Χρειαζεται αλλαγη διατροφης η καρδερινα στην ασθενεια;

Συζήτηση με θέμα Χρειαζεται αλλαγη διατροφης η καρδερινα στην ασθενεια;, που ξεκίνησε από mixalis pappas, στο Forum 'Διατροφή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 6 Νοε 2007.

1. mixalis pappas

mixalis pappas PB New Member

Σε περιπτωση ασθενειας καρδερινας εκτος απο την αγωγη που της χορηγουμε, πρεπει να αλλαξουμε την διατροφη της σε σπορους ή συνεχιζουμε την ιδια? Θα ηθελα γνωμες, εαν ειναι δυνατον αιτιολογημενες.

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό στην καρδερίνα αλλά προσωπικά όταν χορηγώ κάποιο φάρμακο στα πουλιά δεν τους δίνω τίποτε άλλο εκτός από το μείγμα σπόρων. Υπάρχουν ορισμένοι ιδιοκτήτες πουλιών που τους δίνουν σκέτο ασπούρι - κεχρί σε παρόμοιες περιπτώσεις. Είναι κάτι όμως που έχω ακούσει αλλά δεν το έχω εφαρμόσει ποτέ.

3. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

gia sou Mixali,

boris na eksegis afto ligo kalitero ? Geniki asthenias, likrina asthenias, problima me ta entera, problima me to sikoti, ti enoois

Alexandros

4. mixalis pappas

Αλεξανδρε γεια σου

Δεν μιλαω για μια συγκεκριμενη ασθενεια, μπορει να αναφερθει ονομασια ασθενειας και καταλληλη διατροφη για την συγκεκριμενη ασθενεια.

5. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Gia sou Mixali,

exoune graftei biblia gia afto to thema. Diabasa ena biblio pou lei 60% apo oles tis arosties ton poulion mas ksekinisoune apo lathos diatrofi.

Alexandros

6. mixalis pappas

Οποτε Αλεξανδρε στις 10 φορες πιθανης ασθενειας, στις 6 χρειαζεται αλλαγη διατροφης για την λυση του προβληματος

Μοιραστείτε

Φόρτωση...