Υπάρχει βιβλιάριο υγείας για παπαγάλους;

Συζήτηση με θέμα Υπάρχει βιβλιάριο υγείας για παπαγάλους;, που ξεκίνησε από chrysovalantis, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Μαϊ 2009.

1. chrysovalantis

chrysovalantis PB New Member

Βλέποντας τους όρους ταξιδιού σε ιστοσελίδες διάφορων μεταφορικών μέσων, στις παραγράφους που μιλάν για κατοικίδια αναφέρουν την ύπαρξη πρόσφατα ενημερωμένου βιβλιαρίου υγείας. Ισχύει και για τους παπαγάλους το ίδιο? Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω. Δηλαδή υπάρχει βιβλιάριο υγείας για παπαγάλους??
    Σας ευχαριστώ.

2. vasileia

vasileia PB New Member

μπααα,δεν νομίζω,δεν λέω σήγουρα αλλά ποτε δεν έχω ακούει κάτι τέτοιο...

3. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Βιβλιάριο υγείας όπως των σκύλων δεν υπάρχει. Υπάρχουν όμως πιστοποιητικά υγείας που αναγράφοντε τι εξετάσεις έχει κάνει το πουλί κατά την εισαγωγή του ή κατά την γέννηση του (αν υπάρχει η δυνατότητα απο τον εκτροφέα).

4. chrysovalantis

Δηλαδή για τον παπαγάλο δεν πρόκειται να μου ζητήσει κανείς κάποιο βιβλιάριο εε?? Ειδικά να μου δώσει κάποιος μη εκτροφέας...

5. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Εξαρτάται απο την χώρα στην οποία θα ταξιδέψεις. Το μόνο σίγουρο θα είναι να σου ζητήσουν βεβαίωση απο κάποιον πτηνίατρο, για την καλή υγεία του πουλιού.

6. chrysovalantis

Για εσωτερικό με νοιάζει πιο πολύ. Για το εξωτερικό δεν έχουμε βλέψεις ακόμη...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...