Φύραμα υγείας και τραγουδιού

Συζήτηση με θέμα Φύραμα υγείας και τραγουδιού, που ξεκίνησε από Georgina, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 22 Μαρ 2007.

1. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Προσφατα μου συνεστησαν απο pet shop ενα διατροφικο συμπλήρωμα απαριτητο ( λεει) για την προκοπη των ωδικών πτηνων.Η συσκευασια αναφερει οτι κανει για όλα τα πουλια για όλες τις εποχες. Περιεχει:Διπυριτι, μοσχοκαρφι,Βιταμινες, μαρούλι, γαλακτουχο ζαχαρη,παπαρουνα, μουρουνολαδο, νιζερ, ορυκτα (σιδηρο). Επισης αναφερει οτι: Ενισχυει την ανθεκτικοτητα των πουλιων κατα πολλών ασθενειών οπως το κρυωμα- διαρροια-πτερρόροια (εκτος εποχης)-βραχναδα- σπασμοι. Δοσολογια: 1 κουτ. του γλυκου καθε μερα χωριστα.

Ειναι γεγονος οτι τα 3 καναρινακια μου κυριολεκτικα το καταβροχθιζουν. Διατηρω ομως καποιες επιφυλάξεις ,μετα απο καποια συζητηση στο τσατ, σχετικα με τετοιου ειδους προιοντα.Ποια ειναι η γνωμη σας ? Να συνεχισω να το δινω? Θα τους προσφερει κατι ουσιαστκο ή οχι?

2. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Καλημερα!
    Το σκευασμα...μου φαινεται πολυ παχυντικο...και μια κουταλια του γλυκου,ημερησιως κατα την γνωμη μου ειναι πολυ!Ασε που περιεχει και παπαρουνα!Και τι ακριβως ειναι η...γαλακτουχα ζαχαρη????:eek: Δεν το πετας καλυτερα! Θα μας τρελανουν.:D

3. muthos

muthos PB New Member

καλησπερα τζορτζινα καλα κανεις και διατηρεις της επιφυλαξεις σου γιατι μπωρει να το τρωνε πολυ αλλα δεν ξερουμε αν τους κανει καλο η κακο εγω προσωπηκα δεν τους δεινω απο αυτα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...