Πρόσφατα

Χωρος καναρινιων - ιδιοκατασκευες για αγρια

Thread starter #1
Σε προσφατο μου post ανεφερα οτι συντομα θα ανεβασω φωτο. Σημ. Ενα μηνα πριν δεν υπηρχε σχεδον τιποτα απο οτι βλεπετε εκτος απο τα πουλια που δεν χωρουσαν πλεον μεσα στο σπιτι !

Για περισσοτερα σας προσκαλω να επισκευτειτε το album μου.

Συνημμένα

Πολυ καλη κατασκευη. Αλλα να ρωτησω κατι? Τα φυτα μεσα στο κλουβι ειναι μονο για καρδερινες η μπορω να βαλω και στα καναρινια?

Βρήκες καιρό, αρμένιζε,

καιρό μην περιμένεις,

γιατί ο καιρός τα πράγματα

δεν ξέρεις πως τα φέρνει.

γιωργο μπραβο για την προσπαθεια σου να κανεις τα πουλακια να νοιωθουν σαν το φυσικο τους περιβαλλον.Να παιρνουμε και 'μεις ιδεες.Μου αρεσε ο χωρος .

Thread starter #14
Πολυ καλη κατασκευη. Αλλα να ρωτησω κατι? Τα φυτα μεσα στο κλουβι ειναι μονο για καρδερινες η μπορω να βαλω και στα καναρινια?

Βρήκες καιρό, αρμένιζε,

καιρό μην περιμένεις,

γιατί ο καιρός τα πράγματα

δεν ξέρεις πως τα φέρνει.
Τα φυτα παληκαρι μου δεν εχουν ονομα και προορισμο. Μπορουν να χρησιμοποιηθουν παντου μονο που α) τα προτιμαμε στα αγρια γιατι ετσι τα φερνουμε ποιο κοντα στο φυσικο τους περιβαλλον β) τα αποφευγω εγω προσωπικα στα καναρινια γιατι βαζω μονο φυσικα και δεν θελω ο καλλωπισμος του κλουβιου να με βαλει σε μπελαδες ( ψειρες , ζωυφια , ασθενειες που τα αγρια μπορει να ειναι απλα φορεις και να κολλησουν τα αλλα πουλια χωρις τα ιδια ποτε να τις εκδηλωσουν). Ψευτικα δεν χρησιμοποιω οποτε δεν εχω αποψη.

Top Bottom