Χαρίζω Χαρίζεται υπό προϋποθέσεις

Συζήτηση με θέμα Χαρίζεται υπό προϋποθέσεις, που ξεκίνησε από scorp, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 30 Ιουλ 2009.

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
  1. scorp

scorp Banned

Χαρίζεται θυληκό καθαρόαιμο ράτσας "όνυχας κόκκινο μοσαϊκό" στην περιοχή της Θεσσαλονίκης. Το πουλάκι είναι δαχτυλιδωμένο του 2007 με κομμένη ουρά.
    Θα παρακαλούσα να δοθεί σε κάποιον που θα το έχει σε ξεχωριστό κλουβί και θα το φροντίζει και όχι σε κάποιον που θα το πετάξει σε μια κλούβα μαζί με 200 άλλα πουλιά διότι το πουλάκι όταν το πήρα πριν μήνες ήταν σε κλούβα με άλλα 200 στην κυριολεξία πουλιά και δε θέλω να ξαναβρεθεί σε ανάλογη κατάσταση.

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

δεν ενδιαφερομαι...αλλα για ποιο λογο να ειναι μονο του???τι θα πηραζε να ειναι με ενα λογικο αριθμο αλλων πουλιων στο ιδιο κλουβι...σε σωστες συνθηκες ενοϊτε...

3. cosmic

cosmic PB New Member

φιλε scorp ενδιαφερομαι εγω για την καναρα, αν φυσικα ειναι διαθεσιμη ακομα! Απο Θεσσαλονίκη ειμαι και εγω, οποτε νομιζω οτι μπορουμε να βρεθουμε και γιατι οχι να δεις αν θες και τον χωρο με τα πουλια μου!

Ετσι πληροφοριακα να σου πω οτι σε συνολο εχω 10 πουλια και το καθενα του εχει τον δικο του χωρο.

Περιμενω την απαντηση σου! Ευχαριστω!

4. scorp

scorp Banned

Άγγελε, το πουλάκι έχει ιστορία. Το πήρα απ το Quick το μεγαλύτερο πετ-σοπ της Θεσ/νίκης. Πήγε κατευθείαν για εξέταση προληπτική σε κτηνίατρο και μετά απο καλλιέργειες αποδείχτηκε ότι λόγω της άθλιας συμβίωσης του με άλλα 300σια πουλιά είχε γεμίσει κοκκιδίωση και σκουλήκια. Φυσικά ακολούθησε θεραπεία και όλα πήγαν πολύ καλα. Απλά αυτή είναι η μόνη απαίτηση που έχω για να μη ξαναπεράσει τα ίδια

5. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

αν ειναισ το ιδιο καθαρο χωρο με υγειοι πουλια πως θα ξανακολισει(στο κουικο πηγα προσφατα...τα πουλια τουε ιναι σε αθλια κατασταση...καναρινια,παπαγαλοι..ολα)

6. sakis276

sakis276 PB New Member

Ρε συ Αποστολε καλησπερα καταρχην,για ποιο λογο το δινεις εφοσον λες οτι το πουλακι τωρα ειναι μια χαρα.Γιατι να το δωσεις?Δεν βρισκω λογο.Αφου το αγορασες σημαινει οτι το ηθελες το πουλακι.Το πηγες σε κτηνιατρο,ακολουθησες θεραπεια,τελοσπαντων εκανες ολες αυτες τις διαδικασιες,για ποιο λογο ολα αυτα?Για να καταληξεις στο οτι δεν το θελεις?Κομματακι περιεργο μου φαινεται.Μπορεις να το κρατησεις και να το εχεις εσυ σ ενα κλουβακι μονο του,εφοσον ξερεις καλυτερα την ιστορια του,εσυ θα το φροντισεις πιο καλα απο καποιον αλλο.Εκτος αν υπαρχει και κατι αλλο που δεν μας λες.Παντα φιλικα και απο ενδιαφερον μιλαω.

7. scorp

scorp Banned

Καλά κάνεις και ρωτάς. Έχω ακόμα ένα φλώρο και ένα αρσενικό μαύρο-κόκκινο μοσαϊκ. Αποφάσισα να μείνω μόνο με το φλώρι γιατί πλέον δουλεύω και δεν έχω χρόνο να τα φροντίσω όλα. Είναι καλύτερο και για αυτά και για μένα διότι απλά καλύτερα να φροντίζω ένα και καλά παρά τρία και ελλιπώς.Το καναρίνι το πουλάω απλά επειδή οι όροι του φορουμ απαγορεύουν να αναφέρω πώληση γιαυτό και δε το συμπεριέλαβα στην αγγελία.

8. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Όροι και Προϋποθέσεις για τη χρήση του forum των αγγελιών

Απαγορεύονται οι αγγελίες για προσφορά πουλιών, εμπορευμάτων, προϊόντων που αφορούν στη φροντίδα των πουλιών, εξοπλισμού κλπ, με χρηματικό αντάλλαγμα (πώληση), είτε από ιδιώτες μέλη του PetBirds.gr, είτε από καταστηματάρχες πώλησης κατοικίδιων πτηνών.

Σε περίπτωση που διαπιστωθεί εσκεμμένη δημοσίευση παραπλανητικής αγγελίας προκειμένου να παρακαμφθούν οι όροι χρήσης των forum των αγγελιών, θα απαγορεύετε η πρόσβαση στα φόρουμ αυτά, στο μέλος που δημοσίευσε την αγγελία.

Μοιραστείτε

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
Φόρτωση...