Υπαρχει στην Ελλαδα η αυγοτροφη της Cede;

Συζήτηση με θέμα Υπαρχει στην Ελλαδα η αυγοτροφη της Cede;, που ξεκίνησε από Ariadnh, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 2 Ιουν 2016.

1. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Καλησπερα. Εδω και δυο μηνες με δυσκολια βρισκω στην Λεμεσο την αυγοτροφη της cede. Λενε πως ακομη να τους φερουν και οτι οι αποθηκες τους ειναι αδειες. Την συγκρεκριμενη την τρωνε και δεν πεταω τιποτα. Μπορω να φτιαξω μια καλη αυγοτροφη. Τωρα βαζω μια αλλη αλλα δεν την προτιμανε. Εχετε και εσεις αυτο το προβλημα; ή μονο εδω.

Συνημμένα Αρχεία:

2. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

εγω αυτή χρησιμοποιώ και προς το παρον δεν παρουσιαστηκε κατι τετοιο!

3. ianos

ianos Daily Active Member

Κι εγώ αγόρασα τη μεγάλη βδομάδα και δεν είδα να πήρα την τελευταία.

4. Υπαρχει Θεσσαλονικη στο πετ του φιλου μου. Τιμη δε θυμαμαι. Λεγεται stratouspetshop.gr μπορεις να του στειλεις μυνημα. Εαν θυμαμαι καλα κανει αποστολες με αγορες ανω των 20€.

Μπες καλυτερα απο τη σελιδα του στο Facebook γιατι δεν ασχολειται με το site.

5. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Η Αριάδνη μένει στην Κύπρο.

6. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Αριαδνη, υπαρχει κανονικα στην Ελλαδα, δεν υπαρχει ελλειψη.

7. Το καταλαβα απλα γιανα τη βοηθησω.

8. adreas

adreas PB New Member

Εγώ δίνω με βραστό αυγό ξηρή αυγοτροφή cede κατάληξα ότι είναι πολύ καλύτερα να την παίρνουμε από τον αποκλειστικό αντιπρόσωπο της εταιρίας στην Ελλάδα που είναι ο κτηνιατρικός κύκλος εμπορική και πετυχαίνεις έτσι μεγάλες ημερομηνίες λήξης. Άσε που παραγγέλνεις σήμερα και αύριο έχεις και ταΐζεις τα πουλιά σου.
    http://cede.be/en/find-a-distributor/all-continents

https://www.google.com/maps/place/Κ...f4b7e29!8m2!3d38.0054105!4d23.863447?hl=el-GR

Ίσως να μπορεί να σου δώσει Κύπρο.

9. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

δεν εχω λογω να διαφωνήσω αλλα στην αγορα πρεπει να κοιτας όλα εγω αγορασα πριν ένα μηνα αυγοτροφες της cede και για τα κοκκινα και την ουδετερη με ημ.ληξης το φεβρουαριο 2017 και τη με 5 ευρω το κιλο αγοραζονρας συσκευασια των 5 κιλων(μεσα είναι σε αλλες συσκεθασιες του 1κιλου).

εσυ ποσο τη αγοραζεις;;;;;;;; αν επιτρεπεται;;;;;;;;;

διορθωση 4 ευρω το κιλο 4 χ 5 =20ευρω το 5κιλο

10. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Εδώ από αυτά που βλέπω υπάρχει αντιπρόσωπος κοντά στη Λευκωσία... δε σε βολεύει Ariadnh ?
    Το γεγονός πως οι αυγοτροφές συσκευασμένες κρατούν περισσότερο από ένα χρόνο... εμένα με τρομάζει. Ειδικά όταν σκέφτομαι τον όγκο των συντηρητικών που έχουν.

11. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

Γιαννη αν δεις οι περισοτερες τροφες και επωνυμες μαρκες verse, king, cede, Manitoba εχουν max 1ετος ημ.ληξης από τη μερα συσκευασίας τους εχει να κανει με σχετηκη νομοθεσια .(το σηνανταω και στο εξωτερικο την συγκεκριμανη απαιτηση λογο που δεχομαστε ελεγχους από υγειονομιο, γιατρους, στο συσκευασμένα τρωφημα κτλ)

η απαντηση μου στο ανω post ειχε να κανει ο απο εκει βρησκεις με μακρινες ημερομινιες κτλ

καλα θα ηξταν να ανοιγαμε ένα θεμα με το τη μαρκες τροφων χρησιμοποιει ο καθενας μας και σε τι τιμες ώστε να υπερχει και μια οθσιαστηκη βοηθεια σε αυτους που δεν εχουν τη πολυτελεια να ψαχνουν

12. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Τα pet shop στην Λεμεσο ειαν πωε αδειασαν οι αποθηκες αυτου που τους τα φερνει.. Υπαρχει πιθανοτητα να περασει αρκετος καιρος για να φερουν. Ισως ειναι χαζο που ψαχνω την συγκεκριμενη..Αλλα οταν βλεπεις πως την τρωνε και φτιαχνεις μια αυγοτροφη που αρεσει νομιζω ειναι λογικο να μην την αλλαζεις.

13. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πάρε από eshop Αριάδνη.

14. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Μα ειναι ευκολο; Ζητησα απο μια φιλη μου πριν δυο βδομαδες να μου αγορασει πραγματα για πουλια που εχετε πιο φτηνα ή δεν τα βρισκω εδω και ακομη να ερθουν Κυπρο. Πηγε και ρωτησε σημερα και της ειπαν οτι δεν δουλευαν τα ταχυδρομια στην Αθηνα τοσες μερες και αυτες τωρα τα στελνουν ολα.. Με τις απεργιες κι ολα αυτα ταλαιπωρειτε ο κοσμος..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...