Χαρίζω Χαρίζω το ζευγαράκι budgie μου

Συζήτηση με θέμα Χαρίζω το ζευγαράκι budgie μου, που ξεκίνησε από Vasilis74, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 9 Ιουλ 2014.

1. Vasilis74

Vasilis74 PB New Member

Χαρίζω το ζευγαράκι μπάτζυ μου και μαζί την φωλιά και ένα παιχνίδι....Το θηλυκό έχει μάλλον scally face..Παραλαβή από τον χώρο μου Ηλιούπολη Αθήνα.

papagaloi.jpg

2. :rolleyes:αν επιτρέπεται γιατί τα χαρίζεις ;;;ειναι τόσο όμορφα ;;;

3. Vasilis74

Vasilis74 PB New Member

Γιατί θα ασχοληθώ αποκλειστικά με τα καναρίνια και δεν έχω χρόνο να τους αφιερώνω.....γι΄αυτό είναι και άγρια.....ελπίζω αυτός που θα τα πάρει να έχει χρόνο να ασχοληθεί!

4. τι ηλικία έχουν ;

5. Vassilis S

Vassilis S PB New Member

Καλησπέρα με ενδιαφέρει αν δεν τα έχεις δώσει

6. και μένα με ενδιαφέρει .... βέβαια εγώ η αλήθεια ειναι οτι δεν ειχα ποτέ παπαγαλάκι και δεν ξέρω για την φοντίδα τους. αλλα φαντάζομαι οτι ..ότι αγαπάς και φροντίζεις θα πηγαινουν όλα καλά !

7. ralia

ralia PB New Member

καλησπερα εστειλα και στην σελιδα του facebook οπου απο εκει ενημερωθηκα.ενδιαφερομαι για τα παπαγαλακια αν δεν εχουν ηδη βρει νεο σπιτι!ευχαριστω!

8. theofanisz

theofanisz PB New Member

Ενδιαφερομαι και εγω .Εχω κηπο στον οποιο εχω τα ωδικα παπαγαλακια (red rumped ) μου και θα ηθελα πολυ να ασχοληθω και με την αναπαραγωγη των μπατζι.
    Εχω αυτοκινητο ...το σκεφτεσαι και αποφασιζεις.
    Ευχαριστω εκ των προτερων

Ειναι πολυυυ ομορφα οντως

9. Vasilis74

Vasilis74 PB New Member

Η θηλυκιά (έντονο μπλε) είναι 1 έτους και ο αρσενικός άγνωστο...
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...θα το σκεφτώ και θα ενημερώσω που θα πάνε τα πουλάκια!

10. :)οκ! Πάντως οτι και να γίνει... ευχαριστούμε για την προσφορά σου !

11. ενδιαφερομαι αλλα εχω ειδη ενα ζευγαρι Budgie και δεν με αφηνουν οι γονεις μου αν με αφησουν θα σε ενημερωσω επεισης θα ρωτησω και την ξαδερφη μου αν τα θελει

12. η ηαδερφη μου δεν εχει προβλημα που μενεις εσυ?

13. Vasilis74

Vasilis74 PB New Member

Ηλιούπολη

14. εχεις αποφασισει που υα τα δωσεις (εγω μενω Κρητη)

15. Vasilis74

Vasilis74 PB New Member

Όχι ακόμη αλλά δεν τα στέλνω με ΜΜΜ.Όπως γράφω και πάνω παραλαβή από τον χώρο μου.

16. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Σε οποιο και να τα δωσεις να ξερεις πως θα πανε καπου καλα και οχι να τα δωσεις για να τα ξεφορτωθεις.. Και κατι ακομη, αφου ειδες πως εχει ακαρεα θα μπορουσες να αρχισεις την θεραπεια..

17. Vasilis74

Vasilis74 PB New Member

Ένας λόγος που τα δίνω είναι και αυτός...(να αρχίσουν θεραπεία)....δεν είμαι μαθημένος να πιάνω τα παπαγαλάκια.....όσο για το άλλο που λες ποτέ δεν είσαι σίγουρος ότι θα είναι καλά...άλλωστε για να θέλει κάποιος αυτονόητο είναι ότι θα τα φροντίζει....

18. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Ή μπορει να πιστευει οτι τα κατοικιδια ειναι παιχνιδι...

Δεν γινεται ομως να αφησεις το πουλι με ακαρεα εκει μεχρι να βρεθει νεος ιδιοκτητης..

19. Ελευθερια Ρ

Ελευθερια Ρ PB New Member

Ειναι πανεμορφα αλλα εγω ενδιαφερομαι μονο για το αρσινικο και μενω Πατρα οποτε δεν γινεται να τον παρω.:(

20. Ελευθερια Ρ

Ελευθερια Ρ PB New Member

Αλλα τουλαχιστον εχω καλη εμπειρια απο μπαντζι.:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...