Φερνουν οι παπαγαλοι γρουσουζια στο σπιτι;

Συζήτηση με θέμα Φερνουν οι παπαγαλοι γρουσουζια στο σπιτι;, που ξεκίνησε από Stefan, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 23 Ιουν 2008.

1. Stefan

Stefan PB New Member

Χτες η αδερφη δεν ηθελε να βλεπει τον Robie στα ματια της γιατι ελεγε οτι οι παπαγαλοι μες στο σπιτι φερνουν γρουσουζια!Εσεις το πιστευετε αυτο?

2. jsrory

jsrory PB New Member

ναι ειναι γρουσουζια .και πιο πολυ ειναι γρουσουζια, κακοτυχια και ολη η ζωη σου θα καταστραφει συντομα γιατι εχεις και ψαρια.ειναι γνωστο οτι αν εχεις ψαρια σπιτι ειναι σαν να εχεις τον Μητσοτακη στο σαλονι μονιμο επισκεπτη.

να φερεις παπα αμεσα να διαβασει το σπιτι και μετα να φατε ψαρια

3. velvetwoman

velvetwoman PB New Member

Αυτό για την γρουσουζιά και τον παπαγάλο το έχω ακούσει δεκάδες φορές από τότε που πήρα τον Μάρκο.Αυτά είναι χαζομάρες κανένα πλάσμα του Θεου δεν μπορεί να ειναι γρουσούζικο,ούτε ήρθε στη γη για να μας βλάψει.Με αυτή τη λογική εγώ που έχω σχεδόν μια ζωή μαυρες γάτες και τωρα και κουρούνα (αυτό πια κι αν είναι)θα έπρεπε να μου έχουν συμβεί τα χίλια μύρια.Αλλα μια χαρά εχει παει η ζωή μου ως τώρα.

4. Stefan

Stefan PB New Member

Γελασαμε...αναφερομε στο προτο ποστ!

5. Stefan

Stefan PB New Member

Ουτε εγω πιστευω στις γρουσουζιες απλος η αδερφη μου ειναι προληπτικη!

6. anatoly

anatoly PB Member

Τοτε αλλαξε σπιτι!:Dχεχε!πλακα κανω!:D

7. Stefan

Stefan PB New Member

Τελος παντων!

8. LEOPAS

LEOPAS PB New Member

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ.

9. Kostas21

Kostas21 PB Member

Το μονο συγουρο εινα οτι για καποιον που ειναι προληπτικος σιγουρα δεν ειναι και το καλυτερο κατοικιδιο.
    :D :D :D

10. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό, αλλά δεν πτοούμαι. Γρουσούζηδες είναι μόνο οι άνθρωποι και συνήθως οι κακοπροαίρετοι. Τα ζωάκια είναι αθώες ψυχούλες που μόνο χαρά προσφέρουν. Μην πτοείσαι Stefan, αγάπα τα ζωάκια σου και μην πιστεύεις σε τέτοια πράγματα.

11. zxvt

zxvt PB New Member

Οι παπαγάλοι φέρνουν στο σπίτι ευθύνες υποχρεώσεις, χαρά, ζωντάνια, διασκέδαση και αγάπη...
    Αν αγαπήσεις πραγματικά το ζωάκι σου, μόνο θετικά θα εισπράτεις. Γιατί είναι το μόνο που θα στην ανταποδώσει, θα είναι "ατόφυα" και για πάντα!
    Τη "γρουσουζιά" την προκαλούμε μόνοι μας όταν είμαστε αρνητικοί και ανάποδοι! (και πως να μην έχεις ατυχίες αν είσαι έτσι;)
    Πάντως από τότε που τους πήρα όλο επιτυχίες είχα! Δε ξέρω αν αυτό λέει στους προληπτικούς κάτι!

12. bts328

bts328 PB New Member

να φερεις παπα αμεσα να διαβασει το σπιτι και μετα να φατε ψαρια αχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχχαχαχαχαχαχα
    αχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα

13. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν κανουμε ετσι Παραθεση το μηνυμα που θελουμε να σχολιασουμε. Αρκει να πατησουμε το κουμπι Quote που βρισκεται στη γραμμη λιγο πιο διπλα απο το Ευχαριστω και ολα γινονται μονα τους...εσυ συνεχιζεις μετα να γραφεις το μηνυμα σου εξω απο τις αγκυλες της παραθεσης ...

14. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

παιδες ,υπαρχει και η ελευθερη συζητηση για πλακα χαβαλε και απλη κουβεντα!
    μην κανουμε ολο το φορουμ πανηγυρι!

15. vanafsi

vanafsi PB New Member

Stefan τα ιδια μου ελεγαν και μενα για τα ψαρια οταν πρωτοπηρα ενυδρειο αλλα η μονη αποδειξη ειναι η ζωη μου
    και
    οπως λεει και καποιος φιλος εδω στο forum"οταν γνωρισα τους ανθρωπους αγαπησα τα ζωα"

16. giorgos 3

giorgos 3 Banned

ναι και εγω εχω ακουσει πολλα αλλα ενα ειναι το σιγουρο οτι οι παπαγαλοι κανουν κακο στην αβρα σου και στο τσι σου για αυτους τους λογους πρεπει να κρεμασεις το κλουβι του ψηλα και να μην το πλησιαζεις. χαχαχαχα σου κανω απλος μια πλακα

17. vendetta

vendetta PB New Member

πολλες φορες το χα ακουσει αυτο απο παλια,σημασια οτε μυ ομως δεν του εδωσα.

18. Spyridoula23

Spyridoula23 PB New Member

συμφωνω απολυτα! ουτε εγω το πιστευω!

19. larys

larys PB Member

Τίποτα δεν είναι γουρσουζιά φίλε.Γουρσουζιά φέρνουν αυτοί που μουρμουράνε πολύ.:)

20. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

στεφανε διαβασε και αυτο για να γελασεις λιγο με τις...προληψεις και τις γρουσουζιες https://petbirds.gr/threads/4327/

Μοιραστείτε

Φόρτωση...