Υπαρχει προβλημα αμα δινω καθημερινα σκορδονερο στα καναρινια μου;

Συζήτηση με θέμα Υπαρχει προβλημα αμα δινω καθημερινα σκορδονερο στα καναρινια μου;, που ξεκίνησε από giorgos6, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 8 Ιουλ 2014.

1. giorgos6

giorgos6 PB New Member

Μπορω να δινω καθημερινα σκορδονερο στα καναρινια μου η για καποιες μερες και μετα να σταματησω να δινω σκορδονερο και να δινω κανονικο νερο???

2. vag21

vag21 PB New Member

θα σου πουν πιο έμπειροι αν κανει,αλλα γιατι θελεις να δινεις σκορδονερο?

3. giorgos6

giorgos6 PB New Member

γιατι ειδα σε διαδορα ποστ οτι βοηθαει παρα πολυ τα καναρινια και ελεγα να δοκιμασω να τους δωσω για μερικες μερες αλλα δεν ξερω για ποσες μερες πρεπει να το δινω

4. vag21

vag21 PB New Member

οκ ,απλα επειδη εχω καει κατα καιρους με τα διαφορα μαντζουνια για αυτο ρωταω.

κανε οτι σου πουν τα μελη που το εχουν δοκιμασει και ξερουν τα αποτελεσματα.

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Αν αντέχεις τη βρώμα, κάντο. Ο χρυσός κανόνας είναι πάντως, παν μέτρον άριστον.

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Το σκορδόνερο δεν το λες και ματζούνι. Τρεις τέσσερις μέρες τον μήνα είναι υπεραρκετό. Παραπάνω το θεωρώ υπερβολή και επίσης τώρα το καλοκαίρι θέλουν και να ξεδιψάσουν τα πουλάκια.
    Αν βάλεις σκορδόνερο δεν θα βάλεις εννοείται μπάνιο με σκέτο νερό.

7. giorgos6

giorgos6 PB New Member

Οκ ευχαριστω για τις συμβουλες σας!

8. ΗΣΑΠ

ΗΣΑΠ PB New Member

Γιώργο εγώ το σκορδόνερο το χρησιμοποιώ μόνο για μπάνιο, αν θες να βάλης κάτι στο νερό δες αυτό Μηλόξυδο https://petbirds.gr/articles/%CE%9C%CE%B7%CE%BB%CF%8C%CE%BE%CF%85%CE%B4%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%AC.75/ πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο να βάλης στα πουλάκια σου και να είναι ευτυχισμένα και υγιή

Μοιραστείτε

Φόρτωση...