Φωτογραφίες από το London Zoo

Συζήτηση με θέμα Φωτογραφίες από το London Zoo, που ξεκίνησε από Φοίβος, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 10 Ιαν 2009.

1. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Το Νοεμβριο πηγα στο Λονδίνο και επισκεφθηκα το ζωολογικο κηπο.:) Ξεχασα οπως παντα τη φωτογραφικη μου μηχανη (συνεχεια το κανω αυτο οταν πηγαινω καπου ). Τις φωτογραφιες τις πηρα χτες γι αυτο και δεν τις ανεβασα νωριτερα! :D

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

μερικες ακομη...

Συνημμένα Αρχεία:

3. Φοίβος

κι αλλες... :)

Συνημμένα Αρχεία:

4. Φοίβος

κι αυτες με πουλια.

Συνημμένα Αρχεία:

5. dim

dim PB New Member

πολυ ομορφα.. ! :D

ευχαριστουμε Φοιβο που τις μοιραστηκες μαζι μας!:)

6. Φοίβος

και καποιες με αλλα ζωα. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση που ειχανε καποια "κλουβια" τα οποια μονο κλουβια δεν τα ελεγες. :D Εμπαινες απο διπλη πορτα ασφαλειας μεσα σε ενα δασακι με τεραστια δεντρα και λιμνη και τα πουλια ζουσανε αγρια πανω στα δεντρα σε εναν τελεια διαμορφωμενο χωρο. :) Αναλογα ειχε και κλουβια με μαιμουδακια, σκιουρους και αλλα ζωα εδαφους τα οποια περπατουσανε και πετουσανε πανω απο τα κεφαλια μας. Πολυ εντυπωσιακο ηταν και το δωματιο με τις πεταλουδες. Ειχε πολυ υγρασια και πολλα φυτα και μεσα πετουσανε διαφορα ειδη πεταλουδων με φανταστικα χρωματα. Καθονταν ακομη και πανω μας. Απαγορευοταν να τις αγγιξεις οπως και ολα τα ζωα και ειχε φυλακα σε ολα τα κλουβια με τα ελευθερα ζωα!

Συνημμένα Αρχεία:

7. Mpikis

Mpikis PB New Member

Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες Ανέστη!Ειδικά ο μακάο ο μπλέ με τα κιτρινα μάτια πωωω!Είχα δεί παλιότερα πουλούσαν ένα στη γλυφάδα..απο τότε δε ξαναείδα!Αλλα λυσε μου μια απορία στη προτελευταία σειρά φωτογραφιών ένα πουλί μαύρο που μοιάζει με tucan εχει ένα ποντίκι (αρουραίο) στο ράμφος του???

8. mariah

mariah PB Member

Υπεροχες φωτογραφιες Ανεστη.Ειχα παει και εγω πιο παλια στο London Zoo οταν σπουδαζα στο Λονδινο.Καταπληκτικος χωρος.Εχει ο,τι ζωο και ο,τι πτηνο θελεις.Θυμαμαι και τον χωρο με τα πιγκουινακια και πως βουτουσαν απο την τσουληθρα στο νερο.

9. Φοίβος

Ναι! :) Τα ειχανε ταϊσει πριν λιγο. Ειχε μερικα σκοτωμενα ασπρα ποντικια στο κλουβι του. Αυτο που κρατουσε το τιναζε στον αερα να το ευθυγραμμισει για να το καταπιει ολοκληρο (νομιζω). Το πουλι αυτο λεγεται Malayan Black Hornbill.

10. Sissy

Sissy PB Senior Member

Πολυ ωραιες φωτογραφιες Ανεστη!
    Εχω κι'εγω καποιες απο την τελευταια μου επισκεψη στον ζωολογικο κηπο του Λονδινου, θα τις βρω και θα τις βαλω.;)

11. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Παρα πολυ ωραιες φωτογραφιες απ'το London Zoo... !

To παιδακι με το χιμπατζη κανει πολυ ωραιο screenscraver :)... !

12. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Πολύ καλές Ανέστη οι φωτογραφίες.

13. dikatgreece

dikatgreece PB New Member

Εξαιρετικές. Ευχαριστούμε

14. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Εντυπωσιακές εικόνες ! Σε ευχαριστούμε πολύ Ανέστη!

15. Sissy

Sissy PB Senior Member

Μια φωτο ακομα του Malayan Black Hornbill και μια απο τους Hyacinth Macaw.
    Στο κλουβι των μπλε μακαο, εχετε την ευκαιρια να θαυμασετε εναν...κλεφτη!:D:p ( κοκκινο τοξο)

Συνημμένα Αρχεία:

16. Sissy

Sissy PB Senior Member

Και καποιες φωτογραφιες ακομα, απο την τελαυταια δικη μου επισκεψη στο London zoo.Ο χαρτης του ζωολογικου κηπου και το μεγαλο εξωτερικο κλουβι.

Συνημμένα Αρχεία:

17. Sissy

Sissy PB Senior Member

Πουλια με πανεμορφα χρωματα!

Συνημμένα Αρχεία:

• o5.jpg
      o5.jpg
      File size:
      102,1 KB
      Προβολές:
      56
    • o6.jpg
      o6.jpg
      File size:
      100,3 KB
      Προβολές:
      56
    • o7.jpg
      o7.jpg
      File size:
      100 KB
      Προβολές:
      56
    • o8.jpg
      o8.jpg
      File size:
      103,4 KB
      Προβολές:
      53
    • Bali Starling.jpg
      Bali Starling.jpg
      File size:
      101,8 KB
      Προβολές:
      56
  18. mariah

mariah PB Member

Σ'ευχαριστουμε Σισσυ για τις υπεροχες φωτογραφιες!Οποιος παει στο Λονδινο να επισκευτει οπωσδηποτε το London zoo.

19. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Πολυ ομορφο φαινεται!Ανεστη εχεις παει στο Αττικο ζωολογικο παρκο?Αν ναι πως σου φαινεται αυτο σε σχεση με το δικο μας?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...