Υλικά για κατασκευή προστασίας

Συζήτηση με θέμα Υλικά για κατασκευή προστασίας, που ξεκίνησε από panagiotis2014, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 6 Ιουν 2016.

1. panagiotis2014

panagiotis2014 PB New Member

Με πια υλικά μπορω να φτιαξω προστασία για τα κλουβιά;

2. nikosk1

nikosk1 PB New Member

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Εδώ στο φόρουμ που άνοιξες το θέμα σου, έχει πολλές ιδέες για να δεις, πολλές αναφέρουν και κόστος.
    Συνήθως χρησιμοποιείται κουνελόσυρμα, ή ράφια τύπου ντέξιον και πλέγμα, ή και κάποια έτοιμα που υπάρχουν.

4. Deukalion

Deukalion PB Active Member

Απλή προστασία,σε όλες τις διαστάσεις κατόπιν παραγγελίας σε pet shop συνεργαζόμενο με την κλουβοτεχνική
    Ρίξε μια ματιά και σε αυτό που σου έστειλε ο Νίκος καθώς και εδώ
    https://petbirds.gr/threads/Επιθέσεις-αρπακτικών-σε-εξωτερικές-εκτροφές.27260/

Επίσης εγώ περιμένω και φωτογραφίες πουλιών και κλουβιών...και για επιπλέον πληροφορίες προστασίας

5. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Τα χρόνια που είχα κλουβιά σε εξωτερικό χώρο προστασία τους πρόσφερε μια σήτα κουνουπιών προσαρμοσμένη ακριβώς πάνω στα κλουβιά, καλύπτοντας όλες τις πλευρές και αφήνοντας ανοίγματα μόνο για τα σκεύη τροφοδοσίας.

6. panagiotis2014

Βρεικα στο ίντερνετ αυτό θα παρωχημένο

Θα το βάλω κουνελοσιτα και θέλω να βάλω πόρτα δηλαδή να φτιαξω και κάτω να βάλω ροδακια. Βρεικα στα Leroy Merlin

60€ + ενα ακόμα ράφι και σκευτομαι να βάλω πάνω απο το ράφι plexiglass για να το βγαζω και να το καθαρίζω όταν λερώνει. Θα πάρω και 3 ζευγαρωστρες απο το ίντερνετ 20€ η μία. Πιστεύω 150€ εκεί γύρο θα μου βγουν όλα. Θέλω τα καλυτερα για τα πουλιά μου

Συνημμένα Αρχεία:

7. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Καλύτερα κάποιο φθηνό νάϋλον με το μέτρο, να έχεις δεύτερη σειρά, να το βγάζεις να το πλένεις, γιατί το πλέξιγκλας θα κάνει σάντουιτς και μπορεί να φωλιάζουν εκεί ψείρες.

8. panagiotis2014

Εντάξει τοτε δεν κανω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...