Παρουσίαση Φωτογραφίες των αυγών από τα ζεμπράκια

Συζήτηση με θέμα Φωτογραφίες των αυγών από τα ζεμπράκια, που ξεκίνησε από velvetwoman, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 17 Ιουλ 2008.

1. velvetwoman

velvetwoman PB New Member

Σήμερα κατάφερα να βγάλω φωτογραφίες τα αυγά από τα ζεμπράκια.Ηθελα να τις μοιραστώ μαζί σας, γιατί όλοι με βοηθάτε πολύ.Σας ευχαριστώ όλους!:)

Συνημμένα Αρχεία:

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

μπραβο αντε και καλους απογονους!ποσα ειναι στο συνολο?

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πανεμορφα ειναι Ελενη και πολυ ωραια φωλια!:)

Και με προτοτυπο design...:p:D Με το καλο να ερθουνε τα μωρα!

4. Ελένη με το καλό να έρθουν και τα μικρα.

5. larys

larys PB Member

Με το καλώ λενάκι,να σου ρθουν τα μικρά:)

6. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τι πρωτότυπη φωλίτσα! Δεν εχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο! Αντε με το καλο και συντομα να απολάυσουμε φωτό και από τα μωρα σου!:)

7. Sissy

Sissy PB Senior Member

:)Πολυ ομορφη φωλιτσα!με το καλο να'ρθουν και τα μωρα!

8. velvetwoman

Παιδια η φωλίστα είναι ενα αδειο κελυφος καρύδας.Είναι φωλιά που βάζουν σε τρωκτικά.Μου άρεσε γιατί είναι από φυσικό υλικό και την έβαλα γα να κουρνιάζουν το βράδυ.Αλλα τα ζεμπράκια ηθελαν να στεγάσουν οικογένεια.Και βολευτηκαν μια χαρά.

9. aggel

aggel PB New Member

οντως η φωλια ειναι καταπληκτικη και οι γονεις τους παναμορφοι ειναι.Αντε και καλους απογονους:)

10. velvetwoman

Καλή κυριακή σε όλους!Για μένα είναι σίγουρα αφού έσκασε μύτη ο πρώτος νεοσσός.Μια σταλίτσα είναι.Σαν μύγάκι με πούπουλα!Εβαλα αυγό και μήλο.Φτάνουν αυτά για να ταίσουν οι γονείς το μωρό?Η χρειάζεται και κάτι άλλο.για φωτογραφίες επιφυλάσσομαι, γιατί δεν θέλω να τα ενοχλήσω πρώτη μέρα!

11. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Καλημέρα και καλώς τον δέχτηκες. Είναι αρκετά αυτά που έβαλες. Τις πρώτες μέρες εγώ αποφεύγω να βάζω άλλα φρούτα εκτός από μήλο (τα φοβάμαι για διάρροιες). Το αυγό είναι το πιο σημαντικό για το τάισμα των νεοσσών.

12. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ελένη διορθωσέ με αν κανω λάθος: Εχω την εντύπωση οτι η κλούβα σου ειναι σε εξωτερικό χώρο, ετσι δεν είναι ?? Αν ναι, μην αφήνεις πολλές ώρες το αυγό στις υψηλες εξωτερικές θερμοκρασίες που δημιουργούνται , γιατι υπάρχει κινδυνος αλλοίωσης. Φροντισε να βαζεις μισό αυγό, να το αφηνεις 2 ωρες , να το αφαιρείς και μετά το υπόλοιπο μισό το οποίο θα το αφαιρείς ξανά.

13. aggel

aggel PB New Member

καλως τον να σου ζησει και μετα καλο και τα αδερφια του και να μεγαλωσουν και να δεις και απογονους και απο αυτα

14. velvetwoman

Να είστε καλά.Τζωρτζίνα το έκανα ήδη αυτό γιατί το φαντάστηκα πως το αυγό θα αλλοιωθεί.Αυριο θα τους πάρω αυγοτροφή για σιγουριά.Ευχαριστώ παντως.

15. Ελένη να σου ζήσει με το καλό και τα επόμενα.Εκτός απο αυγοτροφή να υπάρχει και αυγό.Το αυγό είναι ιδανικότερο της αυγοτροφής.Και να θυμάσαι και τα δύο να τα αλλάζεις συχνά αυτο τον καιρό.

16. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Kαι επίσημα να σου ζήσει Ελενάκι μου.Με το καλό και τα άλλα μωρούλια! :)

17. velvetwoman

Γιώργο ευχαριστώ Δεν ήξερα πως χρειάζονται και τα δύο.Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.

18. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ελενη πολυ ωραια τα νεα σου! :) Να το χαιρεσαι και με το καλο να ερθουνε και τα υπολοιπα! Τι ωραια που θα γεννηθουνε και θα μαθουνε να πετανε σε τοσο μεγαλη κλουβα!:)

και περιμενουμε φωτο σε λιγες μερες! :D

19. gpontikakos

gpontikakos PB New Member

Να σου ζήσει Ελένη! Με το καλό και τα υπόλοιπα!

20. velvetwoman

Καλημερα σε όλους.Να και η πρώτη φωτογραφία από το μωρό μας.Ενα και μοναδικό.Δώδεκα ημερών σήμερα.

Συνημμένα Αρχεία:

• moro.jpg
      moro.jpg
      File size:
      94,3 KB
      Προβολές:
      85

Μοιραστείτε

Φόρτωση...