Υπογραφές για την κατάργηση της εμπορίας ζώων στο Σχιστό

Συζήτηση με θέμα Υπογραφές για την κατάργηση της εμπορίας ζώων στο Σχιστό, που ξεκίνησε από MyriamK, στο Forum 'Γενικές συζητήσεις για πουλιά' του PetBirds, 23 Μαϊ 2008.

1. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

2. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Μπράβο πολύ αξιόλογο. Ελπίζω να πιάσει τόπο ο κόπος. Εσύ έκανες το blog;

3. MyriamK

Ναι Βασίλη.
    Ευχαριστώ για τα καλά λόγια:)

4. MyriamK

Υπάρχει κάποια δυσκολία δυστυχώς λόγω του συτήματος της ιστοσελίδας με την ταυτότητα του χρήστη που θέλει να υπογράψει.
    Προσθέτω εδώ για σους δεν γνωρίζουν, ότι θα πρέπει να επιλέξουν το "Ανώνυμος" χρήστης και να προσθέσουν το όνομά τους.Εκτός φυσικά άν έχουν μπλόγκ στην Google.:rolleyes:

Ένα λίνκ που βγάζει απευθείας την εμφάνιση των υπογραφών: http://fightingforanimalrights.blogspot.gr/

39 Υπογραφές μέχρι στιγμής:D

ευχαριστώ για την υποστήριξη:)

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Όσοι δεν έχετε υπογράψει ακόμη και θέλετε να το κάνετε, μην το αμελείτε. Οφείλουμε όλοι μας να στηρίξουμε αυτήν την κίνηση.

Αν αντιμετωπίζετε δυσκολίες με την προσθήκη σχολίου, μπορείτε να ζητήσετε βοήθεια και μέσα από αυτό το thread, εκτός από την e-mail διεύθυνση που παρέχεται ήδη στο blog.

Το θέμα έγινε υπόμνημα για να βρίσκεται συνεχώς στη διάθεσή σας.

6. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Αύριο θα βάλω κι εγώ link και μια αναφορά στη σελίδα μου. Έκανες καλή δουλειά και έχει και μεγαλύτερες προοπτικές πιστεύω από αυτό για το οποίο ξεκίνησε. Έχεις βάλει κάποιο στόχο για τις υπογραφές (πόσες θα πρέπει να μαζευτούν); Που θα σταλούν; Από εδώ (Θεσσαλονίκη) θα προσπαθήσω να το διαφημίσω όσο μπορώ.

7. MyriamK

Θα τις στείλουμε στον Δήμαρχο Κορυδαλλού και στο Δασαρχείο Πειραιά.Ίσως να πρέπει να απευθυνθούμε και σε κάποιο υπουργείο (Ανάπτυξης;)
    Για στόχο δεν μπορώ να μιλήσω ακόμα.Ευελπιστώ σε 1000, μακάρι να φτάσουμε παραπάνω.
    Μια ακόμη ιδέα προώθησης είναι να το στέλνουμε μέσω του ηλεκτρονικού μας ταχυδρομείου σε γνωστούς και φίλους για να διαδοθεί όσο το δυνατόν περισσότερο..

Σταύρο ευχαριστώ πολύ που έγινε Υπόμνημα καθώς και για όλη την βοήθεια.
    Επίσης να προσθέσω ότι είχα πολύτιμη βοήθεια από τους Maritsa21(Μαρία), Pegasus1982(Αντώνης) και Morpheas(Μαρία) όσον αφορά στην μορφοποίηση/διαμόρφωση του κειμένου και τους ευχαριστώ πολύ.

Θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε.:)
    Διαδώστε το όπου μπορείτε.

8. Pegasos1982

Pegasos1982 PB New Member

Έχω ήδη ενημερώσει (και με email) όλους τους συλλόγους που προστατεύουν το περιβάλλον, την φύση και φυσικά τα ζώα. Όσο περισσότεροι και δυνατότεροι τόσο καλύτερα. Ακόμα συνεχίζω στην ενημέρωση σε όλους.

9. MyriamK

74 υπογραφές σε λίγο παραπάνω από 24 ώρες λειτουργίας..:)
    Όχι κι άσχημα παιδιά ε;

10. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Μια χαρά είναι! Έβαλα και link στη σελίδα μου. Και Δευτέρα ή Τρίτη αν είμαστε τυχεροί θα το αναφέρουν και στο ράδιο εδώ στη Θεσσαλονίκη.

11. lizard

lizard PB Member Article Writer

εβαλα και εγω την υπογραφη ελπιζω να πανε ολα καλα.

12. MyriamK

Τα τελευταία νέα:

95 Υπογραφές και το τελευταίο σχόλιο μας αφήνει ελπίδες:

13. morpheas

morpheas PB New Member

Γεια σας παιδια! Πριν λιγη ωρα ξεμπερδεψα απο υποχρεωσεις και εγω! Εχω μια σελιδουλα στο διαδυκτιο. Πως μπορω να βαλω link και εγω σαν τον Βασιλη στην σελιδα αυτη?

14. MyriamK

Εξαρτάται το σάιτ που έχεις Μαρία! Είναι μπλόγκ?

15. morpheas

morpheas PB New Member

Ναι. Και δεν ξερω να το χειριστω και καλα... Στελνω πμ

16. kardoula

kardoula PB New Member

Υπέγραψα κι εγώ.
    Έστω και αν δε βγει τίποτα, τουλάχιστον δεν καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια

17. morpheas

morpheas PB New Member

Θελω να μου επιτρεψετε να πω κατι: Xρειαζεται την συμβολη ολων μας οχι μονο για να δωσουμε ενα μηνυμα σε ολους αυτους που σχετιζονται με το παζαρι στο Σχιστο, μα πανω απ'ολα γιατι ο κοσμος πρεπει να αποκτησει συνειδηση και μια αλλη αντιληψη για οτι συμβαινει γυρω του. Ας ενισχυσουμε λοιπον περισσοτερο την προσπαθεια αυτη!:)

18. Pegasos1982

Pegasos1982 PB New Member

Έχω Νέα σχετικά με το θέμα μας. Μετά από συνομιλία που είχα με τήν ΑΝΙΜΑ περιμένουμε κάποιες εξελίξεις. Ίσως όμως χρειαστούμε μεγαλύτερη βοήθεια και στήριξη από όλους μας για να κάνουμε κάτι συντονισμένο. Παρακαλώ πολύ όποιος είναι πρόθυμος να συμμετάσχει ας γράψει σαν απάντηση ότι συμφωνεί για να τον ενημερώσω για νεότερα. Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε πμ

19. valantis1

valantis1 PB New Member

Ελπιζω να γινει κατι και συντομα. Αλλα εγω μενω Λαρισα και ειναι λιγο δυσκολο.

20. MyriamK

Παιδιά ξανά, όποιος ενδιαφέρεται να λάβει ενεργά μέρος στην καταπολέμηση του φαινομένου και μένει Αθήνα, θα χρειαστούμε οπωσδήποτε βοήθεια. Παρακαλώ στείλτε πμ.
    Νομίζω ότι όσοι μπορούμε, έχουμε χρέος να βοηθήσουμε.

Σας ευχαριστώ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...