Χάθηκε ο Αρχιμήδης - παπαγάλος Ζακο

Συζήτηση με θέμα Χάθηκε ο Αρχιμήδης - παπαγάλος Ζακο, που ξεκίνησε από pyrman, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Αυγ 2016.

1. pyrman

pyrman PB New Member

Χάθηκε ο Αρχιμήδης. Περιοχη συνορα ανω-κάτω πετραλωνω αναμεσα χαμοστέρνας και ηλεκτρικού δίδεται αμοιβή.

Παρακαλώ τους διαχειριστές να το χειριστούν αρμοδίως γιατι παραλληλα φτιαχνω αφίσες και ψάχνω. Τηλ. 697***

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 22 Αυγ 2016
  2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

3. George98

George98 PB Active Member

οχ... κρίμα... πως έγινε ? ελπίζω να βρεθεί

4. maria p

Το είδα, κοινοποιήθηκε.
    Stavros μήπως στην σελίδα μας στο fb;

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Αν θα μπορούσες να ανεβάσεις και εδώ φώτο του πουλιού..

Λυπάμαι πολύ εύχομαι να βρεθεί!!!

6. maria p

7. Εκει μενω πετραλωνα ευχωμε να βρεθει αλλα δυστηχως ειμαι διακοπες κι δεν μπορω να ψαξω :(

8. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Θα το δημοσιεύσω Μαρία.

Στο κάτω μέρος της σελίδας, υπάρχει μια πορτοκαλί μπάρα μέσω της οποίας μπορείτε να κάνετε και εσείς δημοσίευση της συζήτησης στα δικά σας προφίλ.

9. Deukalion

Deukalion Daily Active Member

Πετάει κανονικά;Υπάρχει περίπτωση να πήγε Πνύκα,λόφο Μουσσών;
    Έχει δακτυλίδι;
    Εύχομαι να βρεθεί γρήγορα.

10. maria p

Είχες κάποια πληροφορία από κανέναν; Να τον είδαν κάπου;

11. pyrman

pyrman PB New Member

Πετάει κανονικα. Ειμαι κοντα στην χαμοστέρνας. Φιλοξενούμενοι που ήταν εκέινη την ώρα σπίτι μου τον είδαν σε ταρατσα πολυκατοικιας στα 200 μετρα. πηγαν επιτοπου εκει αλλα δεν τον είδαν. Αυτος που τον παρακολουθούσε απο μακρια είπε οτι πήγε προς τον ''φωταγωγο'' που είναι κοινός για 6-7 πολυκατοικίες... απο τοτε ψάχνω... Εβαλα 350 αφισες κι τωρα βγαινω κ δευτερο γύρο μήπως ακουσω τιποτα να κολλησω κ καμμια κατοστη ακομα... ειμαι σιγουρος οτι θα εχει μπει σε σπιτι ελπιζω καποιος να μας λυπηθει κ να μην τον κρατησει...

12. melagio80

melagio80 PB Member

Ο φόβος μου μη χάσω έτσι τα μικρά μου...
    Εύχομαι να τον βρεις σύντομα!
    Είχε δαχτυλίδι; Γιατί απατεώνες... Παντου

13. Sissy

Sissy PB Senior Member

Στη φωτογραφία φαίνεται να έχει....

14. pyrman

pyrman PB New Member

Ναι δαχτυλίδι έχει κ εχει κ χαρακτηριστικα απο υπολοιπόμενο γονιδιο που τον κάνουν να ξεχωρίζει... Ευτυχώς που είμαι σίγουρος οτι έχει μπει σε σπίτι... αλλιως θα είχα τρελαθει... να είναι καλα τουλάχιστον κ αμα τον βρω τον βρήκα... Αύριο πάλι αφισοκοληση...

15. maria p

Πως είσαι σίγουρος Χρήστο; Μακάρι φυσικά, τουλάχιστον.

16. Νίκος Υ

Νίκος Υ PB Member

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τον βρεις σύντομα, αύριο κιόλας αν είναι δυνατόν! Πάντως αν έχεις την υποψία-σιγουριά οτι πήγε στις οικοδομές που ανέφερες, νομίζω ότι θα έπρεπε να ξεκινήσεις να χτυπάς κουδούνια,αν δεν το έχεις κάνει ήδη.Τέτοιο πουλί δεν περνάει απαρατήρητο, ούτε οπτικά ούτε ακουστικά. Άσε που θα έχει συζητηθεί κιόλας στην πολυκατοικία ότι βρέθηκε πουλί οπότε και να θέλει να το κρατήσει (που δεν το εύχομαι) αυτός που το βρήκε, τουλάχιστον θα ξέρεις

17. maria p

Τελευταία επεξεργασία: 23 Αυγ 2016
  18. Steph Koutsoudaki

Steph Koutsoudaki PB New Member

19. pyrman

pyrman PB New Member

Μετα απο πολλα χιλιομετρα περπατημα κ 500 αφίσσες ειχα 3 τηλεφωνα... Ο ενας απ το facebook ηθελε να τον αγορασει, μια ηλικιωμενη κυρια πηρε να εκδηλωσει την συμπαρασταση της κ να πει οτι θα κραταει τον δικο της στο μπαλκονι για κραχτη κ ενας πριν απο λιγα λεπτα πηρε να του πω τα χαρακτηριστικα του παπαγαλου αλλα τελικα αυτος τον ειχε βρει καιρο... Φανταζεστε πως ένιωσα... Αχ να γινει το καλο ρε γμτ οργωσαμε τον τοπο...

20. Sissy

Sissy PB Senior Member

Καταλαβαίνω πως νιώθεις, εύχομαι ολόψυχα να τον βρείτε!!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...