

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Θα πρέπει πρώτα να διευκρινήσεις αν θες έντονο ή χιονέ.

3. billoss1

billoss1 PB New Member

Εχω αρσενικο black red intensive οποτε λογικα ψαχνω για χιονε....εκτος αν κανω λαθος...

4. misalouris

Σωστά ... δεν κάνεις λάθος, αν και για τα συγκεκριμένα μπορεί να μην "ακολουθείται το παραπάνω".

5. billoss1

billoss1 PB New Member

Ναι αυτη ειναι η επιφυλαξη μου γτ σπανια εχω δει black red χιονε...:/

6. misalouris

Δε νομίζω πως είναι κάτι σπάνιο...
    Απλά σπάνια βρίσκεις πουλιά κοντά στα standards της ράτσας....
    Εσύ το θέλεις εξεζητημένο για να συμμετέχεις με τους απογόνους του στις εκθέσεις ή κάτι πιο απλό?

7. billoss1

billoss1 PB New Member

Οχι οχι δεν θελω να συμμετεχω σε διαγωνισμους...απλα μου αρεσει πολυ αυτη η ρατσα....βεβαια οσο πιο κοντα στα στανταρ της ρατσας τοσο καλυτερα καθως ειναι χρεος μας να κραταμε τα χαρακτηριστικα καθε ρατσας και οχι να τα εκφυλιζουμε..:)

8. Καναρίνι4ever

Καναρίνι4ever PB New Member

Παρακολουθώ την συζήτηση σας και για να διευκολύνω την αναζήτηση σας, αποφάσισα να ψάξω στο ίντερνετ για φωτογραφίες χιονέ μαυροκόκκινων καναρινιών που θέλει ο φίλος μας billoss1. Τελικά υπάρχουν και δεν είναι σπάνια πουλιά! Σας παραθέτω δύο φωτογραφίες. Στην πρώτη είναι ένα έντονο και στην δεύτερη ένα μη-έντονο(χιονέ).

Εφόσον μας γράφεις, λοιπόν ότι έχεις ήδη ένα έντονο αρσενικό, θα ψάξεις για ένα μη-έντονο(χιονέ) θηλυκό. Καλή συνέχεια και εύχομαι γρήγορα να βρεις αυτό που θες!

9. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

Δεν ειναι απαρετιτο να ειναι Μαυρο κοκκινο χιονε

10. misalouris

Φυσικά υπάρχουν ...
    Πολλά χρόνια εκτρέφω κι εγώ Black red καναρίνια
    Καθόλου σπάνια πουλιά... το αντίθετο μάλιστα
    Σπάνιο είναι τα χιονέ να είναι όπως "πρέπει" (χωρίς λευκά φτερά) ... αλλά ας μη χαλάμε την αγγελία

11. billoss1

billoss1 PB New Member

Οχι δεν την χαλατε ισα ισα που παιρνω χρησιμες γνωσες για την ρατσα που λατρευω...:)σας ευχαριστω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...