Φωτο απο το εκτροφειο μου

Συζήτηση με θέμα Φωτο απο το εκτροφειο μου, που ξεκίνησε από pap, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 14 Φεβ 2014.

1. pap

pap PB New Member

Σας παραθετω φωτο απο το παλιο μου εκτροφειο (υπερβολικα μικρο να λειπουν τα σχολια) που ηταν εξωτερικου χωρου
    και της κλουβας που εχω κατασκευασει!
    Σε λιγο καιρο θα μοιραστω μαζι σας και το καινουργιο εκτροφειο μου εσωτερικου χωρου...
    να βαλω τις τελευταιες πινελιες κτλ...

rsz_dsc_0115.jpg rsz_dsc_0318.jpg rsz_dsc_0319.jpg

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Πες μας μερικά πράγματα Παναγιώτη. Πόσο σου κόστισε περίπου η κλούβα; Είναι δικής σου κατασκευής; Αυτήν την εσοχή στον τοίχο, πως ακριβώς την έχεις κατασκευασει;

3. pap

pap PB New Member

η κλουβα κοστισε με ολα τα υλικα αν θυμαμαι κοντα στα 70 ευρω, και ειναι 0.70χ0.70χ2.00
    προς προστασια σε νεους κατασκευαστες αμα το ξαναεκανα,θα απεφευγα το ξυλο για τους γνωστους λογους.το προβλημα ομως δεν ειναι αν πιανουν τα χερια σου,αλλα αμα ξερεις να δουλευεις κοληση για να το φτιαξεις απο σιδερο,και εγω ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
    οσον αφορα την εσοχη,ειναι απο γυψοσανιδα και χωρανε ανετα 4 60αρες ζευγαρωστρες.ουτε τη γυψοσανιδα ξερω να δουλευω,φιλος με βοηθησε.το προστατευτικο μπροστα απο την γυψοσανιδα ειναι ξυλινη πορτα με σιτα και το εφτιαξα αργοτερα,μετα την επισκεψη του σαινιου!

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Πολύ καλή λύση για όσους έχουν μερικά πουλιά και περιορισμένο χώρο! Μπράβο.

5. pap

pap PB New Member

σε ευχαριστω σταυρο,να'σαι καλα

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πολύ ωραία και από κάθε άποψη ασφαλής ! Γεια στα χέρια σου.

7. pap

pap PB New Member

πανω απ'ολα η ασφαλεια στα ρετιρε!ευχαριστω μαρακι

8. grekosdx

grekosdx PB New Member

Πόσα πουλιά είχες μέσα συνήθως? Και επίσης, την εποχή του ζευγαρώματος, δεν είχες θέματα με τους αρσενικούς και γενικά τα ζευγάρια?
    Αν κατάλαβα καλά, δεν έχει χωρίσματα ή εγώ δεν βλέπω καλά?:D

9. panos70

panos70 PB New Member

με το καλο φιλε Πανο να φτιαξεις και την νεα κλουβα σου και να μας την παρουσιασει ΓΕΜΑΤΗ πουλια

10. pap

pap PB New Member

η κλουβα προοριζεται για τα νεα πουλια μονο και το χειμωνα φιλοξενησε καποιες θυλικες!δεν χρησιμοποιηθηκε ως ζευγαρωστρα

11. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Έτσι είναι ..ξεκινάμε με ένα πουλάκι, άντε να το κάνουμε ζευγάρι, άντε να το δούμε και να ζευγαρώνει ...και τελικά καταλήγουμε με κλούβες και πιο προσεγμένες κατασκευές.
    Πάνο ωραία, παστρικιά δουλειά, αλλά μην ''ανοιχθείς'' πολύ αν δεν έχεις ικανοποιητική λύση τις περιόδους που ίσως χρειαστεί να λείπεις για μέρες η βδομάδες (π.χ. άδεια).

Μοιραστείτε

Φόρτωση...