Πρόσφατα

Φύραμα υγείας και τραγουδιού

Georgina

Honored Member
PBCP Contributor
Thread starter #1
Προσφατα μου συνεστησαν απο pet shop ενα διατροφικο συμπλήρωμα απαριτητο ( λεει) για την προκοπη των ωδικών πτηνων.Η συσκευασια αναφερει οτι κανει για όλα τα πουλια για όλες τις εποχες. Περιεχει:Διπυριτι, μοσχοκαρφι,Βιταμινες, μαρούλι, γαλακτουχο ζαχαρη,παπαρουνα, μουρουνολαδο, νιζερ, ορυκτα (σιδηρο). Επισης αναφερει οτι: Ενισχυει την ανθεκτικοτητα των πουλιων κατα πολλών ασθενειών οπως το κρυωμα- διαρροια-πτερρόροια (εκτος εποχης)-βραχναδα- σπασμοι. Δοσολογια: 1 κουτ. του γλυκου καθε μερα χωριστα.

Ειναι γεγονος οτι τα 3 καναρινακια μου κυριολεκτικα το καταβροχθιζουν. Διατηρω ομως καποιες επιφυλάξεις ,μετα απο καποια συζητηση στο τσατ, σχετικα με τετοιου ειδους προιοντα.Ποια ειναι η γνωμη σας ? Να συνεχισω να το δινω? Θα τους προσφερει κατι ουσιαστκο ή οχι?

Καλημερα!
Το σκευασμα...μου φαινεται πολυ παχυντικο...και μια κουταλια του γλυκου,ημερησιως κατα την γνωμη μου ειναι πολυ!Ασε που περιεχει και παπαρουνα!Και τι ακριβως ειναι η...γαλακτουχα ζαχαρη????:eek: Δεν το πετας καλυτερα! Θα μας τρελανουν.:D

muthos

PB New Member
καλησπερα τζορτζινα καλα κανεις και διατηρεις της επιφυλαξεις σου γιατι μπωρει να το τρωνε πολυ αλλα δεν ξερουμε αν τους κανει καλο η κακο εγω προσωπηκα δεν τους δεινω απο αυτα!

Top Bottom