Χαρίζω Χαρίζεται νάνος κόκορας

Συζήτηση με θέμα Χαρίζεται νάνος κόκορας, που ξεκίνησε από mpampikos, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 17 Μαϊ 2015.

1. mpampikos

mpampikos PB New Member

Γεια σε όλους!
    Μου χάρισαν έναν νάνο κόκορα, πανέμορφο πουλί, με τον οποίο έχω θέμα... Είναι επιθετικός. Σε παίρνει στο κυνήγι, ο βλακαμάς. Εγώ επειδή έχω περιορισμένο χώρο στο κοτέτσι, αδυνατώ να τον κρατήσω... Όποιος έχει μεγαλύτερο χώρο και πιστεύει ότι θα μπορούσε να τον κουμαντάρει, ας μου πει. Ευχαριστώ!

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αρκεί να μην καταλήξει κρασάτος....
    Βάλε κάποια φωτογραφία .. τόσο του ζωηρού όσο και του υπόλοιπου "στρατού" που διαθέτεις.

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Μπάμπη, ανέβασε μια φωτογραφία με την πρώτη ευκαιρία, θα βοηθήσει όποιον ενδιαφέρεται.

4. mpampikos

mpampikos PB New Member

Αυτός είναι ο αλέκτωρ! Σίγουρα δεν θα γίνει κρασάτος... Αλλά έχω αναγκαστεί και τον έχω κλείσει στο υπόγειο (έχει φως και αέρα κι όλα, είναι εξωτερικό, σαν αποθήκη), γιατί δε μας άφηνε να κάνουμε ρούπι...

rsz_dsc_0090.jpg rsz_dsc_0087.jpg

Συνημμένα Αρχεία:

5. misalouris

Δείχνει "μαγκάκος" .... το λέει η καρδιά ...

6. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Καλύτερα να αλλάξουμε τον τίτλο σε "Χαρίζεται κόκορας φύλακας". :)

7. mpampikos

mpampikos PB New Member

Δεν είναι μόνο ότι θα σε τσιμπήσει, είναι ότι θα σε κυνηγήσει κιόλας. Συγκεκριμένα θα με κυνηγούσε μέχρι την πόρτα του σπιτιού μου, όταν φορούσα κάτι πορτακαλί all stars. Τρελαινόταν με αυτά... Εμμονή ο Αλέκος. (Έχει κι όνομα)

8. mpampikos

mpampikos PB New Member

Τύφλα να έχουν τα σκυλιά μπροστά του... Δεν έχεις άδικο! χεχε

9. magdaki

magdaki PB New Member

Αμα ειμασταν κοντα θα τον επαιρνα αλλα με τετοια αποσταση δεν υπαρχει τροπος...

10. Sunny

Sunny PB New Member

που βρισκεται? περιοχη

11. mpampikos

mpampikos PB New Member

Αθήνα, Παιανία! Αν και ήδη σήμερα μου είπε ένας κύριος που έχει μαντρί με κότες κτλ ότι θα τον πάρει. Αν όμως αλλάξει κάτι και τον θέλετε, θα σας γράψω.

12. Sunny

Sunny PB New Member

θα τον ηθελα πολυ αλλα ειμαι βολο και δεν μπορω να ερθω να τον παρω.

13. misalouris

Νομίζω πως αν λυθούν τα επιμέρους ζητήματα.... η απόσταση δεν θα είναι πρόβλημα.

14. Sunny

Sunny PB New Member

και ποια ειναι αυτα?

15. mpampikos

mpampikos PB New Member

καλησπερα και παλι!!!!κανενας ενδιαφερομενος για το κοκορακο μου????ειναι υγιεστατος,πανεμορφος αλλα....πολυ ζορικος..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...