Χαρίζω Χαρίζω 6 εξωτερικές μπανιέρες

Συζήτηση με θέμα Χαρίζω 6 εξωτερικές μπανιέρες, που ξεκίνησε από Stfns, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 19 Αυγ 2016.

1. Stfns

Stfns PB Member

Καλησπέρα φίλοι μου!
    Χαρίζω 6 εξωτερικές μπανιέρες ιταλικής προέλευσης διάφανες και ενιαίες( δεν υπάρχει αποσπώμενος πλαστικός πάτος ώστε να κινδυνεύει να φύγει το πουλάκι όταν κάνει μπάνιο) σχεδόν καινούργιες. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση στην διάθεσή σας!

2. alicedros

alicedros PB Supporter

3. Stfns

Stfns PB Member

4. alicedros

alicedros PB Supporter

Εγώ πάντως ενδιαφέρομαι!! Και ο λόγος είναι ότι με το μπανάκι το εσωτερικό πρέπει μετά να κάνω γενική στο κλουβί και δεν έχω πάντα χρόνο! Πιστεύω θα τις εκτιμήσουν δεόντως τα μικρά μου! Και ο Elmo φυσικά!! ;)

5. Stfns

Stfns PB Member

Αλίκη επιστρέφω από τις διακοπές μου την 1/9. Με παίρνεις τηλέφωνο και κανονίζουμε να έρθεις να τις πάρεις. ΟΚ; Θα τις πάρεις και τις έξι;

Dimitris.P περιμένω απάντηση...

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Εννοείται!! Να σου φέρω και τον μικρό?? ;)

Αν δεν τις θέλει κανείς άλλος, εγώ με 22 πουλιά σίγουρα θα μου φανούν χρήσιμες και οι 6. Αλλά αν τις θέλει κι άλλος, δεν μ αρέσει να είμαι "μονοφαγού"! :p

7. Stfns

Stfns PB Member

Τα δώρα δεν επιστρέφονται.....χαχαχα. Που θα βρεις βρε άλλο τραγουδιστή σαν τον Ελμάκο;;;;

Αν ο άλλος δεν απαντήσει μέχρι την 1/9 όλες δικές σου.

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Καλά. Καλά τραγουδά! Θα τα πούμε από κοντά αυτά!!!

Πραγματικά σου μιλάω εύχομαι κάποιο από τα νέα μικρά να τραγουδούν ίδια! Είναι μοναδικός και υπέροχος!! Και φαγανας επίσης! :p

9. TheBigL

TheBigL PB Member

Στέφανε τί δεν σου άρεσε από τις συγκεκριμένες και τις δίνεις?

10. Stfns

Stfns PB Member

Όταν τις βάζω στα κλουβιά δεν μπορώ να κλείσω το προστατευτικό κουνελόσυρμα λόγω του εξωτερικού όγκου της μπανιέρας. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα τη σταδιακή μείωση της χρήσης τους και την αντικατάστασή τους με τις κλασσικές εσωτερικές μπανιέρες.

11. TheBigL

TheBigL PB Member

Εγώ πάντως που την χρησιμοποίησα σήμερα παρατήρησα το εξής μείον.Τα δυο συρματάκια που μόλις την βάλεις τα γυρνάς για να γατζωθεί είναι λίγο επικίνδυνα να χτυπήσει το πουλί.Κατά τα άλλα μια χαρά τις βρίσκω αν και ένα πουλάκι μπήκε άλλα δυο όχι.Στα άλλα δεν δοκίμασα.

12. Sissy

Sissy PB Senior Member

Κι εγώ πιστεύω πως είναι επικίνδυνα γι΄αυτό τα στρίβω όσο μου επιτρέπεται (ώστε να μπορεί η μπανιέρα να μπαινοβγαίνει στα διάκενα) δεξιά κι αριστερά δηλ προσπαθώ όσο το δυνατόν να μην είναι κάθετα αυτά τα συρματάκια...

13. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αυτές έχουν καλή εφαρμογή όταν εφάπτονται ακριβώς στο άνοιγμα της πόρτας.
    Μεγαλύτερο άνοιγμα στις πόρτες αφήνει κενό απόδρασης και μικρότερο δυσκολεύει την όλη διαδικασία.
    Τελικά Stfns έχουν βρεθεί οι νέοι κάτοχοί τους ή ακόμη ψάχνουμε?

14. Stfns

Stfns PB Member

Μέχρι στιγμής ενδιαφέρον έχει δείξει η alicedros και για τις 6.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...