Υπαρχει ψηφιακο ωοσκοπιο στην Eλλαδα;

Συζήτηση με θέμα Υπαρχει ψηφιακο ωοσκοπιο στην Eλλαδα;, που ξεκίνησε από antonis peiraias, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 17 Μαρ 2015.

1. antonis peiraias

antonis peiraias PB New Member

buddy.gif καλησπερα υπαρχει στην ελλαδα ;το εχετε δει πουθενα;

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Με 400 ευρώ περίπου έρχεται από Αγγλία...

3. pyroferus

pyroferus PB New Member

Και γιατί να πάρω κάτι τέτοιο όταν κάνω πολύ καλά την δουλειά μου με τον φακό;

4. misalouris

Με τόσα χρήματα... έρχομαι κι εγώ.. χαχαχα

5. sdc

sdc PB Member

Θα σου πει ο φακός εάν έχει πεθάνει το έμβρυο? Αυτό θα στο πει.

6. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Θα το μάθεις σε 8-10 μέρες ...και θα έχεις και τα τρία κατοστάρικα στην τσέπη.

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

4 κατοσταρικα παρακαλω... Η παιρνεις τον misalouris με τα ιδια λεφτα, και εχεις με τα ιδια λεφτα και personal breeder στο σπιτι σου!

8. misalouris

Προφανώς ο Νίκος έχει βρει φτηνές άκρες...
    Πάντα κάνει σωστή έρευνα.

9. Paianas

Δεν έκανα έρευνα ..το γκούγκλαρα και έβγαλε τιμή 265 δολλάρια ...ε πόσο παραπάνω να'χει στην Ευρώπη ?
    Όποιος ενδιαφέρεται πάντως θα το ψάξει :)

10. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Αυτά είναι εργαλεία για μεγάλα εκτροφεία, όπου υπάρχει και γρήγορη απόσβεση του ποσού. Γι αυτό και παραμένει η τιμή του υψηλή λόγω περιορισμένων πωλήσεων. Με τρία τέσσερα κλουβιά τι να το κάνεις αυτό;

11. Paianas

Αν είσαι gadgetάκιας (σαν το Μιχάλη π.χ. :p), έχεις ....είσαι in στην τεχνολογία .

12. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Α δεν μας τα είπατε αυτά!

13. sdc

sdc PB Member

Όλα υποκειμενικά είναι, άλλος θέλει να τα παντελονιάζει, άλλος να κάνει το κέφι του, άλλος βολεύεται και με ημίμετρα.

14. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Το ωραιότερο σε αυτό το ωοσκόπιο είναι ότι υπάρχει δυνατότητα παρακολούθησης και ερευνας. Το ωοσκόπιο αυτό μετράει τους παλμούς της καρδιας του εμβρύου. Φαίνεται δηλαδή αν αναπτύσσεται καλά η αν κρυώνει η πεθαίνει η αν πέθανε. Επίσης ανάλογα από συχνότητα των παλμών πιστεύω πως μπορούμε να καταλάβουμε το φίλο των νεοσσών. Ένας φίλος μου έχει κάνει έρευνα και κατάφερε να ξεχωρίσει αρσενικά και θηλυκά πουλια όταν ήταν ακόμα μέσα στο αυγό με μεγάλο ποσοστό επιτυχίας.

Είναι ένα χρήσιμο εργαλείο στο μεγάλο εκτροφείο. Κι ειδικά για αυτούς που καταγραφουν πολλές πληροφορίες και κρατάνε αρχεία.

15. antonis peiraias

antonis peiraias PB New Member

Το εχω δει στην πραξη πιο παλια σε φιλο εκτροφεα και ειναι πολυ καλι εργαλειο και αξιζει τα λεφτα του.παλια υπηρχε σε πετ στην κρητη αλλα δεν υπηρχαν τα λεφτα.εγω δεν εχω ξανα παραγγειλει απο το εξωτερικο και ειμαι επιφυλακτικος σε κατι τετοιο .γιαυτο και ρωτησα αν υπαρχει στην ελλαδα.για μενα που εχω 20 ζευγαρια και τα παω αυστηρα 3 γεννες θα με βοηθουσε να βλεπω την πορεια των αυγων ιδιαιτερα τις κρυες μερες που εχουμε και πολλες απωλειες με ψωφια μικρα στα αυγα και να μην εχανα μερες

16. misalouris

Μόνο από το internet ... από Αγγλία...
    Σε φίλο κόστισε 235 ευρώ...

17. misalouris

Ευχαριστώ πολύ το φίλο Παναγιώτη γιατί "ύστερα" από "παραγγελία μου", φρόντισε να μας στείλει ένα σχετικό video ..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...