Υπάρχουν τόσο μικρά παραδείσια πουλιά;

Συζήτηση με θέμα Υπάρχουν τόσο μικρά παραδείσια πουλιά;, που ξεκίνησε από Fotis_K, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 20 Αυγ 2008.

1. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

χτες που πηγα στο πετ για να παρω κλουβι ηταν κατι ελευθερα πουλια τα οποια ηταν τοσο μικρα που το χαν σκασει απο τα κλουβια γιατι ηταν τοσο μικρα που περνουσαν απο τα καγκελα!το μεγεθος τους δεν ξεπερνουσε τα 3/4 του μικρου σας δαχτυλου!μουπε οτι ηταν παραδεισια!το ενα μαλιστα εμοιαζε με gouldian αν ειδα καλα!(2 ηταν)!αν ξερει καποιος ας πει κατι γι αυτα!

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

δεν ειναι στο μεγεθος σαν ζεμπρακια...ειναι πολυ πιο μικρα και λεπτα...δεν εχω βρει κατι γι αυτα εδω...θα βαζα και φωτο αλλα δεν βρισκω απο το google τιποτα!

4. Φοίβος

Τι χρωματα ειχαν? Ισως καποιος καταλαβει κατι περισσοτερο...:D

Γιατι δε ρωτουσες το μαγαζατορα τι πουλια ειναι? :confused:

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

οπως ειπα ρωτησα και μου πε παραδεισια!τωρα τα χρωματα ηταν δυσκολο να τα καταλαβω γιατι πετουσαν και συνεχεια ηταν και ψηλα..καφετιζαν λιγο...

6. Φοίβος

τα μονα καφε που εγω εχω δει σε πετ σοπ ειναι σαν αυτο στη φωτο... αλλα δεν ειναι και μικροτερο απο τα ζεμπρακια... :confused:

Συνημμένα Αρχεία:

• spice.jpg
      spice.jpg
      File size:
      29,5 KB
      Προβολές:
      119
  7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

οχι δεν ειναι αυτα!αυτα που σου λεω δεν μπορεις να φανταστεις το μεγεθος τους!εγω επαθα πλακα οταν τα δα!

8. aggel

aggel PB New Member

το ραμφος τους ηταν κοκκινο?

9. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

στο ενα νομιζω αλλα δεν ειμαι και σιγουρος!

10. aggel

aggel PB New Member

μηπως ηταν λουγαρα:confused:

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

δεν ξερω τι ειναι αυτα τα πουλια παντως εμενα παραδεισια μου πε οτι ειναι!και ηταν διαφορετικα το ενα με το αλλο!

12. aggel

aggel PB New Member

φωτος δεν μπορω να βαλω παταω το διαχ. συν.αρχειων και δεν μου βγαινει το πινακακι:rolleyes:

13. Diamante de gould

Diamante de gould PB New Member

Φωτη σε ποιο μαγαζι ηταν? Ισως να ειναι πολυ νεαρα οπου και ειναι σχεδον μισα απο τους γονεις τους.

14. Sissy

Sissy PB Senior Member

Φωτη αν τα ειδες στην Καλλιθεα, τα εχω δει κι' εγω,δεν ξερω την ρατσα αλλα δεν εχω δει πιο μικροσωμα:D
    την ιδια απαντηση πηρα οταν ρωτησα, αοριστα...παραδεισια:cool:

15. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

ναι στην καλιθεα τα δα!αν θελετε να πω και το ονομα!ειδες σισσυ?δεν ειναι τελεια?

16. Diamante de gould

Σε αυτο στην Δοιρανης?

17. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

οχι!καπως αλλιως αλλα δεν θυμαμαι τωρα!μολις γυρισει η μητερα μου θα σας πω!αλλα μπορω να σας πω το ονομα αν θελετε...

18. Diamante de gould

Το ονομα αν μου το πεις δεν θα με βοηθησει και πολυ. Σισσυ ξερεις εσυ μηπως τον δρομο? γιατι θελω να περασω να τα δω :)

19. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

αν τα δεις σιγουρα θα θες να τα αγορασεις!και δεν νομιζω να κοστιζουν και πολυ!

20. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

ενταξει!βρηκα την καρτα!ειναι αραπακη 81-83 καλλιθεα! τηλ:210-9574746! FAX:210-9571366
    ΚΙΝ:6945496576!

να πω οτι δεν κανω διαφημιση απλα το δινω επειδη το ζητατε!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...