Ψάχνω εκτροφέα καρδερίνων στα Γιάννενα ή έστω κοντά

Συζήτηση με θέμα Ψάχνω εκτροφέα καρδερίνων στα Γιάννενα ή έστω κοντά, που ξεκίνησε από jimmidedos, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 28 Σεπ 2014.

1. jimmidedos

jimmidedos PB New Member

υπάρχει κανένας εκτροφέας καρδερίνας στα Γιάννενα ή έστω κοντά κατα προτιμηση!

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Καλύτερα να γράψεις κοντά στα Γιάννενα. Ίσως έχεις περισσότερες ελπίδες έτσι.

3. jimmidedos

jimmidedos PB New Member

'Ισως να βρώ κάποιον έτσι ευχαριστώ!

4. vasilis.a

vasilis.a PB New Member

σε ενδιαφερει για major η balcanika.γνωριζω καποιον που αγορασα εγω τις δικες μου περισυ.εχει απο τα καλυτερα αιματα στην ελλαδα.

5. jimmidedos

jimmidedos PB New Member

Βασικά Βασίλη δεν με πολυ ενδιαφέρει το είδος της είτε είναι balcanika είτε major...(και δεν γνωρίζω καλα το κάθε είδος).. θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω πληροφορίες....

6. Ian32

Ian32 PB New Member

Βουνο με θαλασσα που λεμε .........
    Διαβασε καποια πραγματα πρωτα γιατι αν τις παρεις χωρις να ξερεις θα απογοητευτεις και ειναι κριμα !

7. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Υπαρχουν αρκετοι εκτροφεις καρδερίνας (Μειτζορ κυριως) στα Γιάννενα. Και μαλιστα πολύ καλοι.

8. jimmidedos

jimmidedos PB New Member

κάπου είδα γραμμένο ότι οι balcanika κελαηδούν καλύτερα...ενώ οι major χρωματικα είναι καλύτερες!Πάντως όποιος γνωρίζει κάποιον να μου στείλει καμιά πληροφορία παρακαλώ.

9. Ian32

Ian32 PB New Member

Αν μιλαμε για μειτζορ εκτροφεων στα γιαννενα να εχεις στην ακρη τουλαχιστον ενα 300αρι για καθε αρχεγονο .
    Οσο αναφορα το κελαιδισμα που ζουν ο μειτζορ και που οι μπαλκανικα ;Οι μειτζορ βγαινουν κατα πλειοψηφια απο παραμανες ενω οι μπαλκανικα απο φωλια δεντρων.

10. jimmidedos

jimmidedos PB New Member

Μάλιστα...ευχαριστώ Γιάννη...Φαντάζομαι τα μικρά δεν θα είναι τόσο ακριβά!

11. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Τι ποσόν έχεις στο μυαλό σου να διαθέσεις ? Γιατί αν σε πιάσει ο ''γάτα'' εκτροφέας στο μπλα μπλα, θα τα σκάσεις και μετά θα τα κλαις, ενώ το πιθανότερο είναι το πουλάκι να ταξιδέψει σε τόπο χλοερό.
    Πρώτα ρώτα-άκου-μάθε-ενημερώσου και μετά προχώρα σε αγορά.
    Δεν είναι τόσο απλό όσο ακούγεται ..

12. jimmidedos

jimmidedos PB New Member

Όντως Νίκο υπάρχουν πολλοί τέτοιοι εκτροφείς...αλλά θα το ψάξω πρώτα ήδη ρώτησα και στην Πάτρα αν δεν βρω κάτι στα Γιάννενα θα πάρω απο εκεί..

13. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Kοίτα ...στα Γιάννενα (όπως σου έγραψαν τα παιδιά )γνωρίζουμε , αλλά αυτοί που ξέρουμε κυρίως ασχολούνται με τις major ...που είναι πιο μεγαλόσωμες, πιο εντυπωσιακές στο μάτι, αλλά από φωνή κορμάρα ..
    Τώρα για την Πάτρα, θα πάρω το θάρρος εγώ ...στείλε ένα pm στον dimitris_patra μήπως και έχει κάτι η να σου δώσει η να σου προτείνει.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...