Υδαρές κουτσουλιές μετά το μπάνιο

Συζήτηση με θέμα Υδαρές κουτσουλιές μετά το μπάνιο, που ξεκίνησε από kwnstantina, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 3 Σεπ 2009.

1. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Έχω παρατηρήσει ότι όποτε κάνω μπάνιο τα κοκατιλάκια μου κάνουν υδαρές κουτσουλιές...Συμβαίνει κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχώ? Επίσης κατα τη διάρκεια του μπάνιου ανοιγοκλείνουν το στόμα τους σαν να πίνουν το νερό που τρέχει από το ράμφος τους... Μήπως φταίει αυτό...;

2. pat

pat PB New Member

Αυτο που φανταζεσαι φταιει! κ εμενα ο παπαγαλος μου οποτε του κανω μπανιο του αρεσει να καταπινει το χλιαρο νερο, με αποτελεσμα μετα οι κουτσουλιες του να ειναι νερουλες :)

3. kwnstantina

Eυχαριστώ πολύ Πάτρικ... Ουφ... Μου έφυγε ένα βάρος...:)

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Καλο θα ηταν να μην πινει το νερο απο το θερμοσιφωνα. Αρκει που πινει λιγο κατα το μπανιο του απο το τρεχουμενο της βρυσης που δεν ειναι ηδη καλο. Εγω γυρναω τη βρυση στο κρυο (να μην ειναι και καταπαγωμενο) και τον κανω μπανιο ετσι ολον τον χρονο. Αν το δωματιο που θα καθισει μετα ειναι προφυλαγμενο η εχει αναμμενη θερμανση το χειμωνα δεν εχουν επισης προβλημα. ;)

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Kωνσταντινα γενικα ποια ειναι η ορεξη τους?Ειναι ζωηρα?Παρατηρουσα μερικες φωτογραφιες του αλμπουμ σου και ειδα οτι σε μερικες ειναι νοχελικα.

6. kwnstantina

Μια χαρά είναι... Απλά καμιά φορά βαριούνται... Αυτή τη στιγμή ο αρσενικός τραγουδάει όλο το ρεπερτόριο του... Πολλές φορές πετάνε σαν τα τρελά και τσιρίζουν... Πώς σου φάνηκαν οι φωτογραφίες?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...