Χαρίζω Χαριζεται κοκατιλ με δυσκολο χαρακτηρα

Συζήτηση με θέμα Χαριζεται κοκατιλ με δυσκολο χαρακτηρα, που ξεκίνησε από XristosEl, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 24 Οκτ 2015.

1. XristosEl

XristosEl PB New Member

Καλησπερα εχω ενα ΚΟκατιλακι ειναι περιπου 1 χρονον και 8 μηνον με τα λεγομενα απο εκει που το πειρα. Ειναι αρσενικος. Σχετικα δεν ηταν και τοσο πολυ αγριμακι. ομως ενω με αφηνει να τον χαιδευω με αφηνει με φοβο (Ημιαγριος). ειναι ανοιχτο το κλουβακι αλλα δεν απομακρινετε στην αρχη πηγενε καπου ψηλα τωρα φενεται να του αρεσει το κλουβακι (Δεν εχει κομενα φτερα και οι πτησεις του ειναι απιστευτα ακριβης). Φωναζει αρκετα . Προσπαθει να μιμιθει οτι ακουει αλλα οχι με μεγαλη επιτιχια. Επιδι εχω μικρο σπιτι παρα πολυ. Και περιμενουμε μωρακι. Ειναι δυσκολο να τον κρατησω. Σκεφτομαι να τον δωσω σε καπιον που ασχολειτε πολυ με κοκατιλακια. :)

εδω ειναι σε βιντεο

2. Ενδιαφέρομαι εγώ εάν είναι ακόμη διαθέσιμο, θα έχει παρέα άλλο ένα κόκατιλ κίτρινο και φροντίδα από ανθρώπους που αγαπούν τα πτηνά!!!!

3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Όμορφη η σκέψη σου... τέλεια η συμπεριφορά σου.
    Εύχομαι την καλύτερη επιλογή για το φίλο σου.
    Συνηγορώ στην επιθυμία του Γιάννης 1982 ....
    τα άτομα που θα το φιλοξενήσουν "έσωσαν" το cockatiel που έχουν ..... το βρήκαν κατάκοπο στην άκρη της θάλασσας και το περιμάζεψαν....

4. mixalis20032015

mixalis20032015 PB New Member

Θα το ήθελα εγώ

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Φαντάζομαι πως έχεις διαβάσει στο πρώτο μήνυμα ότι πρόκειται για ένα κοκατιλ με δύσκολο χαρακτήρα; Έχεις τις γνώσεις και την εμπειρία να διαχειριστείς τόσο δύσκολο πουλί;

6. mixalis20032015

Δηλαδή έινα ακόμα ημερο?? Φασαρία και μέσα στο σπίτι?? Βγαίνει από το κλουβί?

7. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Κάπως καλύτερα τώρα. Αυτή η ερώτηση βέβαια έπρεπε να γίνει πριν από αυτήν.
    Ας περιμένουμε λίγο λοιπόν και αν υπάρχει το πουλάκι και εξακολουθεί να το δίνει ο Χρήστος, να το συζητήσετε.

8. mixalis20032015

Εντάξει θα περιμένω να μπει αλλά δεν νομίζω να μπει γτ έινα που μέρες και μάλλον δεν θα το δει

Μοιραστείτε

Φόρτωση...