Φύλαξη παροτλετ

Συζήτηση με θέμα Φύλαξη παροτλετ, που ξεκίνησε από Niki, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 11 Ιουλ 2016.

1. Niki

Niki PB New Member

Καλησπέρα θα χρειαστώ μια μεγάλη χάρη από κάποιο μέλος για την παπαγαλινα μου η οποια χρειαζεται άμεσα κάποιον να την κρατησει ... θα λείψω εως τελη Σεπτέμβρη , υπάρχει περίπωση να έχει κάποιος τη δυνατότητα αυτή?

2. ilie mp

ilie mp Daily Active Member

Απλά να προσθέσω ότι οποίο μέλος έχει αυτή τη δυνατότητα θα πρέπει να έχει σκεφτεί ότι θα χρειάζεται διαφορετικός χώρος από εκεί που έχει το/τα δικό του/δικά του πτηνά για τους γνωστούς λόγους.
    Εύχομαι να βρεις το καλύτερο άτομο για την παπαγαλίνα σου.
    Καλό καλοκαίρι :)

3. Niki

Niki PB New Member

Ευχαριστώ πολύ!!! Νομίζω πως καλοκαίρι λίγο δύσκολο για τους περισσότερους να αναλάβουν τόσο μεγάλο διάστημα...

4. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Μπορεις να δοκιμασεις petkeepers.
    Ευχαριστως θα το φιλοξενουσα αλλα μαλλον μενω μακρυα.

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Κι γω με πολλή χαρά να την φιλοξενήσω, αλλά θα λείψω και εγώ για λίγες μέρες σε διακοπές, και οι δικοί μου δεν ξέρουν τόσα για παπαγαλάκια.. Δεν παίρνω τέτοια ευθύνη να το αφήσω στους δικούς μου. Θα τους ρωτήσω βέβαια, και θα σε ενημερώσω..

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

Από μια ματιά που έριξα δεν είδα να υπάρχουν ''keepers'' με γνώσεις ...μακάρι να βρει όμως.
    Κι εγώ δεν μπορώ να το φιλοξενήσω, περιμένω μωρό σε λίγο καιρό και δεν υπάρχει περιθώριο (χρόνου και χώρου) και για 3ο πουλάκι.

7. alicedros

alicedros PB Supporter

Φτερωτό φτερωτό?? :D :D :D Τέλεια!!!!!! Με το καλό Σίσσυ μου!!!

8. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Βρήκες κάποια λύση στο πρόβλημά σου?

9. Niki

Niki PB New Member

Όχι ακόμα...

10. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Είναι στα όρια του αδύνατου αυτό που ψάχνεις, ως εκ περισσού να ρωτήσω, δεν γίνεται να το πάρεις μαζί σου;

11. Niki

Niki PB New Member

Το ξέρω αλλά είπα Να το προσπαθήσω, δεν πειράζει! Θα λείψω ως τέλη Σεπτέμβρη, δε γίνεται δυστυχώς

12. maria p

Που θα το εμπιστευθείς τελικά;

13. Niki

Niki PB New Member

Πουθενά αποτι βλέπω

14. maria p

Δηλαδή; Τι θα το κάνεις;

15. Sissy

Sissy PB Senior Member

Πως...πουθενά; τι εννοείς;;...πες δυο λόγια για το πουλάκι, είναι ταϊσμένο ή άγριο; ηλικία; θηλυκό; αρσενικό;φαντάζομαι στην Αθήνα μένεις, έτσι;;

16. Niki

Niki PB New Member

αν καποιος μπορουσε θα εδινα ολες τις πληροφοριες ακομα και τις συνηθειες της
    ειναι θυληκο ταισμενο στο χερι ηρεμη με κανονικα φτερα και τις αρεσει να πεταει που και που
    γιαυτο δεν μπορω να τη δωσω οπου κι οπου και ψαχνω απο εδω μεσα που γνωριζετε.
    για την ωρα την εχει ενας γνωστος γιατι ηδη λειπω , αλλα με ενημερωσε πως συντομα θα χρειαστει να φυγει αρα πρεπει να βρεθει καποιο καταλληλο ατομο, αν δεν βρεθει θα το αφησω σε συγγενικο προσωπο το οποιο δε θα ασχολειται οσο πρεπει, παιχνιδι ταισματα κτλ , αυτες τις λεπτομερειες θα τις αναφερω στο τηλεφωνο με οποιον δω οτι τελικα μπορει να αναλαβει

ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον

17. Ακου εγω θα μπορουσα να το κρατησω ανετα βαιβεα θα το δουμε αν και εδω θα ειμαι και αν μπορω τελικα να εισε σιγουρη οτι θα βγενει εξω απο το κλουβι

18. Niki

Niki PB New Member

ωραια το βλεπουμε , δεν ειναι βιαστικο!

19. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αφού έχεις χρόνο να μην βιαστείς.
    Πάντα υπάρχουν λύσεις που είναι καλύτερες από τις προσδοκώμενες ή τουλάχιστο από αυτές που αρχικά είχαμε δυνατότητα επιλογής.

20. Niki

Niki PB New Member

Ευτυχώς έχω χρόνο, απλά κάτι σημαντικό, δεν τις κόβω τα φτερά άρα κάνει καλές πτήσεις!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...